Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Różnica między pamięciami ram


Poczwar

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Wie ktoś może jaka jest różnica między kościami  Goodram   GR1333D364L9/4g  a  GR1333D364L9s/4g? Będą działać poprawnie w dual channel ?

Opublikowano

czyżby ci chodziło o to ze jedna pamięć ma kości na jednej stronie a druga na obydwóch ?

 

chyba że chodzi ci o to małe s , oznaczające dodatkowy czujnik termiczny , nie  pamiętam dokładnie czy o to chodzi  i niecce mi się szukać za bardzo  w dokumentacjach pamięci

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Napis na kościach różni się właśnie tym "s" a na pudełkach "sr".  Faktycznie, pamięć z "s" ("sr") ma tylko kości po jednej stronie. Czyli tak, chodzi mi o te ;) . Będą działać ze sobą bez problemów ?

Opublikowano

single a dual może być problem ale i nie musi , co najwyzej będziesz musiał sobie kości nietypowo montować w slotach nie parami jak normalne kości ale np w slot 2 i 3 albo 1 i 3 , itp. powinno być zestawienia w dokumentacji płyty na stronie jak montować takie zestawy pamięci

 

 

z reguły pamięci  dual rank mają większa wydajność niż single ok 4-5% , jak dla ciebie prawie nie zauważalne, jak masz możliwość postaraj się wymienić pamięć z małym s na inna bez tego s najlepiej taka samą

 

tak przy okazji jako ciekawostka, przy dobrym sprzęcie i kontrolerze pamięci nawet odtaktowanie pamięci z odpowiednią rangą z np 1333 MHz do 1066 MHz może spowodować wzrost wydajności ;)

 

 

single czy dual rank to nie to samo co single albo dual channel !

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Jak narazie mam podpięte te kości w trybie dual channel i nic się nie dzieje. Jakie mogą być objawy jak kości będą się "gryźć" ze sobą ?

Opublikowano

skoro działa to się ciesz, jakby nie działało jedna pamięć się blokuje i nawet potem dobra konfiguracja powoduje błędy tej pamięci

 

powiedzmy ze w tej konfiguracji tylko tracisz na wydajności ok 5-10 % czyli praktycznie nie ma znaczenia przy systemie pod gry

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...