Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ostateczne przymiarki - Skrzynka PC za 3800zł


DeGreZet

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Stworzyłem już podobny temat kilka tygodni wcześniej, ale właśnie postanowiłem, że dołożę jeszcze 500zł by stworzyc lepszy sprzęt.

Prosiłbym o złożenie takiego zestawu z jak najlepszych części.

76561198044354237.png

Opublikowano

Szkoda tylko przepłacać za tego GTX 780, jeżeli cisza nie jest podstawą złożenia zestawu.

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290oc-4gb-ddr5-512bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9290-dc2oc-4gd5-631342/

Za ponad 200 PLN mniej znajdziesz równie wydajnego - R9 290 w wersji fabrycznie podkręconej z backplate ;)

Do tego zmiana zasilacz z SPC na konstrukcje z DC-DC:

http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-atx-g550m-550w-rs550-amaab1-eu-612638/
Opublikowano

Takie cuś [tyle ze zapomnialem chlodzenia procesora i pasty]

Drogi ram, dysk 2,5" 750GB
Po co aż tak mocny zasilacz?
Tu spokojnie wejdzie 780

1378331621-U719057.png

Opublikowano

Procesorek mozna podkrecic a wtedy wiecej mocy potrzeba 

 

RAM drogi ? przeciez za 150zl gowna nie kupisz ...

 

780 powiadasz ? 

 

to co on na tym komputerze chce robic ?  do gier 770 starczy,dodatkowo wersja 4gb jakby chcial na jednym monitorze grac a na drugim przykladowo czatowac lub streamowac

ie068n.jpg
Opublikowano

Według mnie w zupełności pod 4670k wystarczyła by taka płyta :

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-extreme3-z87-sata3-usb3-pcie3-0-s-1150-atx-z87-extreme3-581432/

lub

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z87x-sli-ga-z87x-sli-s1150-z87-4ddr3-usb3-raid-atx-ga-z87x-sli-620002/

770 starczy do większości gier, a tam gdzie 770 nie da rady - 780 też może łapać zamułę.

http://www.morele.net/inventory/info/JZrdvF/

To moim zdaniem będzie w tym budżecie najbardziej opłacalny zestaw jeśli preferujesz OC. W dodatku ładniutki.

Opublikowano

Gigabyte ma brązowe PCB, niezbyt elegancko, po za tym to nie jest pełny ATX (lekko ucięty), a ten Asrock z tego co ostatnio zacząłem czytać jest mega wadliwy (tak samo jak Extreme 4), głównie dlatego dałem droższą GB. Parę zł dołoży ale będzie miał pewność.

Opublikowano

Dzięki za wszelkie propozycje.

Tak z czystej ciekawości. Ile trzebaby było dołozyć, żeby kupić zestaw odpowiedni pod i7 i w jakim stopniu byłoby to opłacalne ze strony wydajnościowej.

76561198044354237.png

Opublikowano

Dzięki za wszelkie propozycje.

Tak z czystej ciekawości. Ile trzebaby było dołozyć, żeby kupić zestaw odpowiedni pod 8 rdzeniowy i7 i w jakim stopniu byłoby to opłacalne ze strony wydajnościowej.

Nie ma takiego procka od intela ;) 

Jest max 6 rdzeni 12 wątków

i7 ma 4 rdzenie 8 wątków 

Jak tylko do gier to nie opłaca sie brać i7

1378331621-U719057.png

Opublikowano

Nie ma takiego procka od intela ;)

Jest max 6 rdzeni 12 wątków

i7 ma 4 rdzenie 8 wątków 

Jak tylko do gier to nie opłaca sie brać i7

Szefie, a czemu zmieniłeś płytę główną z AS rock Fatality b85 killer na ta tanszą?

76561198044354237.png

Opublikowano

Gigabyte ma brązowe PCB, niezbyt elegancko, po za tym to nie jest pełny ATX (lekko ucięty), a ten Asrock z tego co ostatnio zacząłem czytać jest mega wadliwy (tak samo jak Extreme 4), głównie dlatego dałem droższą GB. Parę zł dołoży ale będzie miał pewność.

Od czego jest gwara ?

Opublikowano

Zeciarz, Extreme3 jest wadliwa trochę, często narzekają, po za tym zasilacz da radę lepszy wepchać 

To podrzuć coś.

Jak narazie to podałeś mi 2x droższą płytę główną i o 100zł droższą (a brzydszą) obudowę

76561198044354237.png

Opublikowano

Noi moglibyście polecić mi jeszcze jakiś inny zasilacz bo ten Silentium PC to jakieś chińskie cudo ponoć i jest wadliwe.

76561198044354237.png

Opublikowano

Noi moglibyście polecić mi jeszcze jakiś inny zasilacz bo ten Silentium PC to jakieś chińskie cudo ponoć i jest wadliwe.

Bzdury.

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Dobra wyszło mi tak:

http://www.morele.net/koszyk/

Trochę drożej niż się spodziewałem bo muszę jeszcze wydać 600zł na monitor, 250zł na głosniki i 250zł na klawiaturę, ale może coś wymyślę.

Jak coś to napiszcie na czym ewentualnie możnaby było zaoszczędzić.

76561198044354237.png

Opublikowano

Dobra wyszło mi tak:

http://www.morele.net/koszyk/

Trochę drożej niż się spodziewałem bo muszę jeszcze wydać 600zł na monitor, 250zł na głosniki i 250zł na klawiaturę, ale może coś wymyślę.

Jak coś to napiszcie na czym ewentualnie możnaby było zaoszczędzić.

Na samym monitorze można ponad 200zł zaoszczędzić, chyba że 21,5 cala (GL2250) ci nie wystarczy. 

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Dostałeś ode mnie porządny zestaw w tym budżecie, co Ci w nim nie pasuje ? Można kosztem chłodzenia (przy haskim bym nie próbował) dać lepszy zasilacz i budę jedynie

Opublikowano

Wydasz 600 zł za monitor na TN'ce, niewiele gorszy można dostać za 350 zł. Czas reakcji 2ms, czego pewnie nie zauważysz, bo mało widoczna jest różnica między 5 a 8ms. Dodatkowo płyta na której nie podkręcisz CPU, czyli branie i5 z K i coolera za 300 zł jest debilizmem.

Opublikowano

Wydasz 600 zł za monitor na TN'ce, niewiele gorszy można dostać za 350 zł. Czas reakcji 2ms, czego pewnie nie zauważysz, bo mało widoczna jest różnica między 5 a 8ms. Dodatkowo płyta na której nie podkręcisz CPU, czyli branie i5 z K i coolera za 300 zł jest debilizmem.

 

Konkrety. ;)

Znowu piszesz, że coś, gdzieś, taniej, lepiej, fajniej, ale żadnych konkretynych ofert.

76561198044354237.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...