Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Duży spadek wydajności po zmianie systemu


xxdeviljinxx

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam forumowiczów. Ostatnio borykam się z dużym problemem. Otóż na moim laptopie Lenovo G500S posiadałem już przez pół roku Windows 8. Jednak kupno GTA IV i problemy z ową grą skłoniły mnie, aby zanieść laptop do serwisu i zainstalować Windows 7 Professional. Niestety, po zainstalowaniu systemu przede wszystkim gry zaczęły chodzić okropnie. FIFA 14 zaczęła się ciąć, nastąpiły skoki animacji, spadki FPS co mnie bardzo zaniepokoiło. To samo z innymi grami. Dla przykładu LoL na średnich ustawieniach ciągle chodził na 60 FPSach. Teraz potrafią spadać do 38-40. Left 4 Dead zmusił mnie do obniżenia ustawień z średnie/wysokie na niskie ... O GTA IV mogę zapomnieć, gra się okropnie, przez kilka sekund jest 60 klatek, potem spadają do 15-20. Co mogę uczynić ? Da radę wrócić jakoś do wydajności z Windows 8 ? Proszę o pomoc !

 

Intel Core i3 2,5 GHZ

4 GB RAM

GeForce GT 720M 1 GB + HD Graphics 4000

Windows 7 Professional

 

Sterowniki wszystkie aktualne ;) Czyszczony CCleanerem :) Wszystkie gry oryginalne, kupione na Steam bądź Origin

Opublikowano

Po pierwsze to na Win 8 zazwyczaj jest lepsza wydajność, ale pomijając to, jesteś pewien że każda gra jest przypisana do dedykowanej grafiki?

 

Na gry typu GTA IV i tak bym nie liczył, mam 740M i potrafi przyciąć na niskich.

YGsMv3q.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...