Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rozwiązywanie problemów z uruchomieniem Ravia.eu


Zagrajmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
938411400880570974005.png
328401400880406974005.png
1. Sprawdź czy twoje wymagania sprzętowe są wystarczające:
System operacyjny: Windows XP(SP3+Najnowsze sterowniki graficzne)/Vista/7/8/8.1
Procesor: 1,8GHz+
Pamięć RAM: 1 Gigabajt+
Zalecane miejsce na dysku: 600MB+
Karta Graficzna: Posiadająca więcej niż 64MB RAM, zgodna z DirectX 8.1
Karta dźwiękowa: Kompatybilna z DirectX 9.0
Łącze internetowe: 512kbit./s
Pozostałe: Myszka i klawiatura kompatybilna z Windows
 
UWAGA!
Pamiętaj o zainstalowaniu dodatku SP3 i najnowszych
sterowników graficznych jeśli jesteś posiadaczem Windows XP SP3.
 
2. Upewnij się, że serwer jest włączony/działa  ;)
3. Wyłącz zaporę systemu Windows oraz antywirusa.
4. Uruchom w trybie zgodności z Windows XP SP3.
5. Wyłącz wszystkie niepotrzebne programy i aplikacje.
6. Uruchom patcher.exe jako administrator.
7. Dodaj do pliku "game" końcówkę ".exe" i uruchom go jako administrator.
8. Upewnij się, że masz aktualne sterowniki do karty graficznej.
9. Zainstaluj Net Framework 4.0 lub 4.5
10. Zainstaluj Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package(lub nowszy)
11. Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów.
12. Zainstaluj clienta od nowa, najlepiej na innym dysku.
Pamiętaj o odinstalowaniu wcześniejszego clienta.
13. Pobierz grę od nowa i zainstaluj na innym dysku.
124571400880406974005.png
Wykonujemy w przypadku
gdy po spatchowaniu nie możemy uruchomić gry ani przez
patcher ani przez game.
 
Pierwszym krokiem będzie dodanie końcówki .exe do pliku game w cliencie:
Klikamy PPM na plik game>Zmień nazwę i dodajemy na końcu:
.exe
 
Wygląd przed dodaniem:
298631400880108974005.png
Wygląd po dodaniu:
449721400880108974005.png
 
Wchodzimy w Komputer>Właściwości>Zaawansowane ustawienia systemu>Wydajność(Ustawienia)>Zapobieganie wykonywaniu danych.
 
Zaznaczamy opcję "Włącz funkcję DEP dla wszystkich programów i usług oprócz tych wybranych poniżej:"
Następnie klikamy "Dodaj...", wyszukujemy naszego pliku game, klikamy na niego i dajemy "Otwórz".
Potem robimy to samo z patcherem ravii.
Oczywiście klikamy "Zastosuj" i "OK".
Powinno to wyglądać mniej więcej tak:
215121400880108974005.png
 
Uruchamiamy plik game.exe jako administrator i powinno wszystko śmigać :)
 
195281400880406974005.png
Wykonujemy w przypadku gdy client nie chce się spatchować.
 
Pobieramy program Hotspot Shield i instalujemy.
Uruchamiamy program a następnie patcher z prawami administratora(jako administrator).
 
Cała filozofia ;)
 
306891400880406974005.png
Wykonujemy w przypadku gdy gra nie odpala się przez 
patcher lub game.
 
Uruchamiamy proces przez menadżer zadań.
Żeby uruchomić proces musisz wejść w: menadżer zadań -> nacisnąć "Plik" ->
"Nowe zadanie(Uruchom...)" i wybrać ścieżkę do pliku. 
 
Menedżera zadań można otworzyć, naciskając klawisze CTRL+SHIFT+ESC.
 
825991400890661974005.png
 
291821400890411974005.png
Program Hotspot Shield:
http://www.dobreprogramy.pl/Hotspot-Shield,Program,Windows,17158.html

Dodatek Service Pack 3 dla Windows XP:

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=25129

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86):

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=29

Microsoft .NET Framework 4.0:

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=17851

Microsoft .NET Framework 4.5:

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=30653

Każdy z tych sposobów był do tej pory testowany po kilka razy

przez użytkowników, od których dostawałem PW odnośnie problemów z Ravią.

Wielu użytkownikom pomogłem, reszcie niestety nie udało mi się.

 

Jeśli znajdę nowy sposób na te problemy, temat zostanie zaktualizowany.

Temat w ramach projektu:

"Od moderatorów Metin2 dla graczy".

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

Męczyło mnie, przydał mi się bardzo, dzięki dobry człowieku ;d.

https://www.facebook.com/Agar.ioPL.x/


Zapraszam na stronę Agar.io, która znajduje się na Facebook'u. Jedyny polski działający fanpejdż. 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do polubienia! Myślę również nad założeniem kanału na YouTube!

Opublikowano

o dzięki po 2 dniach szukania w końcu znalazłem.

dzięki.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Ooo, leci +. ;) 

☆ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬ 

 

2e6ftab.png

 

☆ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬ 

 

 

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...