Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Inne] Neptun mod czyli planeta neptun w Minecraft


Looken

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dobra, na pierwszy rzut oka widzę następujące błędy:

-Na Neptun blocku rosną grzyby.

-Buty dają jedynie efekt regeenracji, ale życie się nie regenruje ;-;. Chociaż serduszka skaczą więc nie wiem co jest źle.

-Błędy z oświetleniem, czarne bloki, wiele czarych plam.

-Na powierzchni jest jasno, miało być ciemno, a im wyżej lecę tym ciemniej...

-Strzały z miecza można zbierać, farma strzał.

-Zdecydowanie za dużo lodu, są nawet kałuże lodu w wielkich kałużach lodu.

 

A, i kilof można bardzo fajnie wykorzystać, ponieważ nie ma odstępu pomiędzy eksplozjami. Jak się przytrzyma PPM trzymając kilof to możesz sobie do tyłu lecieć, bo cię eksplozje popychają :D Wystarczy zbroja odporność na eksplozję oraz buty powolne opadanie. NIE ZMIENIAJ TEGO.

 

Nie wiem czy te struktury w końcu są, żadnej nie znalazłem. I oczekuję na moby :)

Dzięki za spis :D, własnie niewiem czemu tam grzyby rosną, i spróbuje je naprawić, niestety dziś już czasu niemam :C, jutro będzie nowy update, wraz z bugfixami, i mobami :).

 

Aktualnie planuję dodać sztylet neptuna, klikniesz ppm, to nastaje dzień .

aac38a3ca701800a8c9e3ff33aa5d0bf.png


  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Powinieneś połączyć ten mod z Galacticraftem przez API. Doda to fajnego klimatu.

Z api to mam dużo roboty, bo to dopiero mój pierwszy mod :D.

 

Od dziś, cały kod muszę przejrzeć, w poszukiwaniu bugów :/, więc jutro bugfix update będzie (Prawdopodobnie).

aac38a3ca701800a8c9e3ff33aa5d0bf.png


Opublikowano

Mam dla ciebie nowe bugi. Z portalu wychodza pigmany w zwylkym swiecie :D. A, i jakbys mogl to moze jak sie zrobi inny portal na neptunie to zeby on sie pojawial obok pierwszego, bo zgubilem portal, a po stworzenii drugiego jestem zupelnie gdzie indziej :D NARESZCIE znalazlem asteroide, i troche sie zawiodlem :C to jest jedynie latajaca kula piasku dusz. Mam taki pomysl: po pierwsze zrob ja w ziemi, a nie 2 kratki nad. Po drugie zrob nowy blok, a z niego ta asteroida. I we wnętrzu asteroidy skrzynka z ciekawymi itami, jak nie da rady to moze zeby z tego bloku asteroidy by sie dalo cos zrobic. A, i mam propozycje, dodaj jakies stworzenie, ktore by mialo specjalne zastosowanie...

 

Na mobie z aetheru mozna latac, na delfinie z mo creatures mozna plywac itd.

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Opublikowano

Zobaczę jak się zachowa reszta modyfikacji na 1.7.2 po instalacji dam znać 

Focha się Gt5 (ore dictionary) może to przez to że jest jeszcze niestabilny 

Błędu nie da się rady naprawić ... 

signature.png

Uczeń
Opublikowano

Dodaj ss'y to wszystko będzie spoko. :)

1792069e00b756d8gen.png


"insanity is doing the same thing over and over and expecting different results"


"głupim jest robienie w kółko tego samego i oczekiwanie innych rezultatów"


Kliknij mnie!

Uczeń
Opublikowano

@Looken Bardzo fajny! Dorób mu uszka, proszeeeee! :D

1792069e00b756d8gen.png


"insanity is doing the same thing over and over and expecting different results"


"głupim jest robienie w kółko tego samego i oczekiwanie innych rezultatów"


Kliknij mnie!

Opublikowano

@1361622928-U485574.pngMuo uszka potem :P, dam wam ssa z texturkami jak wygląda.

Po zabiciu wypadują  z niego diamenty, a potem rozmnaża się w 4 slimy :), z slimów nie wypadają już diamenty :P.

 

http://zapodaj.net/7c9aab79a72b3.png.html

 

Naprawiono błędy z oświetleniem, grzyby już nie powinny się pojawiać na planecie, to samo zombie pigmany w portalu :).

aac38a3ca701800a8c9e3ff33aa5d0bf.png


Uczeń
Opublikowano

@Looken Jego tekstura jest już skończona? Jeżeli tak to się nie postarałeś. :P

1792069e00b756d8gen.png


"insanity is doing the same thing over and over and expecting different results"


"głupim jest robienie w kółko tego samego i oczekiwanie innych rezultatów"


Kliknij mnie!

Opublikowano

@1361622928-U485574.pngMuo nie jest skończona, to tylko testowa, tak jak i cały mob.

 

Przeczytałem wszystkie opinie, i stwierdziłem że dziś update nie będzie, następny będzie za 2-3 dni, jak dodam moby, i nowe tekstury do narzędzi.

aac38a3ca701800a8c9e3ff33aa5d0bf.png


Opublikowano

@Looken

 

Niestety znowu są bugi.

 

Znikneły:

 

Bugi ze światłem

Grzyby z Neptuna

 

Bugi:

-Pigmany wciąż wychodzą z portalu. Całe mnóstwo. Zostawiłem grę na dwie minuty, wracam i z ok. 20 pigmanów.

-Na neptunie spawnuje się mnóstwo mobów ze zwykłego świata, od krów, kur,osłów po zombie, endermany, wiedźmy

-Im większa odległość tym mniej celny jest pistolet, strzela na boki.

-Gdy strzała-kula z pistoletu dotknie jakiegoś blok to ten blok się podpala (bug?)

-Gdy strzała-kula z pistoletu uderzy w ziemię obok jakiegos moba to jest on podpalany, a tak naprawdę uderzany niewidzialnym piorunem (creeper staje się naelektryzowany). Knockback też jest trochę przesadzony, w sumie nie potrzebny bo i tak pistolet zabija za jednym uderzeniem.

-Kosmita się nie spawnuje, lub bardzo rzadko bo żadnego nie spotkałem

-Kosmita unosi się pół kratki nad ziemią i nie ma żadnej animacji, np. podczas chodzenia

-Nazwa pistoletu jest wyświetlana jako "item.pistoletNeptuna.name"

-Pistolet przy wystrzelaniu nas rani, zabiera 3 serduszka, gdy jesteśmy bez zbroi. Zapewne jest tak ponieważ jak wspominałem razi piorunem.

-Gdy zniszcyzmy ramę, lub nawet część portalu w creative to on nie znika, dalej można przez kawałek przejść.

-Nie ma grawitacji

-Po zabiciu kosmity nie powstają 4 slime, a chyba miały powstawać...

 

Pomysły:

1.Zmienić drop z kosmity (o ile on w ogóle występuje) ponieważ co da nam z tym modem 1 diament? Wystarczy wykopać stack bloków Neptuna i już mamy spodnie oraz napierśnik Neptuna dającego nam Siłę IV oraz Odporność IV...

 

2.Dodać na Neptunie rudę, można ją wykopać jedynie diamentowym kilofem, i trzeba ją przepalić w piecyku. Niech występuje dosyć rzadko oraz to ze sztabek tej rudy będzie można robić zbroję, póki co jest zbyt łatwo, wystarczy na 2-3 minuty wejść na Neptun i już mamy super eq. Bo to tak jakbyśmy wykopali ziemię (blok Neptuna), zrobilibyśmy z niej kamień (Jądro Neptuna), kamień zamienić na żelazo (bryłka Neptuna) i z niej zrobić zbroję... Zrób trochę realniej. ;-;

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Opublikowano

@pingwin1324  wlasnie nie wiem co z tymi pigmanami, pistolet naprawie kosmita jest WIP, animacje dodam potem, naprawie grawitacje i dam update zaraz

 

z pistoletem wlasnie ma byc, podczas lądowania strzaly ma sie podpalic, bo blyskawica jest

 

po zabiciu kosmity juz slimy się nie spawnują, więc to nie bug ;P

 

Naprawiono błędy z grawitacją, dałem download do bugfix update.

 

A co do zbroi, to właśnie mam zamiar to zmienić, masz rację, jest zbyt łatwo, ale to już w następnym updacie ;D.

aac38a3ca701800a8c9e3ff33aa5d0bf.png


Opublikowano

Mod prezentuje się ciekawie.

Jeśli doprowadzisz tą planetę aby miała jak najmniej bugów itd. to może zrobisz kolejne? 
Coś odrobinę na wzór znanego GalactiCraft. Jakaś rakieta itp.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...