Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić mechanizm losujący?


pingwin1324

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Buduję właśnie mapkę, i chciałbym zrobić mechanizm losujący, np. po naciśnieciu guzika masz 10 % lub ileś tam na coś, np. teleportację, czy dostania przedmiotu. Command blocki umiem obsługiwać, ale nie mam pomysłu jak zrobić takie losowanie z redstona. Może ktoś ma jakieś pomysły?

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Opublikowano

@1373230489-U611928.pngTheLukaszz

Gościu, czytanie ze zrozumieniem. 

 

 

Buduję właśnie mapkę(...) Command blocki(...) redstona

To jest mapka na single player i na pewno da się to zrobić z redstone, jak ja walnę pluginy na vanillę? -_-

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Opublikowano

@1373230489-U611928.pngTheLukaszz

Gościu, czytanie ze zrozumieniem. 

 

To jest mapka na single player i na pewno da się to zrobić z redstone, jak ja walnę pluginy na vanillę? -_-

Da się, zrobić ale będzie trochę ciężko.

Opublikowano

Da się, zrobić ale będzie trochę ciężko.

pierwsze słyszę o pluginach na vanilla :/

 

 

Musisz do tego mieć Plugin lub samemu napisać niewiem czy taki jest.

Raczej musisz ręcznie pisać.

 

Niewiem czy działa:

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/lottery/

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/casino-slots/

 

autor prosił o pomoc przy mechanizmie redstone

 

(takie cos mozna zrobić tworząc spawner np zombie (ustawiamy  z 2 sekund zycia) pod nim w miejscu respawn plytki naciskowe :>

możliwe że dało by radę zrobic to inaczej (na pewno jest jakies lepsze rozwiązanie) ale ja innego nie znam

Opublikowano

Zrób tak, żeby w dispenserze było 9 płyt (każda inna)

Wtedy jak gracz naciśnie guzik dispenser wyrzuci losową płytę, która wpadnie do hoppera.

Płyty dają różne wartości dzięki czemu korzystając z różnego natężenia energii będziesz mógł zrobić losowość.

 

Przepraszam za chaotyczną wypowiedź, ale się śpieszę.

Kiedyś myślałem, że jestem elfem, ale tata powiedział, że jestem nikim i tak już zostało....

vvv Potrafisz tworzyć serwer? Sprawdź! vvv

 

 

Poszukuję kogoś kto przygotuje mi serwer na wersję Pocket Edition. Oferuję opłacalną współpracę. Więcej info WYŁĄCZNIE na priv

 

Opublikowano

@badyl091

Dałbyś jakiś rozwinięty przykład? :3

@bilon22

Ale ja bym chciałbym aby to działało za każdym razem, a jak item wpadnie do lejka, to on wyśle sygnał RAZ, a później trzeba wrzucić z 10 itów by kolejną kratkę działało :C

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Opublikowano

schemat maszyny losujacej ~4% szans na wylosowanie (jest to przy założeniu że ilość plytek naciskowych jest równa 5*5-1 o ile moje założenia są trafne można los ustawić na inne wartości)

całość opiera się o fakt że potwory (w tym wypadku zombie) respią sie do okoła spawnera w losowe miejsca

całość powinna dzialać tak

 

spawner po środku (mob powinien mieć czas zycia ustawiony na ok 1~2sec ) oświetlenie z góry kontroluje czy mob moze sie respic , pod plytkami ustawiasz commandblock'i z komenda do wykonania po losowaniu i to by bylo na tyle

 

jak działa: gracz klika guzik -> wylancza sie swiatlo przy spawnerze -> mob sie respi , umiera i wciska daną płytkę ->commandblock wykonuje polecenie

Opublikowano

Dziękuję wszystkim, dostajecie plusy (ci, którzy coś wnieśli do tematu). Ostatecznie zdecydowałem się na wagonik zdany na łaskę zmieniających się torów, ale inne propozycje też były dobre!

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...