Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Monitor czy telewizor


RonteX

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka, zamierzam kupic monitor ale obecnie 32 calowe telewizory kosztują tyle co 27 calowe monitory lub nawet mniej. Na czym polega różnica miedzy telewizorem a monitorem, chciałbym go wykorzystywac zarówno do gier jak i telewizji DVB-T.

 

Ps. Skoro już tak w temacie to będe wdzięczny za propozycje modeli telewizorów / monitorów ;) (najlepiej w media markt z racji promocji raty 0%)

69mRNXM.jpg

Opublikowano

A do jakiej sumy ten monitor / telewizor.

Monitor różnią się tym że obsługują aktualnie jakość QFHD (4K). Czyli mają większą rozdzielczość. Przykładowo telewizor jej nie obsłuży ponieważ nie ma kanałów które by obsługiwały 4K, dla ciekawostki dodam że aktualnie Japonia czy tam Chiny wchodzą w QFHD jako day-to-day telewizja.

graphic.png
Opublikowano

Cena do 1000 zł :D A co ty byś wziął ? to ma być sprzęt do prywatnego pokoju ;)

69mRNXM.jpg

Opublikowano

kup byle jaki telewizor co spotkasz byle miał przynajmniej rozdzielczość 1920x1080 i tuner TV DVBT  Z MPEG4

 

w niższej cenie są monitory z tunerami DVBT , na co dzień wystarcza do zerknięcia na TV skoro i tak komp ciągle działa

 

 

dla kompa w sam raz rozdzielczość do pracy i gry , dla TV wystarczy i tak za nadto bo i tak nic nie jest i nie będzie przez najbliższy czas  w naszej TV nadawane w Full HD tylko 720p

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Ja proponuję monitor lg m2382. Tuner Dvb-t z mpeg 4 ma, a do tego również funkcję PIP, dzięki czemu możesz na pełnym ekranie mieć ekran z komputera a w którymś z rogów monitora okno z telewizją.

Prócz tego dobra uniwersalna matryca IPS, rozdzielczość Full HD i wygodny pilot ułatwiający znacząco obsługę.

Opublikowano

Dzięki za propozycję ale szukam czegoś ok. 27 cali :D  Firma obojętna, byleby do ok. 1000 zł z tunerem, full hd, hdmi, ips. Wszystkie propozycje nagradzam !

69mRNXM.jpg

Opublikowano

TV od modelara wydaje się być najrozsądniejsze, ale jakbyś jednak szukał innego, albo po sklepach patrzał, to też bardzo ważnym parametrem, o którym nikt tu nie wspomniał jest czas reakcji. Najlepiej, jakby był do 5ms, ew. 8. Jak zobaczysz jakiś z liczbą dwucyfrową, to trzymaj się od niego z daleka, bo w FPS słabo będzie się grało.

436951440626370320491.png

Opublikowano

Myślę, że ciężko będzie znaleźć w tym zakresie cenowym jakikolwiek produkt powyżej 8 ms ;) a jakieś zastrzeżenia cd. jasności i kontrastu?

69mRNXM.jpg

Opublikowano

Myślę, że ciężko będzie znaleźć w tym zakresie cenowym jakikolwiek produkt powyżej 8 ms ;) a jakieś zastrzeżenia cd. jasności i kontrastu?

Producenci wymyślają skale pod siebie i ten sam parametr w jednej firmie będzie całkiem inaczej wyglądał w drugiej.

Patrzy się na produkt a nie specyfikację, polecam wybrać się do jakiegoś większego sklepu typu EURO i zobaczyć na własne oczy jak to wszystko wygląda.

436951440626370320491.png

Opublikowano

Chodzi mi o modele LG 27MA73D i LG 27MA43D, czy różnica miedzy 250 cd. a 200 cd. będzie zauważalna i czy 2 wejścia HDMI mogą się przydać?

69mRNXM.jpg

Opublikowano

Oba te modele mają jasność 250cd/m2. Ja ogólnie skłaniał bym się ku 250 niż 200 gdyż zawsze warto mieć jakiś zapas jasności gdyby była taka potrzeba.

Co do ilości złącz to na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć i zastanowić się czy kiedyś chciał byś podłączać więcej urządzeń. Choć zawsze lepiej mieć więcej złącz niż mniej.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...