Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ranked Kha'zixem - Gamplay z komentarzem - Povel10


Pawel1131

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka, przygotowałem materiał video z mojego rankeda - poziom to Platyna 2. Film jest odnośnikiem do jednego z moich poradników do Kha'Zixa.

 

Link do gameplay'a - https://www.youtube.com/watch?v=gaw58zL8fUc

 

Link do poradnika do którego odnośnikiem jest ten gameplay - https://www.youtube.com/watch?v=SjleUdJJgTg

 

Zapraszam do oceniania, pozdrawiam!

Opublikowano

Pierwszą ewolucję w "e" to dawało się przed patchem nerfiącym q. Teraz żeby mieć dmg jakiś pierwsza ewolucja na jungli musi iść do "q" dopiero potem "e".

Po co ci druga ewolucja w "w"? Poke to jest ci potrzebny potem, na poczatku i midgame to kha ma być assasinem a nie poke'rem.

Build ok, oprócz tego chorego GA, który w tym sezonie ssie. Dużo lepiej złożyć omena który daje hp, armor, slow. Mimo to że mrsa nie daje, to i tak można go dorobić (przeważnie nie potrzeba).

Po co ci 3% z max. hp do khazixa. To nawet budując na nim omena wyciąga się nim max. 3k hp = +100hp... Dużo lepiej dać w tą masterkę po prawo żeby mniej dmg w early zbierać od potworków w jungli.

 

Z brutalizera lepiej złożyć yummu. Powód? Movement speed, as (niby nieprzydatny, ale zamiast 1 aa pomiędzy skillami zadajemy 2), dobry dmg.

 

Banshee nie jest core - robi się albo banshee, albo spirit visage. A GA to strata kasy - lepszy omen.

 

Maxuje się r>q>w>e. W maxujesz tylko na midzie jako pierwsze - bo to jest poke. Wyobrażasz sobie junglera który wchodzi na ganka tylko po to by rzucić w i się cofnąć bo ma duży cd w early?

League of Legends

Opublikowano

Pierwszą ewolucję w "e" to dawało się przed patchem nerfiącym q. Teraz żeby mieć dmg jakiś pierwsza ewolucja na jungli musi iść do "q" dopiero potem "e".

Po co ci druga ewolucja w "w"? Poke to jest ci potrzebny potem, na poczatku i midgame to kha ma być assasinem a nie poke'rem.

Build ok, oprócz tego chorego GA, który w tym sezonie ssie. Dużo lepiej złożyć omena który daje hp, armor, slow. Mimo to że mrsa nie daje, to i tak można go dorobić (przeważnie nie potrzeba).

Po co ci 3% z max. hp do khazixa. To nawet budując na nim omena wyciąga się nim max. 3k hp = +100hp... Dużo lepiej dać w tą masterkę po prawo żeby mniej dmg w early zbierać od potworków w jungli.

 

Z brutalizera lepiej złożyć yummu. Powód? Movement speed, as (niby nieprzydatny, ale zamiast 1 aa pomiędzy skillami zadajemy 2), dobry dmg.

 

Banshee nie jest core - robi się albo banshee, albo spirit visage. A GA to strata kasy - lepszy omen.

 

Maxuje się r>q>w>e. W maxujesz tylko na midzie jako pierwsze - bo to jest poke. Wyobrażasz sobie junglera który wchodzi na ganka tylko po to by rzucić w i się cofnąć bo ma duży cd w early?

 

Według mnie W jest lepsze do maxowania, daje to nam 50% slowa i lepszy clear w jungli, ganki też wychodza dobre, bo wymaxowane W daje nawet sporo obrażeń. Pierwsza ewolucja poszła w E dlatego żeby mieć lepsze ganki i resety, Wyewoulowane Q na 6 lvl nie daje nam zbyt wiele poza zwiększonym zasięgiem, bo to zwiększa obrażenia tylko do celów które są odizolowane, a rzadko przeciwnik na linii jest odizolowany przez to że jest pełno minionów. Według mnie maxuje się R>W>Q>E. To jest moje zdanie, oczywiście możesz się z tym nie zgodzić spoczko :)

Opublikowano

Osoby które próbują uciekać na ganku odbiegają przecież od minionków, więc są odizolowane. Mogą wybrać, albo walka w minionach i padają na lini (w końcu jest 2v1) , albo dostaje dmg jako izolowany target od kha próbując uciec i w sumie też jest duża szansa że padnie:)

Na jedno W i tak nie zabijesz całej grupki w jungli, a jedno W jest co około 19s (dobrze pamiętam?) natomiast q co 3s. W jest prosto zmissować (a raczej enemy łatwo je może wyminąć) na ganku jeżeli nie podejdziesz do gracza.

Ewolucja w q daje duży burst (różnica między zwykłym q a tym po ewolucji jest duża).

 

Poza tym kha dobrze się counterjungluje - i ewolucja q daje nam nawet możliwość wysolowania udyra czy też leesina, którzy normalnie niszczą 1v1.

League of Legends

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...