Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

fx 6300 r9 270 płyta główna


xXInvictumXx

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema 

kupuje nowego pc i chce to zrobić jak najtańszym kosztem

dlatego mam do was pytanie :

Warto robić oc na r9 270 i fx 6300 ?

Oc da mi dużo więcej klatek ?

Zadaje to pytanie ponieważ nie wiem którą płytę kupić :

Asrock 980DE3/U3S3   175zł

Asrock 970 Extreme3 R2.0  256zł

warto dokładać to 80zł za możliwość robienia oc ? (nawet jeśli bym podkręcał to nie jakoś bardzo mocno ze względu na pobór prądu)

 

i jeszcze jedno pytanie czy ten zestaw po oc dużo więcej pobierał by prądu ?

4875_blue.png  [*] 30.09.2016r. [*] 9368_gold.png

Opublikowano

fx 6300 bo nic tańszego - lepszego nie dostane z procesorów do 400zł

obudowę i chłodzenie i tak bym zmieniał za jakieś 3-4 miesiące jak bym miał robić oc

więc warto dokładać teraz do płyty czy nie ?

i możecie mi powiedzieć jak bardzo zwiększyła by się wydajność tego zestawu po oc (oczywiście w miarę rozsądnym tak żeby to prądu nie wiadomo ile "zżerało" )

 

@edit

do oc wystarczy zasilacz Corsair VS Series 450W ?

4875_blue.png  [*] 30.09.2016r. [*] 9368_gold.png

Opublikowano

Oczywiście że ten zasilacz nie starczy nawet na stocku.. Minimum 650W Real power.

Czyli na lini V12 takie 600W, bo procek pod obciążeniem bez OC 200W do tego karta pod obciążeniem 150W i masz po zasilaczu.

Zmień go na coś droższego od Cooler mastera, chociaż na chłodzenie musisz wydać minimum 200zł do tego dobrze kręcąca się płyta ~ 400-500zł. Bo te gowno za 280zł jest nic nie warte.

 

Jeśli przeznaczenie do gier to zrezygnuj z FX'a aktualnie. Koszty utrzymania go wzrosna a wydajność będzie na poziomie pentiuma - i3.

graphic.png
Opublikowano

Autorze, zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup i3 z H81:

Taniej, wydajniej i zdecydowanie energooszczędniej.

[url=http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-h81m-k-h81-pcx-dzw-vga-glan-sata3-usb3-ddr3-615793/]Płyta główna Asus H81M-K H81 (PCX/DZW/VGA/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) [/url]
[url=http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-4130-3m-cache-3-40-ghz-box-bx80646i34130-603029/]Procesor Intel Core i3-4130 (3M Cache, 3.40 GHz) BOX BX80646I34130 [/url]
Opublikowano

Na twoim miejscu od razu w i5 bym poszedł (nawet używane 4440/3350p). Nie ma sensu iść w haswell refresh jeszcze (no chyba że poczekasz 3-4 miesiące) bo podatek od nowości to podstawa u Intela. Który ma wolną rękę od AMD.

graphic.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...