Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pobór prądu.


logo11113

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciałbym dowiedzieć się który zestaw będzie pobierał mniej prądu i czy w ogóle jest jakaś różnica w jego poborze. Te dwa zestawy różnią się tylko płytą główną i kartą graficzną: http://www.morele.net/inventory/info/y7tKH8/  http://www.morele.net/inventory/info/zohRXu/ , a przy okazji chciałbym się dowiedzieć czy wszystkie podzespoły w obu zestawach są ze sobą kompatybilne i właściwe. Jeżeli ma to znaczenie, są to zestawy przeznaczone do gier.

Pozdrawiam.

Opublikowano

Wszystko jest kompatybilne. Pobór prądu na poziomie ~ 300W w obciążeniu. R9 280X może pobierać 20-30W więcej.

Z tym że jest to wydajniejszy karta od 760-tki. Wybrałbym pierwszy zestaw.

Opublikowano

Wszystko jest kompatybilne. Pobór prądu na poziomie ~ 300W w obciążeniu. R9 280X może pobierać 20-30W więcej.

Z tym że jest to wydajniejszy karta od 760-tki. Wybrałbym pierwszy zestaw.

Ale w spoczynku czy pod obciążeniem?

Czy da się jakoś zmniejszyć pobór prądu?

Opublikowano

Oczywiście że pod obciążeniem. W iddle około 90W.

Można próbować undervoltingu, ale ta zabawa wymaga wiedzy i czasu.

Opublikowano

Z tym, że undervolting to zabawa bardziej pod procka, a tutaj i tak nie będzie wielkich różnic w poborze bo i tak najwięcej wciąga karta, a tutaj undervolting może być bardzo ciężki do wykonania.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...