Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Pomysł na serwer - Bitwy Zakonne


Pomysł o raz serwer  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się pomysł?

    • Tak. Jest bardzo ciekawy.
    • Nawet, lecz nie jest jakiś szałowy.
    • Nie za bardzo, lecz nie jest zły.
    • Nie. Jest kiepski.
  2. 2. Czy zagrałbyś/zagrałabyś na takim serwerze?

    • Tak bardzo chętnie. Nigdy nie grałem/grałam na takich serwerach.
    • Można spróbować.
    • Nie. Nie lubię takich klimatów, lecz nie mam nic temu przeciwko.
    • Nie. Pomysł jest kiepski.
  3. 3. Jaki dług chcielibyście, aby był po śmierci gracza.

    • Ban na 30 minut. [Mini-Hardcore]
      0
    • Blokada teleportacji przez 60s.
      0
    • Inne [Uzasadnij w poście.]
    • Ożywianie za pomocą przedmiotu lub innego gracza posiadającego ten przedmiot.
      0
    • Życia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Ostatnio wpadłem na pomysł zrobienia serwera z bitwami zakonnymi. Postanowiłem się tutaj udać i zapytać czy taki serwer byłby ciekawy oraz czy ktoś by na nim zagrał.

 

Informacje:


Zakony:
Templariusze
Krzyzacy
Joanici

Mechanika:
Cuboid: 100x100 na start. 
Administracja zarzadza zakonami. (Moze zmienic mistrza, dyplomate oraz manipulowac zakonem.)
Do zakonu jest wybierany Mistrz oraz Dyplomata
Ranking zakonow oraz informacje. (Ogolna ilosc zabojstw, smierci i itp.)
Ranking graczy oraz informacje (zakon, smierci, zabojstwa i itp.)
Kolorowe nicki nad głowami (zielony - templaiusze, niebieski - krzyzacy, czerwony - joanici)
Balansowanie ilosci czlonkow w zakonie.
Dolaczenie do zakonu wymaga pewnej ilosci przedmiotow.
Edycja kończy się gdy zakon wykona wszystkie warunki pozwalające na otrzymanie statusu zwyciężcy.
Wszyscy gracze należący do zwycięskiego zakonu zostają umieszczani na stronię.
W godzinach nocnych (od 22 do 8 następnego dnia) panuję cisza nocna, wtedy nie można używać TNT.
W razie potrzeby pojawią się również nowe zakony. 
Otwieranie skrzyń, niszczenie oraz PvP w innym zakonie tylko w okresie wojennym.
W okresie pokoju gdy ktoś wejdzie na teren innego zakonu, to nie będzie mógł atakować, lecz będzie mógł zostać zaatakowany gdy tylko przebywa na tym terenie.
Komunikaty na górze ekranu. (pasek bossa) np.Nieprzyjaciel DomT2000 wszedł na wasz teren.
W przypadku gdy ktos z naszego zakonu wejdzie na nasz teren to mamy komunikat w stylu: Czlonek DomT2000 wszedl na wasz teren.
Jesli mistrz wejdzie na swoj teren frakcji to otrzymuje komunikat: Witaj panie w swoich progach. (Komunikat ten jest wysylany tylko do niego.)
Tak samo jest gdy ktos opusci teren.
Gracze z tego samego zakonu nie moga atakować siebie nawzajem, chyba że są w tzw. stanie pojedynku.
Na terenach zakonu nie mozna urzadzac pojedynkow.
Podczas eventow blokada PvP miedzy czlonkami zakonu jest wylaczona.
Zadania z nagrodami.

Mistrz:
- Jest tylko jeden mistrz.
- Moze on nadawac rangi Rycerz, Giermek.
- Jest wybierany przez administracje i czlonkow zakonu.
- Moze nadawac indywdualne tytuly w zakonie.
- Moze on wywolac wojne miedzy innym zakonem.
- Moze powiekszyc cuboid zakonu. (Role cen beda graly przedmioty.)
- Moze zaprosic czlonkow do zakonu.
- Nie moze wyrzucac graczy bez zgody innych czlonkow.
- Może zapraszać członków do zakonu.
- Moze wyciszyc gracza na czacie zakonnym.

Dyplomata:
- Jest tylko jeden (jesli zakon będzie rozbudowany, to
istnieje możliwość wyznaczenia dodatkowych dyplomatów.)
- Może zostać wybrany przez mistrza zakonu oraz czlonkow na niego glosujacych lub administratorów.
- Zajmuje się sprawami dyplomatycznymi m.in wyznaczaniem wojen oraz stosunkami między innymi zakonami.
- Może zapraszać członków do zakonu.

Rycerz:
Może otwierać skrzynie na terenie swojego zakonu.
Może budować/niszczyć na terenie swojego zakonu.
Może uczestniczyć w wojnie. (niszczyć, otwierać skrzynki i atakować w okresie wojennym.)

Giermek:
Podstawowa ranga nowego czlonka zakonu.
Nie może ingerować w gildie.
Może atakować wrogów na swoim terenie. 

 Masz pomysł ? Zapraszam do komentowania oraz dyskusji.

 

Uwaga ! Jeśli głosujesz w ankiecie, to podaj także powód wybrania tej oceny w temacie. Dziękuję.

 

Poszukuje programisty do serwera ! Po więcej informacji pisać na PW ew.Skype lub GG (w profilu jest)

Opublikowano

Hm.. questy też by były ciekawe.

 

 

Do questów póki co użyje citizens 2 oraz Denizen lub jakiegoś Questera, gdyż nie chcę technika zamęczać. W przyszłości będzie autorski plugin jako wtyczka do citizens.

Opublikowano

dobry pomysł, mam nadzieje że wypali. mam propozycje

przy tworzeniu zakonu mozna wybrać np /zakon zaloz TAG NAZWA p/w/o

czyli;

p = pokojowy, zakon nie robi dużo wojen

w = wojenny, zakon ma cały czas stan wojenny

o = obojętny, zakon ma prawo do ustawiania statu wojennego lub pokojowego ;d

i można wybrać sobie jedno z tych literek, a zakon będzie miał owy stan

1399298830-U815990.png


 


chcesz limit?


możesz dać, będe szpanował


@#e3uS $WAG


Opublikowano

dobry pomysł, mam nadzieje że wypali. mam propozycje

przy tworzeniu zakonu mozna wybrać np /zakon zaloz TAG NAZWA p/w/o

czyli;

p = pokojowy, zakon nie robi dużo wojen

w = wojenny, zakon ma cały czas stan wojenny

o = obojętny, zakon ma prawo do ustawiania statu wojennego lub pokojowego ;d

i można wybrać sobie jedno z tych literek, a zakon będzie miał owy stan

Po przeczytaniu tematu wygląda to tak, że są tylko

cztery zakony, podane powyżej w temacie.

 

Więc zakonów zakładać nie można.

 

@Topic: Dobry, ciekawy pomysł ale i tak nie wypali. :D

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-


Choć mówią mi: Synthious, weź ćpanie odstaw... - Ja tylko chcę pizdę mieć #AnnaGrodzka


-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-


Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, wiesz co jest pięć?

Opublikowano

dobry pomysł, mam nadzieje że wypali. mam propozycje

przy tworzeniu zakonu mozna wybrać np /zakon zaloz TAG NAZWA p/w/o

czyli;

p = pokojowy, zakon nie robi dużo wojen

w = wojenny, zakon ma cały czas stan wojenny

o = obojętny, zakon ma prawo do ustawiania statu wojennego lub pokojowego ;d

i można wybrać sobie jedno z tych literek, a zakon będzie miał owy stan

Obecnie mam w planach trzy zakony, więc możliwość tworzenia ich nie będzie dostępna. Moim zdaniem wtedy pomysł straci swój urok. Chce zrobić coś podobnego do serii np.dwa zamki itd., lecz publiczne i bardziej grywalne.

Opublikowano

Kurde, bardzo chętnie bym zagrał na takim serwerze, nowy tryb to zawsze coś ciekawego, i nowe doświadczenia ;)

Pomysł na +, no ale jednak dopracujcie go jeszcze troszkę ;)

graphic.png


Jeśli ten niesamowity post, Ci się spodobał, kliknij "Lubie To! ", to naprawdę motywuje do lepszej pracy ;)

Opublikowano

Małe info. Udało nam się znaleźć sponsora, więc jest coraz bliżej do realizacji serwera.

Opublikowano

Wybacz, ale po prostu nie lubię takich serwerów. Może dla innych to się podoba, ale mi jakoś takie zakony templariusze itp się nie podobają. To tylko moja opinia.

Bez reklam fb

Opublikowano

Jeśli chodzi o Questy, przy poważnym serwerze nie możemy mówić o pełnym bugów pluginie, w grę tutaj wchodzą modyfikacje, a co za tym - Launcher, najlepiej autorski, by podtrzymać że jesteście serwerem poważnym. Jeśli nie macie porządnego programisty, ani ekipy gotowej budować i konfigurować serwer pod takie trochę, rpg-owe klimaty, nie ma sensu zaczynać, ponieważ skończy się niewypałem. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...