Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

NAJTAŃSZY ZESTAW DO KRĘCENIA DLA BRATA


Hydrauliczysko

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak wyżej, chciałbym złożyć komputer, który będę kręcił (ram, karta i procesor) dla młodszego brata. 

Posiadam: 

RAM: 4GB DDR3 1333MHz

DYSK: 500GB

Obudowe jakąś tam mam

Nagrywarka też jest

 

Procesor chciałbym Intel G3258 

RESZTA WEDLE UZNANIA! 

 

BUDŻET? BRAK. JAK NAJTANIEJ

 

I wszystko jasne...

Opublikowano

Jakby nie patrzyć ze starego zestaawu moge wyciągnąć Nvidia Gt240 1gb ddr2... tylko czy jest sens do tego zestawu?

Na razie lepiej jedź na starej, karta za 100zł to tylko marnowanie go.

Procesor: Intel Core i5 4690

Płyta główna: MSI B85-G43

Zasilacz: Thermaltake 530W

RAM: Crucial Ballistix 8 GB

Karta Graficzna: MSI GTX 770

Dysk SSD: Plextor 128 GB M6S

 
Opublikowano

Mam pytanie, czy standardowe chłodzenie do Intela wystarczy żebym go pocisnął do 4.7-4.8 GHz? 

Grafike którą napisałem wyżej, ile moge bezpiecznie podkręcić? a kości ? 

I wszystko jasne...

Opublikowano

Mam pytanie, czy standardowe chłodzenie do Intela wystarczy żebym go pocisnął do 4.7-4.8 GHz? 

Grafike którą napisałem wyżej, ile moge bezpiecznie podkręcić? a kości ? 

nie wycisniesz tyle na żadnej płycie poniżej z87, a chłodzenie... na boxowym może 4.5 maksymalnie przy dobrej sztuce wyciągniesz

­

Opublikowano

myśle że do 1tyś chciałbym dać za same te podzespoły wymienione wyżej, bez karty graficznej

czyli 1000 na cpu mobo cooler? moze i by 4 gb ramu by wrzucil jeszcze

­

Opublikowano
@TroLLu 

Ramu mam 4gb, ddr3 1333mhz, także luz. Tak jak wyżej, 1000zł na cpu, mobo zasilacz i cooler, bo 4ghz mnie nie satysfakcjonuje.

Myśle, że grafike do 500zł też bym chciał kupić (wtedy miałbym do sprzedania tego GT240 1gb) Tylko pytanie ile za niego dostane (wtedy będę mógł dołożyć do tych 500zł do grafiki)

I wszystko jasne...

Opublikowano

@TroLLu 

Ramu mam 4gb, ddr3 1333mhz, także luz. Tak jak wyżej, 1000zł na cpu, mobo zasilacz i cooler, bo 4ghz mnie nie satysfakcjonuje.

Myśle, że grafike do 500zł też bym chciał kupić (wtedy miałbym do sprzedania tego GT240 1gb) Tylko pytanie ile za niego dostane (wtedy będę mógł dołożyć do tych 500zł do grafiki)

 

A koniecznie pod overclocking ? Za 1000zł masz już używane i5 Ivy, MOBO i zasilacz, cooler też się bez problemu zmieści. 

Opublikowano

Bardzo bym chciał overclocking. 

Brat też nie gra w specjalnie wymagające gry i nie zamierza się przesiadać. 

(CS:GO i SKILL Special Force 2)

Lubi pokombinować w BIOS'ie ogólnie ma dryg do tego, ale nie zna się na wyborze sprzętu. 

I wszystko jasne...

Opublikowano

A na co wskazuje temat? OC, plus niżej pisze że niewymagające gry typu CS:GO i Skill Special force 2

Nie zauważyłem tamtej wypowiedzi. Jak brat ludzi grzebać w BIOS to żadne wynalazki z odblokowanym mnożnikiem, kup mu starego PDC E2140 albo E2160 i niech podkręca. do tych gier co wymienił i tak mu wystarczy. 

Podkręcanie 3258 to wpisujesz np. 45, ustawiasz wyższe napięcie, sprawdzasz, jak nie dajesz więcej papu itd. Generalnie kilka godzin roboty i już zabawy nie ma. Poza tym obecne UEFI są tak zaprojektowane, że nawet 5 latek poradzi sobie z podkręcaniem. 

Opublikowano

Nadal mi nie pomogłeś, poprosiłem o zestaw a nie o opinie. 

http://allegro.pl/procesor-intel-pentium-dual-core-e2140-1-60ghz-1m-i4717278608.html

+

http://allegro.pl/legendarna-asus-p5e3-deluxe-rev-1-03g-i4714263969.html

+

http://allegro.pl/accelero-twinturbo-radeon-hd5850-1gb-polecam-i4702820939.html

 

Chłodzenie kup jakąś krowę NH-D14 czy coś. Procesor można wymienić potem na Quada. 

No, w grę wchodzi jescze zabawa z i7,i5 firstgen. Zdecydowanie wyższa wydajność, ale również cena. 

Opublikowano

Co ten procek potrafii? Ile go przycisne na tym coolerze? 

Cenie sobie również płynność gry na poziomie większym niż 60fpsów w największej akcji. 

I wszystko jasne...

Opublikowano

Jesli zalezy ci rowniez na wydajnosci to ja bym bral:

 

http://allegro.pl/raijintek-nemesis-nemesys-tysis-nowka-plomby-gwara-i4719970886.html

 

+

 

http://allegro.pl/intel-core-i5-2500k-wersja-box-z-chlodzeniem-i4710481199.html    (do ok 650zl dojdzie, raczej nie wyzej, btw SweetJesus, po tyle chodzą i5 2500k, nie zadne 500zl)

 

+

 

http://allegro.pl/asrock-p67-pro-3-socket-1155-usb-3-okazja-i4720030262.html

 

 

Jesli trafisz dobrą sztuke 2500k, to wyciśniesz z niej na tym chłodzeniu spokojnie 4.7,4.8 ghz.

Opublikowano

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...