Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Rozstrzygnięte]Mabinogi- Nowy dział do gier MMO


Vestelin

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, to ja i moja pierwsza sugestia, dotycząca dodania nowego działu "Mabinogi".
 
Jest to gra firmy Nexon.
Wersja Europejska została usunięta, jednak Nexon NA udostępnił nam wersję amerykańską bez potrzeby zmiany ip.
 
Przejdźmy do samej gry.
Jest ona oparta w części na Irlandzkiej Mitologii.
Grafika tej gry nie wygląda źle.

 

Co jakiś czas dodawane są nowe aktualizacje, nowe generacje, oraz nowe eventy.

Do wyboru mamy 3 rasy, Człowiek, Elf i Gigant.

Każde z nich posiada plusy i minusy, oraz unikalną dla swojej rasy transformacje.

W grze są 3 kontynety: Uladh, Wyspa Belvast, Iria.

 

My jesteśmy tam jako Milletian.

 

W razie śmierci możemy się wskrzesić, lub poczekać aż ktoś nas wskrzesi piórkiem feniksa.

Teraz coś o klasach postaci:

W grze nie ma ograniczenia do jednej klasy postaci, możemy rozwijać wszystkie naraz.

Każda profesja ma swoje skille.

Możemy mieć wszystkie profesje, dostępny jest do wyboru talent który daje 2x szybsze wbijanie skilli dla wybranej profesji.

Na początku jednak lepiej skupić się na jednej i dobić ją do Mastera.

Właśnie, w grze mamy 16 poziomów zaawansowania w danej profesji, za nabijanie skilli otrzymujemy kolejne poziomy.

16 poziom to Grandmaster, możemy mieć tylko jednego grandmastera, natomiast poziom 15 "Master" możemy mieć w każdej profesji.

Profesji jest wiele, więc nie będę wymieniać, ale jako przykład podam:

Warrior

Mage

Fighter

Alchemist.

 

W grze mamy 18 generacji, każda z nich posiada własne questy.

Po ukończeniu 2, 3*, 10 generacji otrzymujemy transformacje.

 

*Tutaj do wyboru ma tylko człowiek, drugą transformacje, jeśli ją wybierze straci pierwszą.

 

Za 2 generacje otrzymujemy podstawową transformacje którą możemy rozwijać, Np. Paladyn- White knight- Holy Knight - Champion.

Transformacje są następujące:

Paladyn, Dark Knight - Człowiek

Savage Beast - Gigant

Falcon - Elf

 

Generacje możemy pomijać u odpowiedniego npc.

Questy nie muszą być tylko z generacji, mogą być od prawie każdego npc, kiedy otrzymacie questa przyleci do was biała sowa, a gdy zakończycie przyleci brązowa z nagrodą.

 

W grze istnieje system "Commerce".

Czyli dostarczamy towar z jednego miejsca do drugiego w zamian za doświadczenie i dukaty.(Dukaty to nie złoto. Dukaty służą do kupna unikalnych przedmiotów u npc. Główna waluta w grze to złoto).

 

W grze istnieje ItemShop, możemy w nim kupić itemki itd. (Gra nie jest Pay2Win)

Można kupić zwierzęta, na których możemy jeździć, a nawet latać.

Możemy wbijać im lvl, mają one swój własny inwentarz do którego możemy wkładać rzeczy.

 

System Expa:

Exp możemy zdobyć na wiele sposobów.

Głównie za questy, shadow misje oraz zabijanie mobów.

Co 7 dni możemy wykonać tzw. "Rebirth" czyli resetujemy lvl i wiek.

W grze niema maksymalnego poziomu, ale to nie poziom się liczy lecz umiejętność gry i itemki.

 

Skille:

Skilli jest mnóstwo, każda profesja ma swoje skille za których wbijanie otrzymujemy kolejne poziomy wtajemniczenia w tej profesji.

Wraz z niektórymi aktualizacjami dodają nowe skille lub profesje.

Np. Knight walczy lancą, więc jego skille opierają się głównie na lancy.

 

W grze możemy zdobyć również tytuły, które dają nam dodatkowe statystyki.

Zdobywamy je np. za zabicie golema jednym atakiem.

Zabicie ogra

Za eventy itd.

 

Itemki nie są podzielone na klasy*, lecz na rasy.

Np. Elf nie mogą nosić 2 mieczy i mieczy dwuręcznych w przeciwieństwie do człowieka.

Podam kilka przykładowych typów broni:

Miecze

Łuki

Kusze

Gitara

 

Są również tarcze, które mogą nosić wszystkie postacie, jednak niektóre są dostępne tylko dla określonych ras.

Oraz inne części ekwipunku zbroja, buty, hełm itd.

 

*Są specjalne itemki które można założyć na 15 poziomie danej klasy. Jednak jest ich tylko kilka.

 

Statystyki czyli:

Siła

Inteligencja

Zręczność

Witalność

Szczęście

 

W grze możemy też otworzyć sklep i zarabiać.

Do zrobienia sklepu wymagany jest plecak, który możemy kupić u npc, oraz licencja którą możemy kupić u npc w banku..

 

Ciut chaotycznie opisana gra, ale mam nadzieję że mi to wybaczycie.

W grę gra wielu polaków.

Podałem tę sugestię ponieważ wydaje mi się że wielu graczy zainteresują Mabinogi.

 

Zachęcam do obejrzenia filmików z tej gry, ujrzycie tam pewnie więcej niż napisałem.

 

Jeśli macie jakieś niejasności, pytania to piszcie.

Mam nadzieję że rozpatrzycie sugestię pozytywnie.

 

Strona gry:

http://mabinogi.nexon.net/
1399648286-U815990.png

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...