Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy można przenieść serwer hamachi na dedyka?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Da się przenieść lecz w poradniku wyżej jest to troszkę źle zrobione, przed pakowaniem czegokolwiek powinieneś usunąć pliki .core z folderów ch, bo ważą one 200-300mb a są nic nie warte, znacznie zmniejszy to wagę paczki którą będziesz przenosić, co do sql lepszym rozwiązaniem będzie eksport do pliku sql, przez navicat, przenoszenie bezpośrednie z folderu /var/db/ grozi uszkodzeniem tabel.

74f31dbf1675f.jpg

 

Opublikowano

To co wyżej, baze przenosimy tylko mysqdump. Kopiowanie plików z /var/db/mysql grozi uszkodzeniem bazy danych !!

EmEryT 

 

PetardaStudia Official!

Opublikowano

Da się przenieść lecz w poradniku wyżej jest to troszkę źle zrobione, przed pakowaniem czegokolwiek powinieneś usunąć pliki .core z folderów ch, bo ważą one 200-300mb a są nic nie warte, znacznie zmniejszy to wagę paczki którą będziesz przenosić, co do sql lepszym rozwiązaniem będzie eksport do pliku sql, przez navicat, przenoszenie bezpośrednie z folderu /var/db/ grozi uszkodzeniem tabel.

To co wyżej, baze przenosimy tylko mysqdump. Kopiowanie plików z /var/db/mysql grozi uszkodzeniem bazy danych !!

 

Od kiedy? Przez dobre już kilka lat ZAWSZE przenoszę mysql przez SFTP i nigdy nie wypierdzieliły mi się tabele. Wystarczy wyłączyć MySQL przez pakowaniem archiwum i poprawnie tworzyć nowe tabele, które można przenosić.

Opublikowano

Piszę "ze swojego doświadczenia" przed wczoraj przenosiłem pliki serwerowe ponieważ reinstalowałem maszynę, zdziwienie spotkało mnie gdy w grze chciałem stworzyć nową postać, po wybraniu klasy i wpisaniu nicku slot pozostawał pusty, co się okazało mam uszkodzone tabele account.

74f31dbf1675f.jpg

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...