Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Poprawna instalacja mysql bez nowych błędów.


boooooo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa no nie mogę, oczy mnie pieką xD Shutdown po instacji mysql? Chłopie, mamy 2014 rok, takie rzeczy rozwiązuje się w inny sposób. Równie dobrze można było zastosować komendę rehash, byłby taki sam skutek. Do reszty raczej nie ma się co czepiać, chociaż ja to zrobiłem u siebie w inny sposób.

service mysql-start czy coś w ten deseń? Ogólnie poradnik się przydał tylko ten shutdown zmień xD

Nothing.

Opublikowano

 

 

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa no nie mogę, oczy mnie pieką xD Shutdown po instacji mysql? Chłopie, mamy 2014 rok, takie rzeczy rozwiązuje się w inny sposób. Równie dobrze można było zastosować komendę rehash, byłby taki sam skutek. Do reszty raczej nie ma się co czepiać, chociaż ja to zrobiłem u siebie w inny sposób.

 

 

 

 

 

Pieką Cię aż za bardzo, bo widocznie widzisz to co chcesz widzieć, inne pomijasz dlatego takie posty bezsensowne są pisane.

da5e9f82fbb05240438e374847f4a6f9.gif

Opublikowano

 

Spróbuj sobie zainstalować np p7zip'a a potem próbować go użyć bez restartu maszyny.

 

http://www.unix.com/man-page/opensolaris/1/rehash/

coś w tym jest.To tak jak moje instalacje unrara.W każdym bądź razie dzięki bo nawet nie zważałem na rehasha aż na tyle by z niego korzystać.

@boooooo popraw w poradniku.Jak coś robić to dobrze.

Nothing.

Opublikowano

 

Spróbuj sobie zainstalować np p7zip'a a potem próbować go użyć bez restartu maszyny.

 

http://www.unix.com/man-page/opensolaris/1/rehash/

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

shutdown -r now

 

Nie kumam waszego problemu. Mysql jest czymś czego nie instaluje się na włączonym serwerze Metina, więc czemu by sobie nie jebnąc shutdown? Co innego przy instalacji czegoś przy włączonym serwerze gdzie nawet 5 minut nieaktywności może kosztować nas spadkiem graczy bądź zarobków.

 

Opublikowano

Na FreeBSD 10.0+ (na 9.3 nie pamiętam) przy instalacji za pomocą pkg install nie jest wymagany ani shutdown ani rehash. Wszystko zależy od tego w jaki sposób instalujesz MySQL. Można zainstalować wszystko w 2 minuty 3 komendami albo w 20 min instalując w zupełnie inny sposób, ale efekt będzie ten sam.

Opublikowano

Tak i zostawcie w tym MySQL jeszcze obsługę socketów, aby ładnie Wam zabijali procesy mysqld, poradnik bardzo dobry!

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

mi wywala
/usr/local/bin/mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed
error: 'Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)'
 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Instalowanie z paczek jest o wiele szybsze i prostsze :) Ułatwia to strasznie pracę.

Nie wiem czy tylko u mnie ale w wersji 5.6 sypało strasznie błędami i problemami z uaktualnianiem tabel oraz wartością pustych tabel jak i wgrywaniem nowych rekordów do bazy danych

D2Pq2tR.png

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

nie działa :( 

 

 

 

 
scheme:   [ftp]
user:     []
password: []
host:     [ftp.freebsd.org]
port:     [0]
document: [/pub/FreeBSD/ports/i386/packages-9.2-release/Latest/mysql56-server.tbz]
---> ftp.freebsd.org:21
looking up ftp.freebsd.org
connecting to ftp.freebsd.org:21
<<< 220 beastie.tdk.net FTP server (Version 6.00LS) ready.
>>> USER anonymous
<<< 331 Guest login ok, send your email address as password.
>>> PASS root@azmaria
<<< 230 Guest login ok, access restrictions apply.
>>> PWD
<<< 257 "/" is current directory.
>>> CWD pub/FreeBSD/ports/i386/packages-9.2-release/Latest
<<< 550 pub/FreeBSD/ports/i386/packages-9.2-release/Latest: No such file or directory.
>>> CWD pub
<<< 250 CWD command successful.
>>> CWD FreeBSD
<<< 250 CWD command successful.
>>> CWD ports
<<< 250 CWD command successful.
>>> CWD i386
<<< 550 i386: No such file or directory.
>>> QUIT
<<< 221 Goodbye.
Error: Unable to get ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/ports/i386/packages-9.2-release/Latest/mysql56-server.tbz:File unavailable (e.g., file not found, no access)
pkg_add: 1 package addition(s) failed
 

 

pkg install ports-mgmt/pkg to również nie działą 

a podczas instalacji mysql mam :

 

 

#warning "this file includes <sys/timeb.h> which is deprecated"


kto pomoże ? Odwdzięcze się. ZAPŁACE$ :D kur nie wiem ile bede się z tym męczył ale musze to zrobić nawet gdybym miał zapłacic

1390144171-U592769.png


Opublikowano

Masz problem tylko zainstalować MySQL-a czy ze wszystkim ?

 

Co do pkg, być może nie zrozumiałem, ale:

#/usr/sbin/pkg
#cd /usr/ports/ports-mgmt/pkg
#make
#make install

i już Ci pkg działa.

 

A próbowałeś przed instalacją mysql:

#portsnap fetch update

??

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

a gdzie masz wykupionego dedyka

 

i co do komendy masz takiej użyć

pkg install mysql55-server

a nie jakieś stare komendy epoki lodowcowej

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...