Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Dobrze złożyłam kompa ?


MałaAmy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Procesor AMD, a płyta pod Intela. o.O O.o

 

ZrNcKm8.png

PC: AMD Ryzen R5 5600X 4.6GHz 1.125V  /\ SPC Fortis 3 /\ MSI B450 Tomahawk /\ 32GB Kingston Fury Renegade RGB 3600MHz CL16 /\ XFX RX 6800 SWFT319 16GB  /\ Lexar NM620 2TB + Kingston NV1 512GB + MX500 500GB /\ MSI MPG A850G /\ Genesis Irid 505 Black V2 /\  Acer XV272UPbmiiprzx "27" WQHD + IIyama x2483hsu-b1 "24" FHD /\ Win10 Pro
Mobilne: One+ 11 5G 16/256, Konsola: PS4 PRO CUH-7016B 1TB, PS3 Super Slim CECH4004A 320GB, PSP 2003 32GB SD, Steam Deck 2TB, Xbox One S TV: TCL C728 55" UHD VA 120hz
Muzyczny sprzęt: Asus Xonar DGX + HyperX Cloud Core + Creative Pebble X Plus, Diora WS354+Imago Acoustic ima 383 70W+Logitech Bluetooth, Soundcore Motion+, Soundcore Q30 ANC

Opublikowano

Po co mu Fortis pod i5-4690? Tak samo ta H87, chociaż tu jeszcze mógłbym się zgodzić ;)

Jeżeli zmieni płytę na B85 PRO4 od ASRocka i zrezygnuje z Fortisa, to automatycznie zyska pieniądze na zakup R9 290:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290-4gb-gddr5-512-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9290-dc2oc-4gd5-631342/

 

No jakby nie patrzeć będzie wydajniej ;)

Opublikowano

Po co mu Fortis pod i5-4690? Tak samo ta H87, chociaż tu jeszcze mógłbym się zgodzić ;)

Jeżeli zmieni płytę na B85 PRO4 od ASRocka i zrezygnuje z Fortisa, to automatycznie zyska pieniądze na zakup R9 290:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290-4gb-gddr5-512-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9290-dc2oc-4gd5-631342/

 

No jakby nie patrzeć będzie wydajniej ;)

hmm jaka i 5 taki mój komp jest pytanie czy coś z,e zrobilem czy dobrze ? hmm plyta głuwna słaba - ,, gry na ultra maja byc xD -   hmm ,,

1 379083 Zasilacz Fortron FSP650-80EGN (+90) 1 280,00 280,00 2 472804 Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) 1 285,00 285,00 3 479659 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 1 199,00 199,00 4 532269 Procesor AMD FX-8350, X8, socket AM3+, 64bit, 4.0GHz, 125W, cache 16MB, BOX (FD8350FRHKBOX) 1 661,75 661,75 5 582748 Płyta główna ASRock Fatal1ty H87 Performance, H87, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, RAID, ATX (H87 Performance) 1 345,00 345,00 6 605201 Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 1 159,00 159,00 7 629213 Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 290 4GB DDR5 (512 Bit) 2DVI HDMI DP BOX (GV-R929WF3-4GD) 1 1544,53 1544,53 8 639501 Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226 [sPC097] Bardziej wydajny następca modelu HE1225 (SPC043) 1 125,00 125,00
Opublikowano

Nie podawałbym ci gdyby był dobrze złożony. Procesor i płyta nie pasują jak kwadrat do trójkąta.

PC: AMD Ryzen R5 5600X 4.6GHz 1.125V  /\ SPC Fortis 3 /\ MSI B450 Tomahawk /\ 32GB Kingston Fury Renegade RGB 3600MHz CL16 /\ XFX RX 6800 SWFT319 16GB  /\ Lexar NM620 2TB + Kingston NV1 512GB + MX500 500GB /\ MSI MPG A850G /\ Genesis Irid 505 Black V2 /\  Acer XV272UPbmiiprzx "27" WQHD + IIyama x2483hsu-b1 "24" FHD /\ Win10 Pro
Mobilne: One+ 11 5G 16/256, Konsola: PS4 PRO CUH-7016B 1TB, PS3 Super Slim CECH4004A 320GB, PSP 2003 32GB SD, Steam Deck 2TB, Xbox One S TV: TCL C728 55" UHD VA 120hz
Muzyczny sprzęt: Asus Xonar DGX + HyperX Cloud Core + Creative Pebble X Plus, Diora WS354+Imago Acoustic ima 383 70W+Logitech Bluetooth, Soundcore Motion+, Soundcore Q30 ANC

Opublikowano

Nie podawałbym ci gdyby był dobrze złożony. Procesor i płyta nie pasują jak kwadrat do trójkąta.

Jak w temacie co sądzicie hmm chyba zła płyta jak do gier hmm ;( ?? - http://www.morele.net/inventory/info/Qcrqmj/  chodzi mi o to że płyta nie gra a cos innego lepiej by wlorzyć bo wszystko dobrze  jakomś plytę główna żebym mugl potem wymienić pracy na najepsze itp hmm ?  tu masz jaki zestw chce se zlorzyć plyta główna :I jest zla coś innego polecisz potem weisz bede to podkrencal itp hmm co sądzisz  ? hmmm

Opublikowano
Zrozum że AMD i Intel mają inne podstawki

 

Intel: 1150,1156,1155,775

AMD: FM2/+,AM3/+,AM1

 

Dla przykładu AMD ma piny (druciki) na procesorze, a Intel ma piny na płycie głównej

 

Zawsze sprawdzaj podstawkę (Dla przykładu i3 4150 ma podstawkę 1150, więc bierzesz płytę główną która ma podstawkę 1150)

 

Większość AMD FX i innych procesorów nie nadaje się do gier (chyba że do budżetowych zestawów, wtedy AMD jest lepsze)

 

Tylko procesory z " K " na końcu się podkręcają, i prawie wszystkie AMD FX i Athlon

Opublikowano

to jaką plyte kupic ??  hmmm do tego zestawi jakomś dobrom hmmm ?


 

Zrozum że AMD i Intel mają inne podstawki
 
Intel: 1150,1156,1155,775
AMD: FM2/+,AM3/+,AM1
 
Dla przykładu AMD ma piny (druciki) na procesorze, a Intel ma piny na płycie głównej
 
Zawsze sprawdzaj podstawkę (Dla przykładu i3 4150 ma podstawkę 1150, więc bierzesz płytę główną która ma podstawkę 1150)
 
Większość AMD FX i innych procesorów nie nadaje się do gier (chyba że do budżetowych zestawów, wtedy AMD jest lepsze)
 
Tylko procesory z " K " na końcu się podkręcają, i prawie wszystkie AMD FX i Athlon

 

to co poradzisz ?? hmm do gier ten zestw jst dobry czy zly ?? ty byś mi dał i 5 a wtedy żegnaj gry wszystkie najnowsze jakie wyjdom na ultra hmm procek se zostawie ma 32 rdzenie a jaka plyte taka gamingowa hmmm ??

Opublikowano

3400zł + Jakaś obudowa (np Zalman z3 Plus = 3600zł)

 


3700zł + Jakaś obudowa (np Zalman z3 Plus = 3850zł) ale za to będzie lepszy i wydajniejszy (jak wyrzucisz SSD to będziesz miała 3600~3700zł)

 

Oba zestawy mają możliwość OC procesora i SSD

Opublikowano

Dla mnie to najzwyklejszy troll

Żeby offtopu nie było
i5 jest lepszy od FXa, który nie wiadomo do czego się nadaje. Znam przypadki, w których ktoś do GTX 780 Ti dorzucił 8350 i cięło mu na najniższych

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...