Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT] Jak taniej robić zakupy w internecie (komponenty PC)


Michoł

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam w tym poradniku pokaże wam jakie komponenty warto sprowadzać z zagranicy. 


Chodzi głównie o strony Amazon i newegg.


 


1.Pamięć ram


Pamięć ram to jeden z najbardziej opłacalnych komponentów do importu z Angli (najczęściej).


Pamięć ram na polskim rynku o taktowaniu 1600Mhz (2x4gb) kosztuje około 290zł + przesyłka.


Za granicą taka pamięć kosztuje tylko 220zł +40zł przesyłki ale jeśli kupimy 2 komplety za przesyłke zapłacimy 47zł.


Czyli na pamięci możemy zaoszczędzić jakieś 120zł.


 


2.Procesory


Procesory nie są już tak bardzo opłacalne do importu ale są.


Procesor Xeon e3 w Polsce http://www.morele.net/procesor-serwerowy-intel-xeon-e3-1220-v3-8m-cache-do-3-50-ghz-box-bx80646e31220v3-585586/


za granicą http://www.newegg.com/global/pl/Product/Product.aspx?Item=N82E16819116907


No właśnie.(ps. tu akurat była promocja)


Jedyna różnica to to że w Polsce za przesyłkę zapłacimy 15zł a tam 40zł


 


 


3.Karty Graficzne


Karty graficzne są zdecydowanie najmniej opłacalne do importu, jednak zdarzają się wyjątki takie jak Promocje.


W Polsce http://allegro.pl/obraz-i-grafika-4312?order=pd&string=7950&bmatch=seng-v6-p-2-e-0904


tam http://www.newegg.com/global/pl/Product/Product.aspx?Item=N82E16814202071


No właśnie..(chyba kupie :p)


Ogromny minus importu kart graficznych jest koszt przesyłki który kosztuje około 100zł oczywiście można go zmniejszyć poprzez zamawianie hutowe.


 


Komponenty z zagranicy najlepiej kupować hurtowo a nie na raty ponieważ przesyłka będzie (przy zakupie procka, karty i pamięci) kosztowała 130zł a osobno jakieś 190zł.


 


C.D.N 


 


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...