Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Schody z tłoków - autorski mechanizm.


Skaciu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich górników i architektów!


W tym poradniku zaprezentuje wam dość ciekawy środek transportu w


Minecrafcie, jeśli chodzi o poruszanie się w górę.


 


Duża ilość graczy preferuje poruszanie się dzięki drabinie - zajmuje mało miejsca,


wchodzi się po niej bardzo prosto i jest tania, niestety jest dość brzydka i powolna.


 


Schody są schludniejsze, dobrze ustawione potrafią wyglądać naprawdę dobrze,


jednak w takiej formie mogą zajmować sporo miejsca.


 


Najlepszym środkiem transportu okazuje się Command Block, jednak


jest on niedostępny na survivalu.


 


Także z dostępnych dla gracza, grającego na trybie przetrwania, środków poruszania się


będą automatyczne schody - zajmujące dużo miejsca, wymagające jedynie wciśnięcia jednego przycisku,


transportujące całkiem długo, a do tego słabo się prezentujące. 


 


W skrócie: dlaczego warto wybrać automatyczne schody?


 


+ po wejściu nań nie wymaga interakcji


+ łatwa budowa (schematyczna)


+ ładnie ozdobione wyglądają elegancko


 


zajmuje dużo miejsca


- nie są zbyt szybkie


- jeśli dla kogoś problemem jest zdobycie


  trochę redstona i tłoków to kosztowność


 


Zapewne jednak przyszliście tu, aby zobaczyć w jaki sposób zbudować


takowe schody, a nie słuchać porównań co lepsze.


 


Aby zacząć musimy zdobyć nieco surowców, oto one:


 


805241403004032296730.png


 


- Czerwony proszek


- Przekaźniki


- Czerwone pochodnie


- Przycisk / płytka naciskowa


- Tłoki


- Budulec (ja użyłem kilku kolorów wełny, dla lepszego oznakowania)


 


Wiemy co potrzebujemy, wiemy co zbudujemy, więc rozpoczynamy poradnik krok po kroku.


 


1. Podstawa


 


Na początku ustalamy płaszczyznę na której zbudujemy schody, to w niej


będzie znajdował się pierwszy tłok, ja oznaczyłem podstawę szachownicą,


dla lepszej orientacji.


 


146481403004032296730.png

 


 


2. Dolne tłoki


 


Ustawiamy tłoki. Pierwszy w podstawie, drugi na niej, a kolejne na zbudowanych


przez nas schodkach.


 


281571403004032296730.png

 


 


3. Szczeble i górne tłoki


 


Kratkę pod każdym tłokiem kładziemy szczebel. Przy pierwszym tłoku ma on wynosić 3 kratki,


przy każdym kolejnym o 1 więcej. Dodatkowo 3 kratki nad każdym tłokiem skierowanym w górę


kładziemy kolejny, skierowany w kierunku tłoków. Najlepiej zobaczyć zdjęcie. 


 


267121403004058296730.png

 


 


4. Przekaźniki i kabelek


 


Na każdym szczeblu przy tłoku kładziemy przekaźnik, na każdym kolejnym kładziemy dodatkowy, 


ustawiony na maksymalne opóźnienie. Całość łączymy czerwonym proszkiem.


 


415271403004058296730.png

 


 


5. Górne szczeble


 


Na takiej samej zasadzie jak w kroku 3. kładziemy szczeble u góry, po przeciwnej stronie schodów.


 


893831403004058296730.png

 


 


6. Przekaźniki i kabelek v2


 


Krok 4. Wykonujemy także na górnych szczeblach.


 


267201403004058296730.png

 


 


7. Obudowa


 


Zabudowywujemy mechanizm, dzięki czemu możemy nadać mu dowolny wygląd 


zewnętrzny i uchronić nasz mechanizm przed zniszczeniem.


 


109871403004073296730.png

 


 


8. Wygląd wewnętrzny 


 


Z wnętrza schodów budujemy ścianki na bokach, nie są one konieczne do działania,


jednak dzięki nim nie patrzymy na mechanizm.


 


389631403004073296730.png

 


 


9. Przycisk i połączenie


 


Przed wejściem kładziemy przycisk lub płytkę naciskową i łączymy oba mechanizmy.


 


192721403004073296730.png

 


 


10. Jedziemy!


 


Schody są gotowe i nareszcie możemy cieszyć się prędkością poruszania 30km/h.


Kolejne poziomy możemy dobudowywać bardzo łatwo, dzięki schematyczności


konstrukcji. Życzę wam miłej podróży, i oby wam creeper nie pierdyknął w środku!


 


321841403004073296730.png

 


 


 


I to tyle, mam nadzieję, ze skorzystacie z tego pomysłu, starego, aczkolwiek mało popularnego.


Zachęcam do własnego kombinowania z tego typu użytecznymi mechanizmami, wszystkiego najlepszego!


 


 


Poradnik w pełni mojego autorstwa.


Cały mechanizm sam wymyśliłem, nie wiem czy ktoś nie stworzył go


jako pierwszy, jeśli tak proszę o wysłanie potwierdzenia.


Zakaz kopiowania bez zgody autora.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


650311402782440296730.jpeg

Mój PC:

 

CPU: I5 2500k I GPU: Sapphire HD7950 Vapor-X I PSU: be quiet! L8 CM 630W I MOBO: MSI Z77A G43 I RAM: Patriot 2x4GB 1600MHz I CASE: Fractal za 400zł NW

 

 

 

Opublikowano

To nie twoje, gram w mc prawie 4 lata i widziałem to na YT.

Więc wyjdź proszę.

 

Mechanizm, a nie pomysł jest autorski.

Chodzi tu o zasadę działania. ;)

 

Napisałem, że jeśli ktoś znajdzie identyczny mechanizm, proszę o kontakt,

wtedy usunę informacje o moim autorstwie.

650311402782440296730.jpeg

Mój PC:

 

CPU: I5 2500k I GPU: Sapphire HD7950 Vapor-X I PSU: be quiet! L8 CM 630W I MOBO: MSI Z77A G43 I RAM: Patriot 2x4GB 1600MHz I CASE: Fractal za 400zł NW

 

 

 

Opublikowano

Zapytałabym, czy jesteś głupi, czy tylko udajesz, ale chyba muszę się powstrzymać.

 

Wpisz w YouTube "ruchome schody Minecraft" lub tego typu frazę. Działanie jest identyczne. Na niektórych serwerach widziałam schody o bardzo podobnym (lub nawet takim samym) mechanizmie. 

 

Czy gdyby ktoś wynalazł napój Pepsi, ale go nie opatentował, po czym Ty stworzyłbyś identyczny i dodał jeden gram cukru więcej, to czy pomysł byłby Twojego autorstwa? Takie łapanie za słówka - jak w Twoim przypadku - jest bez sensu. Dziesiątki ludzi było przed Tobą. Pomysł nie jest Twojego autorstwa, przykro mi.

→ Przenieś się do lepszego świata!

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

tak jeżeli tak mówisz że usuniesz to , to znalazłem kto to wymyślił BlackvTen czy jakoś tak ale dla mnie nie musisz tego usuwać ponieważ
+ jest bardzo pożyteczne
+ przydatne
+ i lepsze niż zwykłe schody

 

- zajmuje dużo miejsca
- i troche surowcow trzeba


dlatego nie muszisz tego usuwać ale z tych zdjęć jest łatwiejsze budowanie niż z filmiku . 
(Nie czytaj co oni piszą)
[inaczej jest to zasada działania a nie budowania]     :D  :D  :D  :D 

 

Opublikowano

:O :O :O

Pierwszy mechanizm ze schodami, który zajmuje tak dużo miejsca. Nie wykorzystałbym go w domku właśnie ze względu na to. Co do poradnika, są obrazki, popracuj drugim razem nad jakimś logiem czy coś, tak to ookej.

Opublikowano

Dzięki ,że przypomniałes mi o tym !

 

Super zabawa ;d

Pisanie bezsensownych postów to moja specjalność.

 

|Ostrzeżenia| ---> 55% <---

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...