Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ja mogę się zalogować na swój serwer a inni już nie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Posiadam pliki by Terenzo, postawione na hamachi.

serverimfo.py dla mnie jest z końcówką .100 a dla innych normalne IP z hamachi.

Więc nie wiem w czym tutaj problem?

Opublikowano

Nie rozumiem... w sysinstall? 

IPv4 Gateway dałem IP hamachi z normalną końcówką

a w IPv4 Address dałem IP hamachi z końcówką .100

Netmask 255.0.0.0

Specjalista
Opublikowano

Koledzy włączają clienta launcherem z tematu Terenza ??

 

Bratu daj ip z końcówką 100 i zobacz rezultat,bo o ile się nie mylę jak macie 2 komputery w domu i jeden internet ip bd takie same jak dla założyciela serwera. 

Pomogłeś,pomogę kiedy tylko brachu mogę!

 

graphic.png

 

Opublikowano

Koledzy używają tego samego co ja (clienta Terenza) tyle że z normalną końcówką.

Brat i ja mamy różne IP w hamachi, ale spróbuję. Brata nawet z .100 wywala.

Opublikowano

Nie zapomniałeś o port mapie?

W PortMapie mam w każdym porcie IP z hamachi z końcówką .100 i wszystkie są włączone oprócz 13004 bo świeci na czerwono (czy to przez to?).

Opublikowano

Nie mam port 80 ale jak chcę dodać i włączyć to świeci na czerwono ...

Chciałbym dodać, że mam router może to będzie przydatna informacja.

 

Edit:

Dodam również, bo zapomniałem za co przepraszam, że tak naprawdę brat może się zalogować ale po wyborze postaci wraca do wyboru serwera...

To istotna informacja o której zapomniałem.

Opublikowano

Jeśli chcesz sam z kolegami grać to lepiej wybierz inne pliki tam gdzie masz więcej rzeczy dodane np  pliki waruma , derina etc. A z czystymi plikami od terenza daj sobie spokój. :) 

Opublikowano

Nie... Z kolegami tworzę serwer, będzie to trwało tak długo aż się nauczymy i stworzymy dobry serwer i będziemy go przesyłać na VPS i ogłosimy datę startu.

 

 

Jakiś program możliwe, że blokuje ci port 80. Czasami skype,gg i inne takie programy blokują, wyłącz i zobacz.

 

Blokował XAMPP, lecz później gdy włączyłem ten port 80 w PortMap nie mogłem włączyć Apache w XAMPP...

Z włączonym portem 80 również nie mógł się połączyć.

Opublikowano

Przy okazji wie ktoś może jak to dodać na serwer na plikach terenzo, krok po kroku :P

Problem ze stworzeniem nowego konta?
Tabela account wymaga uzupełnienia każdej kolumny, ale niestety nie wszędzie są ustawione wartości domyślne (które pobierane są, gdy wartość nie jest podana w zapytaniu). Serwer mysql bez wartości domyślnej nie wykona poprawnie zapytania i rekord nie zostanie dodany do tabeli.

ALTER TABLE `account`
MODIFY COLUMN `last_play` datetime NULL AFTER `money_drop_rate_expire`,
MODIFY COLUMN `web_ip` varchar(15) CHARACTER SET ascii COLLATE ascii_general_ci NULL AFTER `web_admin`,
MODIFY COLUMN `web_confirm` varchar(32) CHARACTER SET ascii COLLATE ascii_general_ci NULL AFTER `web_ip`;

 

 - Zmiany wprowadzane w tabelach item_proto i mob_proto w navicacie nic nie wnoszą do gry?
Dzieje się tak, ponieważ item_proto i mob_proto znajduje się w plikach tekstowych, które znajdują się w mt2/db/*

- Itemy, które powinny mieć średnie obrażenia i średnie umiejętności nie mają ich?
Wykonujemy poniższe zapytania w bazie player, konwertujemy do plików tekstowych i przenosimy do mt2/db/*


UPDATE item_proto SET addon_type=-1 WHERE vnum>=180 AND vnum<=189;
UPDATE item_proto SET addon_type=-1 WHERE vnum>=190 AND vnum<=199;
UPDATE item_proto SET addon_type=-1 WHERE vnum>=290 AND vnum<=299;
UPDATE item_proto SET addon_type=-1 WHERE vnum>=1130 AND vnum<=1139;
UPDATE item_proto SET addon_type=-1 WHERE vnum>=1170 AND vnum<=1179;
UPDATE item_proto SET addon_type=-1 WHERE vnum>=2150 AND vnum<=2159;
UPDATE item_proto SET addon_type=-1 WHERE vnum>=2170 AND vnum<=2179;
UPDATE item_proto SET addon_type=-1 WHERE vnum>=3160 AND vnum<=3169;
UPDATE item_proto SET addon_type=-1 WHERE vnum>=3210 AND vnum<=3219;
UPDATE item_proto SET addon_type=-1 WHERE vnum>=5110 AND vnum<=5119;
UPDATE item_proto SET addon_type=-1 WHERE vnum>=5120 AND vnum<=5129;
UPDATE item_proto SET addon_type=-1 WHERE vnum>=7160 AND vnum<=7169;


- Itemy nie mają odpowiedniej ilości slotów i nie mają iskierek na +7/8/9?
Wykonujemy poniższe zapytania w bazie player, konwertujemy do plików tekstowych i przenosimy do mt2/db/*


UPDATE item_proto SET socket_pct=0;
UPDATE item_proto SET socket_pct=1 WHERE (type=1 or (type=2 and subtype=0)) and limittype0=1 and limitvalue0>= 0 and limitvalue0<= 24;
UPDATE item_proto SET socket_pct=2 WHERE (type=1 or (type=2 and subtype=0)) and limittype0=1 and limitvalue0>=25 and limitvalue0<= 44;
UPDATE item_proto SET socket_pct=3 WHERE (type=1 or (type=2 and subtype=0)) and limittype0=1 and limitvalue0>=45 and limitvalue0<=255;

 

 

Opublikowano

Na laptopie brata połączyłem się z FTP serwera... Czy w takim wypadku mogą być problemy z portami czy definitywnie clientem?

 

 

Opiszę co zrobiłem z clientem (przeznaczonym dla innych), może o czymś zapomniałem:

1) Pobrałem full clienta z http://www.mpcforum.pl/topic/768196-czyste-serverfiles-by-terenzo/

2) Pobrałem full client fixa z tego samego tematu.

3) Pobrałem hamachi launchera - || -

4) Pobrałem rozpakowany root - || -

5) Rozpakowałem full clienta a następnie do niego rozpakowałem full client fixa.

6) Wyciągnąłem pliki root do archivera i wypakowałem po czym wkleiłem pliki root od terenzo, zmieniłem w serverinfo.py ip na ip hamachi ze zwykłą końcówką.

7) Spakowałem root i wkleiłem do folderu pack w cliencie.

8) Wypakowałem launcher_hamachi, otworzyłem plik serverimfo.py po czym wpisałem ip hamachi z normalną końcówką.

9) Wkleiłem wszystkie pliki launchera do clienta po czym zmieniłem rozszerzenie pliku metin2.bin na metin2.exe.

10) Odpaliłem metin2.exe i zalogowałem się do gry, po wybraniu postaci czeka się z 10 sekund po czym zamiast przejść do ekranu ładowania (taki paseczek ładowania) przenosi do listy serwerów...

 

Coś jeszcze muszę zrobić z tym clientem?

Opublikowano

Czyli korzystasz z plików V4. - Game 34k. 

Teraz, powiedz twój kolega 'brat' ogólnie może się połączyć z serwerem?

Wywala go podczas wybierania postaci czy co?

xq0lgJF.png

Opublikowano

Łączy się ze stroną na której jest zamieszczony formularz rejestracyjny nowych kont na serwer (działa w pełni), łączy się przez FTP z plikami serwera (wszystko ok), loguje się do gry lecz gdy wybierze postać, jego postać podnosi rękę, mija kilka sekund i powrót do ekranu wyboru serwera... :(

Opublikowano

W tym launcherze gdy daję z końcówką .100 pisze "Błąd podczas łączenia się z serwerem." a z normalną wyrzuca po wyborze postaci.

Uruchomiłem jako administrator.

Opublikowano

Czytaj moje zdania do końca :D z normalną końcówką nadal wyrzuca.

Może jednak coś z portami... udostępnić screen portmapa? Może któregoś nie mam odblokowanego.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...