Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Prośba o złożenie zestawu


wasylief

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam złoży mi ktoś fajnego kompa do gier sportowych typu Fifa, Nba, Nhl itd. bo tylko w takie gram? Tak aby ten komputer śmiało pociągnął nowe serie tych gier przez kilka lat, a nie żeby ten komputer był na rok.

Cena do 1800zł.

Z góry dzięki.

Opublikowano
Opublikowano

Zestaw kolegi wyżej, bardzo ok.

Poza...

Te ramy kolegi wyżej, troszkę wolne, twój procek obsłuży 1600mhz. Dodatkowo bez duala.

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-xmp-blu-khx1600c9d3b1k2-8gx-406260/

Albo jedną kostkę, ale pamiętaj aby dokupić tą 2, dzięki czemu szybkość transferu wzrośnie 2x krotnie.

 

 

HDD -  mógłbyś wziąć WD blue 1tb, są cichsze, i mają o rok gwarancji więcej, i producent zapewnia oprogramowanie do sprawdzania ich. Co do szybkości, to nie wiem, ale różnice są pewnie minimalne. Cena ta sama.

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

 

@down

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, że może kupić jedną kostkę, a kiedyś dokupić. A szybkość ramów w dużej mierze wpłynie. np. na pakowanie/rozpakowywanie winrarów, rendering streaming itd. Jeżeli autor zamierza szczędzić 10zł na tym, to proszę, ja nikomu niczego nie zabraniam.

 

@Edit

tylko taki jest twój argument na twoja obronę? :D Że mu linka nie podałem? heheheheszki. Dałem mu 2 kostki, bo zazwyczaj nie podają realnych budżetów. Gdyby poprosił to zapewne bym mu podesłał :)

Opublikowano

@up

Zacznijmy od tego, że do zestawu w tej cenie nie zmieści się 8 GB RAM bez wyraźnych cięć na reszcie. Poza tym pomiędzy 1600 MHz, a 1333 MHz nie ma praktycznie żadnej widocznej różnicy wydajnościowej, tak samo jeśli chodzi o Dual Channel. To są wartości, które można minimalnie zauważyć w benchmarkach, jednak jest to nie do zauważenia w normalnym zastosowaniu, także tutaj bierze się to co tańsze i tyle.

 

Edit

Ok, kupić jedną kostkę, tylko po cholerę mu podajesz linka do dwóch? Tych kingstonów jest od cholery, to jak już coś proponujesz to byś mu chociaż konkretny link podał.

 

Edit2

A przed czym mam się bronić? Poszukałbyś testów to byś zobaczył, że różnic nawet w renderze praktycznie nie ma.

Opublikowano

A załóżmy, ze mam na sprzęt cały, czyli Pc + monitor + klawiatura (bo myszkę mam taką która mi odpowiada) 2200zł czy to coś zmieni na lepsze? Z tym, że chciałbym monitor co najmniej 20-calowy. Klawiaturę sobie wybrałem taką (http://www.morele.net/klawiatura-natec-zander-czarny-nkl-0401-540221/), ale jeśli macie jakąś fajną propozycję to chętnie popatrzę i się zastanowię ;)

Opublikowano

Monitor http://www.morele.net/monitor-led-benq-gl2250-21-5-dvi-full-hd-9h-l6vla-tpe-433477/

Klawiatura http://www.morele.net/klawiatura-zalman-zm-k200m-548386/

 

Tyle to zmieni, że dokupisz monitor i klawiaturę, w podzespołach nic konkretnego nie da rady zmienić, no chyba, że by się jeszcze ewentualnie jakiś GTX 660 albo R9 270 zmieścił

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-gaming-oc-2gb-ddr5-n660-gaming-2gd5-oc-609901/

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-270-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-270-gaming-2g-599531/

ale to weź sobie pododawaj do koszyka i zobacz ile wyjdzie dokładnie.

Opublikowano

A jakąś tańszą, ale równie pożądną obudowę aby wszystko się zmieściło i nie trzeba było upychać na siłę dostanę? :) Jak tak to może macie jakiś pomysł jaką? ;)

Opublikowano

A jakąś tańszą, ale równie pożądną obudowę aby wszystko się zmieściło i nie trzeba było upychać na siłę dostanę? :) Jak tak to może macie jakiś pomysł jaką? ;)

Gladius M40 trochę droga ale serdecznie polecam :p 

 

 

Opublikowano

Od biedy może być, ale oszczędzasz 18 złotych 25 groszy, a masz obudowę mniejszą, gorzej wykonaną i z jednym wentylatorem zaledwie 92mm zamiast z dwoma 120. Jak dla mnie bez sensu.

Opublikowano

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :D Jasnej z wytłumaczeniem dlaczego tak, a dlaczego nie inaczej :D Dzięki

A jeszcze pytanko czy zasilacz 450W wystarczy czy może opłaca się zainwestować w ciut lepszy?

Opublikowano

BOX to wersja procesora, która zawiera cooler. Nie "różni się" od HR, bo one też są w wersji BOX i OEM (bez coolera). A jeśli chodzi o różnice pomiędzy zwykłymi a Refreshami, to Refreshe mają nieco wyższe zegary i tą samą cenę (przynajmniej na techplanet).

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

BOX to wersja wyposażenia, w wersji BOX dostajesz chłodzenie, pudełko itd. za to w wersji OEM sam CPU.

 

Haswell Refresh to nowsza seria procesorów intela, wcześniej był Haswell, Ivy Bridge, Sandy Bridge, Nehalem itd.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...