Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

League of Legends dla totalnego newba, czyli co powinienem wiedzieć?


Pan Neoś

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko, postanowiłem zobaczyć, co to jest ten Lol, ale szczerze powiedziawszy za bardzo nie ogarniam rozgrywki, wszystkich tych pojęć, itd. Poradźcie mi od czego zacząć i na co patrzeć najbardziej? :)

zSCFQrN.png

 

Opublikowano

Zacznij od założenia konta ;)

Następnie udaj się na kilka gier z samouczkiem, SI z graczami.

graphic.png


Jeśli ten niesamowity post, Ci się spodobał, kliknij "Lubie To! ", to naprawdę motywuje do lepszej pracy ;)

Opublikowano

Zacznij od założenia konta ;)

Następnie udaj się na kilka gier z samouczkiem, SI z graczami.

 

To już zrobiłem, coś tam ogarniam.

Najlepiej nie zaczynaj grać, nie dla Ciebie takie gry.

 

:)

 

Tutaj masz FAQ

 

Polecam Ci zajrzeć do tego filmu, odnośnie słów w lolu. 


Dzięki. ;-)

 

Powiedzcie mi jeszcze... jakimi postaciami grać?

zSCFQrN.png

 

Opublikowano

Powiedzcie mi jeszcze... jakimi postaciami grać?

Tymi z rotacji. Łatwymi są: Miss Fortune i Malphite (oczywiście nie żeby cały czas nimi grać, na początek spróbuj tymi ale warto zagrać każdą)

Jak rozegrasz tutorial to dowiesz się najlepiej co i jak. Później gry na łatwych botach.

Hejo

Opublikowano

Zacznij od kupienia łatwych championów (i tanich) takich jak 

1. Garen - tank/offtank

2. Ryze - ap carry/tank

3. Ashe ad carry.

 

W jungli bez masterek/run na razie nie graj :O

 

Na linii staraj się last hitować miniony (czyli dobijać je, bo dzięki temu zgarniasz gold)

                                                              185101413585933840951.png

Lecze raki w soloq <3

Opublikowano

Zacznij od kupienia łatwych championów (i tanich) takich jak 

1. Garen - tank/offtank

2. Ryze - ap carry/tank

3. Ashe ad carry.

 

W jungli bez masterek/run na razie nie graj :O

 

Na linii staraj się last hitować miniony (czyli dobijać je, bo dzięki temu zgarniasz gold)

Zanim kupisz pierwszą postać wbij jeszcze tu:

http://www.mpcforum.pl/topic/1184895-darmowe-skiny-do-lol/

zrób co trzeba aby dostać 3 postacie: Tristane, Alistara i Garena (oraz darmowe skiny do nich).

Reszty się nie da.

 

@kakar642 do 20 levela jeszcze mu daleko. A kase warto składać po 15lev.

Hejo

Opublikowano

Zanim kupisz pierwszą postać wbij jeszcze tu:

http://www.mpcforum.pl/topic/1184895-darmowe-skiny-do-lol/

zrób co trzeba aby dostać 3 postacie: Tristane, Alistara i Garena (oraz darmowe skiny do nich).

Reszty się nie da.

 

@kakar642 do 20 levela jeszcze mu daleko. A kase warto składać po 15lev.

Kase warto składać po 15 lvl? :D

Hahaha...

 

@topic

 

Spróbuj jak narazie grać adc w lolu, takimi jak ashe.

Potem przeżuć się na supp lub inne linie, ogladaj filmiki jak grać itp.

Myśle że dobrą postacią dla newbie będzie teemo.

Pooglądaj co to za champ i sam spróbuj ;)

b1427b380f6a1da2.png5623214702585481002474.gif
Opublikowano

Po pierwsze zagraj samuczek i sie do niego przyloz a nie zrob zeby sie jak najszybciej skonczyl.
Po drugie graj i z czasem sie nauczysz, ja tak zrobilem.

Po trzecie i najwazniejsze, pamietaj ze polaczki to nooby.

rYD9JSA.png

Opublikowano

No i najważniejsze ;o

Czytaj co dana postać potrafi, mam znajomego który grał udyrem coś ponad 30 meczy, i nagle mówi " Ty! Patrz on ma ogłuszenie" Myślałem że padne, gra postacią, której skilli nawet nie przeczytał ;o

graphic.png


Jeśli ten niesamowity post, Ci się spodobał, kliknij "Lubie To! ", to naprawdę motywuje do lepszej pracy ;)

Opublikowano

Po pierwsze - Graj z początku na boty. Kiedy dojdziesz do momentu w którym będziesz je z łatwością cisnąć, zacznij grać normale.

Po drugie - Co do postaci - na początek kup sobie kilka tanich, za 450/1350ip, które ci się spodobają. Oczywiście możesz kupić jakąś za 6300, ale musisz wtedy sporo czekać żeby uzbierać kasę, co przy malej ilości championów jest nieco... głupim pomysłem.

Pooglądaj postacie, poczytaj coś o nich, jak ci się spodoba - nazbieraj kasę i kup. Ja tak miałem z Vladimirem, który bardzo mi się spodobał, a teraz carruję nim gry.

 

Po trzecie - pooglądaj sobie czasem streamerów, poczytaj jakieś artykuły, naucz się podstawowych pojęć i skrótów.

I po czwarte, najważniejsze - nie flame'uj ani nie obwiniaj teamu za przegraną (chyba że cały team feeduje a ty jako jedyny masz staty 10/1)

846331404756772371599.jpeg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...