Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Błąd po wrzuceniu broni na serwer


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tam, dzis pojawil sie problem podczas gdy chcialem dodac bronie na serwer, znacyz wszystko wszystko wykonane dokladnie wedlug tego poradnika:

http://www.mpcforum.pl/topic/580343-megatut-jak-poprawnie-dodac-zbroje-bronie-i-moby-na-serwerclient/

zadne problemy sie nie pojawily, ale gdy wchodze na serwer i wpisuje komende wyskakuje: item not exist by that vnum

czyli tak jakby ten item nie istnial

 

wpisy do klienta

http://wklej.to/zBrSj

wpisy do navicata

http://wklej.to/ZIfMX

czy popelnilem gdzies blad?

 

Opublikowano

czyli chodzi Ci o to

http://www.mpcforum.pl/topic/1052718-nowe-mob-protoitem-proto-w-db-opis-i-wyjasnienie/

tylko ze w plikach terenzo baza danych dziala przez navicata juz poprawnie 

 

 

Wgraj to zapytanie

INSERT INTO `item_proto` VALUES ('12180', 'Baso-Kleidung +0', 'Szata Shayen +0', '2', '0', '0', '2', '284', '0', '1', '', '3000', '3000', '12181', '1', '0', '15', '1', '112', '0', '0', '37', '20', '1', '1500', '17', '1', '0', '154', '0', '50', '0', '0', '-1', '-1', '-1', '-1', '-1', '-1', '0', '0', '0');

I zobacz, czy bedzie Ci działać ID 12180, jeżeli nie tzn ze źle zrobiłeś coś z tym db notxt

Opublikowano

 

A wczytałeś item_Proto w grze komendą 

/reload
?

 

wlasnie to zrobilem i dalej to samo

 

 

Wgraj to zapytanie

INSERT INTO `item_proto` VALUES ('12180', 'Baso-Kleidung +0', 'Szata Shayen +0', '2', '0', '0', '2', '284', '0', '1', '', '3000', '3000', '12181', '1', '0', '15', '1', '112', '0', '0', '37', '20', '1', '1500', '17', '1', '0', '154', '0', '50', '0', '0', '-1', '-1', '-1', '-1', '-1', '-1', '0', '0', '0');

I zobacz, czy bedzie Ci działać ID 12180, jeżeli nie tzn ze źle zrobiłeś coś z tym db notxt

 

nie dziala, wiec co mam poprawiac?

Opublikowano

wlasnie to zrobilem i dalej to samo

 

Jeżeli używasz game34k z libem na mysql to sprawdź czy wywaliło Ci loga, że poprawnie odpaliło liba.

da5e9f82fbb05240438e374847f4a6f9.gif

Opublikowano

Wgraj to zapytanie

INSERT INTO `item_proto` VALUES ('12180', 'Baso-Kleidung +0', 'Szata Shayen +0', '2', '0', '0', '2', '284', '0', '1', '', '3000', '3000', '12181', '1', '0', '15', '1', '112', '0', '0', '37', '20', '1', '1500', '17', '1', '0', '154', '0', '50', '0', '0', '-1', '-1', '-1', '-1', '-1', '-1', '0', '0', '0');

I zobacz, czy bedzie Ci działać ID 12180, jeżeli nie tzn ze źle zrobiłeś coś z tym db notxt

ie dziala, wiec co mam poprawiac?

Opublikowano

ie dziala, wiec co mam poprawiac?

 

 

Dostałeś do skryptu startowego wpis o startowaniu liba

 

db_notxt czy jakos tak? do start.sh

Opublikowano

Dostałeś do skryptu startowego wpis o startowaniu liba

 

db_notxt czy jakos tak? do start.sh

jak w plikach terenzo to sprawdzic?

Opublikowano

Masz cały skrypt start.sh

 

Edytuj go Notepad++, usun cała zawartośc i wklej to.

 

 

32bity

echo -e "\033[32m"
read -p "Ile channeli chcesz uruchomić? (1/4) : " rch

if [ -z $rch ] || [ $rch -lt 1 ] || [ $rch -gt 4 ] ; then
exit
fi

echo -e "\033[0m"
./clear.sh
echo -e "\033[32m"

SFROOT=$PWD
echo -e "# ---------------------------------------------------------------------------- #"
echo -e "# Uruchamianie db..."
cd $SFROOT/db/
# ./db & sleep 2
env LD_PRELOAD=/usr/home/mt2/share/libdb_notxt.so ./db >> start.log 2>&1 & sleep 2
i1=1
while [ $i1 -le $rch ]
do
for i2 in 1 2
do
echo -e "# Uruchamianie ch$i1$i2..."
cd $SFROOT/chs/ch$i1$i2/
# ./ch$i1$i2 & sleep 1
./ch$i1$i2 >> start.log 2>&1 & sleep 1
# env LD_PRELOAD=/usr/home/m2lib/gamelib.so ./ch$i1$i2 >> start.log 2>&1 & sleep 1
done
i1=$(( $i1 + 1 ))
done

echo -e "# Uruchamianie ch99..."
cd $SFROOT/chs/ch99/
# ./ch99 & sleep 1
./ch99 >> start.log 2>&1 & sleep 1
# env LD_PRELOAD=/usr/home/m2lib/gamelib.so ./ch99 >> start.log 2>&1 & sleep 1

echo -e "# Uruchamianie auth..."
cd $SFROOT/auth/
# ./auth & sleep 1
./auth >> start.log 2>&1 & sleep 1

echo -e "# ---------------------------------------------------------------------------- #"
echo -e "\033[0m"

64 bity

 

 

echo -e "\033[32m"
read -p "Ile channeli chcesz uruchomić? (1/4) : " rch

if [ -z $rch ] || [ $rch -lt 1 ] || [ $rch -gt 4 ] ; then
exit
fi

echo -e "\033[0m"
./clear.sh
echo -e "\033[32m"

SFROOT=$PWD
echo -e "# ---------------------------------------------------------------------------- #"
echo -e "# Uruchamianie db..."
cd $SFROOT/db/
# ./db & sleep 2
env LD_32_PRELOAD=/usr/home/mt2/share/libdb_notxt.so ./db >> start.log 2>&1 & sleep 2
i1=1
while [ $i1 -le $rch ]
do
for i2 in 1 2
do
echo -e "# Uruchamianie ch$i1$i2..."
cd $SFROOT/chs/ch$i1$i2/
# ./ch$i1$i2 & sleep 1
./ch$i1$i2 >> start.log 2>&1 & sleep 1
# env LD_PRELOAD=/usr/home/m2lib/gamelib.so ./ch$i1$i2 >> start.log 2>&1 & sleep 1
done
i1=$(( $i1 + 1 ))
done

echo -e "# Uruchamianie ch99..."
cd $SFROOT/chs/ch99/
# ./ch99 & sleep 1
./ch99 >> start.log 2>&1 & sleep 1
# env LD_PRELOAD=/usr/home/m2lib/gamelib.so ./ch99 >> start.log 2>&1 & sleep 1

echo -e "# Uruchamianie auth..."
cd $SFROOT/auth/
# ./auth & sleep 1
./auth >> start.log 2>&1 & sleep 1

echo -e "# ---------------------------------------------------------------------------- #"
echo -e "\033[0m"
Opublikowano

 

Masz cały skrypt start.sh

 

Edytuj go Notepad++, usun cała zawartośc i wklej to.

 

 

32bity

echo -e "\033[32m"
read -p "Ile channeli chcesz uruchomić? (1/4) : " rch

if [ -z $rch ] || [ $rch -lt 1 ] || [ $rch -gt 4 ] ; then
exit
fi

echo -e "\033[0m"
./clear.sh
echo -e "\033[32m"

SFROOT=$PWD
echo -e "# ---------------------------------------------------------------------------- #"
echo -e "# Uruchamianie db..."
cd $SFROOT/db/
# ./db & sleep 2
env LD_PRELOAD=/usr/home/mt2/share/libdb_notxt.so ./db >> start.log 2>&1 & sleep 2
i1=1
while [ $i1 -le $rch ]
do
for i2 in 1 2
do
echo -e "# Uruchamianie ch$i1$i2..."
cd $SFROOT/chs/ch$i1$i2/
# ./ch$i1$i2 & sleep 1
./ch$i1$i2 >> start.log 2>&1 & sleep 1
# env LD_PRELOAD=/usr/home/m2lib/gamelib.so ./ch$i1$i2 >> start.log 2>&1 & sleep 1
done
i1=$(( $i1 + 1 ))
done

echo -e "# Uruchamianie ch99..."
cd $SFROOT/chs/ch99/
# ./ch99 & sleep 1
./ch99 >> start.log 2>&1 & sleep 1
# env LD_PRELOAD=/usr/home/m2lib/gamelib.so ./ch99 >> start.log 2>&1 & sleep 1

echo -e "# Uruchamianie auth..."
cd $SFROOT/auth/
# ./auth & sleep 1
./auth >> start.log 2>&1 & sleep 1

echo -e "# ---------------------------------------------------------------------------- #"
echo -e "\033[0m"

64 bity

echo -e "\033[32m"
read -p "Ile channeli chcesz uruchomić? (1/4) : " rch

if [ -z $rch ] || [ $rch -lt 1 ] || [ $rch -gt 4 ] ; then
exit
fi

echo -e "\033[0m"
./clear.sh
echo -e "\033[32m"

SFROOT=$PWD
echo -e "# ---------------------------------------------------------------------------- #"
echo -e "# Uruchamianie db..."
cd $SFROOT/db/
# ./db & sleep 2
env LD_32_PRELOAD=/usr/home/mt2/share/libdb_notxt.so ./db >> start.log 2>&1 & sleep 2
i1=1
while [ $i1 -le $rch ]
do
for i2 in 1 2
do
echo -e "# Uruchamianie ch$i1$i2..."
cd $SFROOT/chs/ch$i1$i2/
# ./ch$i1$i2 & sleep 1
./ch$i1$i2 >> start.log 2>&1 & sleep 1
# env LD_PRELOAD=/usr/home/m2lib/gamelib.so ./ch$i1$i2 >> start.log 2>&1 & sleep 1
done
i1=$(( $i1 + 1 ))
done

echo -e "# Uruchamianie ch99..."
cd $SFROOT/chs/ch99/
# ./ch99 & sleep 1
./ch99 >> start.log 2>&1 & sleep 1
# env LD_PRELOAD=/usr/home/m2lib/gamelib.so ./ch99 >> start.log 2>&1 & sleep 1

echo -e "# Uruchamianie auth..."
cd $SFROOT/auth/
# ./auth & sleep 1
./auth >> start.log 2>&1 & sleep 1

echo -e "# ---------------------------------------------------------------------------- #"
echo -e "\033[0m"

no tak, ale gdzie go znajde? zeby to podmienic?

Opublikowano

/usr/home/mt2  i tu masz plik start.sh, plik którym odpalasz serwer. 

ale gdzie dokladniej znajde ta sciezke? bo chyba nie w kliencie 

Opublikowano

przeciez serwer odpalam z virtualboxa, wiec nie wiem gdzie moge znalezc to cus

 

 

W ftp

 

przechodzisz do ścieżki

 

/usr/home/mt2

 

pobierasz plik start.sh na pulpit

 

edytujesz go w notatniku/notepad++

 

zapisujesz i wrzucasz na serwer przez ftp w to samo miejsce.

 

 

Jak to ci nie pomoze to jutro bedziemy myslec a tera spadam spac

 

 

i ps

 

 

tak przez vboxa odpalasz serwer, ale wywołujesz przez niego skrypt który jest w ftp.

Opublikowano

W ftp

 

przechodzisz do ścieżki

 

/usr/home/mt2

 

pobierasz plik start.sh na pulpit

 

edytujesz go w notatniku/notepad++

 

zapisujesz i wrzucasz na serwer przez ftp w to samo miejsce.

 

 

Jak to ci nie pomoze to jutro bedziemy myslec a tera spadam spac

 

 

i ps

 

 

tak przez vboxa odpalasz serwer, ale wywołujesz przez niego skrypt który jest w ftp.

niezle jaja, loguje sie do ftp

host: sftp://moje ip z hamachi z koncowka 100

user: root

haslo: 123456

port 22 

i jak sie loguje to mam: 

 

http://screenshooter.net/100439036/icfocin
Opublikowano

642501415085897770658.png

no ladnie, kazales usunac cala zawartosc, a w tych Twoich brakowalo chyba na poczatku ktorejs linijki dzieki ktorej mozna odpalic serwer, bo wyskakuje teraz po wpisaniu /start 

Command not found

Opublikowano

 

no ladnie, kazales usunac cala zawartosc, a w tych Twoich brakowalo chyba na poczatku ktorejs linijki dzieki ktorej mozna odpalic serwer, bo wyskakuje teraz po wpisaniu /start 

Command not found

 

 

 

cd /usr/home/mt2 && sh start.sh

 

wpisz w konsoli

 

 

Tam nic nie brakuje, pewnie coś źle zrobiłeś. I czy nadałeś uprawnienia?

Opublikowano

cd /usr/home/mt2 && sh start.sh

 

wpisz w konsoli

 

 

Tam nic nie brakuje, pewnie coś źle zrobiłeś. I czy nadałeś uprawnienia?

której konsoli? navicat sie nie połączy bez wlaczonego virtual boxa chyba

I jakie uprawnienia?

Opublikowano

której konsoli? navicat sie nie połączy bez wlaczonego virtual boxa chyba I jakie uprawnienia?

 

 

Konsoli = Vbox

 

Uprawnienia = Chmody

Opublikowano

Konsoli = Vbox

 

Uprawnienia = Chmody

wpisalem komende, wyskoczylo ile channeli chce odpalic to wybralem, ale wyskoczylo tez

ze nie ma taikego pliku/katalogu, a jakim kuhwa cudem nie ma, jak jest?

btw, ftp nie chce mi sie polaczyc teraz znow, moze po resecie internetu bo netia mi resetowala bo byly problemy?

Opublikowano

Pewnie brak symlinków dlatego pokazuje ze brak katalogów.

 

A z polaczeniem to nie wiem

jak nie laczy z ftp to w vboxie wyskakuje o ktorej godzinie i: Ethost sshd[1543]: fatal: Write faied: Broken pipe [preauth]

i co z simlikami? jak co? gdzie?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...