Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Maxwelle od Nvidii


NitroShot

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czemu po premierze nowych kart graficznych "stare" GTXy 780/Ti są droższe o 100zł niż tydzień wcześniej?!

Co będzie lepsze GTX 970 czy poczciwa 780? Ponoć najnowsze karty mają słabe OC (bazowe taktowania dość wysokie o.O ).... Ta szyna też nie wprawia w zachwyt...

 

Jest sens czekać na spadek cen 780tek?

Opublikowano

Czemu po premierze nowych kart graficznych "stare" GTXy 780/Ti są droższe o 100zł niż tydzień wcześniej?!

 

Co będzie lepsze GTX 970 czy poczciwa 780? Ponoć najnowsze karty mają słabe OC (bazowe taktowania dość wysokie o.O ).... Ta szyna też nie wprawia w zachwyt...

 

Jest sens czekać na spadek cen 780tek?

Szyna nie jest od podniecania się nią, tylko od działania.

Skoro inżynierowie od zielonych zdecydowali się na taką a nie inną, to mieli w tym jakiś powód, między innymi dlatego mają o wiele niższe TDP od wcześniejszych serii a że o AMD z Taaaaką szyną to nie wspomnę.

Przeceny już były, czy jest sens czekać to nie wiem, teraz przecenili 760 a cała seria 7xx została wycofana z produkcji, co może mieć związek ze wzrostem cen.

Anyway nowa seria jest bardziej energooszczędna, wydajniejsza i najbardziej opłacalna, więc odpowiedź sama się nasuwa.

Do tego testy pokazują wyścig pomiędzy kartami 770 970 i 780ti co jest dla mnie śmieszne, ale to zapewne kwestia optymalizacji gry i sterowników.

Najśmieszniejsza sprawa jest w bf4 na "niskiej" rozdzielczości, gdzie 770 bije 970.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-970-980-premiera/strona/22757.html

Co do OC to bym nie przesądzał tego, bo pod azotem udało się wycisnąć z 9xx 2Ghz, a karta jest zbyt młoda, żeby mówić o braku jego potencjału.

Co do podkręcania za dużo się naczytałeś internetowych wróżek.

Kolejna kwestia to znakomite podkręcanie. Nvidia spokojnie mogłaby ustanowić standardowe taktowanie rdzenia na poziomie 1,2 GHz, a i tak byłby jeszcze spory zapas w przetaktowywaniu.

436951440626370320491.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...