Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Składanie komputera, porady i pytania.


JacoH

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Yo, mam zamiar niedługo składać nowy komputer od podstaw (skrzynkę, preferuję sklep Proline, bo już u nich składałem i po prostu mam tam znajomości). Zależy mi na komputerze na parę lat, więc nie chce i3 czy karty graficznej GTX 550. Chce sprzęt powiedzmy do 3 tysięcy (może być taniej i nie będę narzekać, ale chce dobry sprzęt).

 

Sam patrzę a to tak:

-Płyta główna: Z97, nie wiem jakiej firny, ale nastawiam się na Gigabyte i ASRock;

-Procesor: Tylko intel(zwolennikiem AMD jestem, ale już mam dosyć grzania się), i tutaj zastanawiam się nad i5 (i7 nie potrzebuję)-4460 lub inny model, ale za 100-200MHz dopłacać 200 zł to przesada, a różnicy brak;

-Grafika: GTX 760 2GB 256-bit (tutaj nie mam zbyt duż odo wyboru, bo jest tylko dużo producentów i różne traktowania i ilość pamięci, a Radeona nie wezmę, chyba że inny model poradzicie);

-Dysk: 1TB HDD i 128(256)GB SSD + jakaś nagrywarka za 70 zł;

-Ram: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (ewentualnie co polecicie jeszcze);

-Zasilacz: myślę nad 650W, ale jakimś firmowym, to już mi doradzą, więc mało ważne;

-Obudowa: Nie interesuje mnie to, ma być i tyle, ale zastanawiam się nad High Tower czy jakoś tak, czyli taką wielką obudową;

 

 

To chyba wszystko, oczywiście to złożyłem teraz na bieżąco pisząc przez 10 minut, więc teraz słucham co mi doradzicie. Aha a co do tych 3 tysięcy to tą kasę sam zarobić muszę więc jeżeli będzie za 2 tysiące to kupię go szybciej, więc proszę o wyrozumiałość i nie dawanie mi tutaj GTX 970, bo mi to nie potrzebne.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

licząc, że w weekend jestem w stanie zarobić 350 zł to w 2 miesiące powiedzmy, chyba że wezmę na kredyt i tyle ;) Ale pytam czy coś byście doradzili, poza procesorem z serii k ?

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...