Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nie Umiesz Zrobić Strony Do serwera metin ? Zajrzyj.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jeżeli ktoś nie umie zrobić strony to zapraszam ;)

PAMIĘTAJCIE TO NIE JEST STRONA PERFEKT PO PROSTU W TYM PORADNIKU UCZE WAS JAK ZROBIĆ STRONĘ

DLA POCZĄTKUJĄCYCH. (strona pod metina może też być tylko wystarczy EDYTOWAĆ napisy itp.)
 

 

 

 

Witam.

Oto zapis z kartki którą dostałem od Kolegi, Bo nie potrzebował i chce to wykorzystać

 

A więc tak:


PRZYGOTUJ SWOJA STRONE INTERNETOWA. NA NIEJ MA SIE ZNAJDOWAC PRZYNAJMNIEJ:

1. Nagłówek
2. obraz/zdjecie
3.link do innej strony WWW, oraz link do Twojej podstrony np. o nazwie podstrona.html
.4 dwukolumnowa tabela, w której wnętrzu będzie:
5.wyliczenie i wypunktowanie
6. zmien tło strony na jakiś szablon z GIMPA
7. Dodaj jakieś inne swoje elementy.

Do wykonania powyższego zadania podaję PRZYDATNE ZNACZNIKI możesz, je wykorzystać kopiując na swoja strone i modyfikując zawartość.

TABELA  Cala tabela znajduje sie pomiedzy znacznikami
<caption> np. Wyniki testu </caption> podpis dla tabeli
<table> i </table> - oznaczenie tabeli, wewnątrz możemy zadeklarować wiersze i komórki tabeli np.
<tr>...zawartość pierwszego wiersza </tr>
<tr>...zawartość drugiego wiersza...</tr>.. i tak dalej
lub <tr>
                                        <td> pierwsza komórka w pierwszym wierszu </td>
                            <td> II komórka w pierwszym wierszu </td>

</tr>                                                                                                       

<th znacznik dajacy logiczna informacje, ze dana komórka jest komórką nagłówka tabeli - można go użyć zamiast <td>
PARAMETRY TABELI:
<table border="1px" width ="80%"> oznacza ze tabela ma zajac 80% szerokosci strony, a jej komorki zostaly obwiedzione waska: ramka grubosc 1 piksela

NAGLOWKI
<h1> odnosi sie wylacznie do naglowka : <h1> tu wpisz nagłówek </h1>
nagłowki podrzedne <h2>, <h3>...
AKAPITY
<p> oznaczenie akapitów - nie musza być domykane
<div> podobne ale szersze zastosowanie jak znacznika <p> do oddzielania logicznie spojnej duzej czesci tresci dokumentu - wazny gdy korzysta sie z formatowania stron za pomoca arkuszy stylow CSS, znaczniki div musza miec znacznik zamykajacy, tzn.
<div>...tresc...</div>
WYLICZENIA
<h2> zainteresowania</h2>
<ul>
   <li> HTML
                <li>brydż sportowy

         <li> filmy grozy
</ul>

 

Jak to wygląda ?

Zainteresowania

* HTML
 

*Brydż (sportowy)
 

* filmy grozy

 



PRZYKLAD WYLICZENIA - informacje kontaktowych na stronie WWW

<h2> kontakt< /h2>
<dt> tel. komorkowy:
    <dd>88 998 7777

<dt> strona www:
<dd><a href=htt[://www.mpcforum.pl>mpcforum.pl</a>
</dl>
CYTAT - <q> CYTAT </q> oznacza krotki cytat wpleciony w tekst- zastepuje cudzyslow
LINKI
<a href="http://wpisz adres trony np : www.mpcforum.pl">jakiś tekst
np.:MPCFORUM</a> - odsyłacz do strony internetowej
<a href=formatowanie.html">odsylacz do strony o nazwie formatowanie.html
<a href="mailto:[email protected]"> napisz do mnie e-mail !</a> - link do skrzynki mailowej
Grafika
<div>

<img src="zdjecie.jpg" alt= "alternatywny napis"> </div> tak wpisujemy gdy zdjecie.jpg znajduje sie w tym samym folderze co nasza strona

<img src="http://www.republika.pl/test2014/dsc00045.jpg" alt=" alternatywny napis" tak wpisujemy, gdy wstawiany obrazek znajduje sie na innym serwerze

img nie ma znacznika zamykajacego! ma on za to dwa obligatoryjne parametry:
src jest nazwa wklejanego pliku z grafika
alt zawiera tekst alternatywny dla przegladarek nie obslugujacyh grafiki
np.
"div style="text-align: center;">
                                                       <img src="nazwa obrazka.jpg" alt="tekst, który pojawi sie gdy bedzie zablokowane zdjecie">

</div>
TŁO
<body style="background- image:url (&quot'zdjecie.gif") ;">-jeśli zdjecie znajduje sie w tym samym folderze co strona .

Przydane strony internetowe :

KURS HTML - strona WWW
KURS tworzenia stron WWW

 

 

 

 

ZAJĘŁO MI TO DUŻO CZASU TAK WIĘC PROSZĘ O POZYTYWNE KOMENTARZE ORAZ POZYTYWNĄ OCENĘ MOJEJ PRACY !!!!!
 

poradnik wykonany w 100% przeze mnie :)

Daj " Lubię To " Dzięki serdeczne JP

Opublikowano

śmiejecie się, a zapewne nie napisali byście sami 5 linijek, a tym bardziej tego co ja.

Ty też byś nie napisał, bo dostałeś to od kolegi -.-

Pomyśl co piszesz człowieku..

Opublikowano

Od kiedy znacznik DIV ma "podobne ale szersze zastosowanie jak znacznik" P?

I znacznik CAPTION powinien znajdowac sie pomiedzy znacznikami TABLE.

 

W chuj nieestetyczna, nielogicznie zaplanowana, ogolnie malo, z bledami i zbedna praca na tym sub-forum.

Opublikowano

Po raz enty cofamy się do lat 90?
To już naprawdę staje się żenujące... Naprawdę trudno wpisać podstawy html w google wyskoczy to samo tylko że kolorystyka będzie lepsza... 

Tut zbędny i nie wnoszący nic, kompletnie nie wiem co to ma wspólnego z metinem. To forum naprawdę zaczyna schodzić już poniżej pewnego poziomu... Oj dzieje się zło, apokalipsa, zombie i inne badziewia.
 

Opublikowano

heheh i wszystkie info trzeba dodawać poprzez edycje kodu? :D
A co z rejestracją, bez php'a; css nie ruszysz.

Ogólnie estetyka postu też daje wiele do życzenia, daj kod w znaczniki [ code ]   [ / code ]

8910814572903361049127.png

Opublikowano

Panowie i Panie, poznajcie następce Zielska xD.

 

Ja nic nie mówię, ale takie coś pisało się na pierwszym roku informatyki w gimbazjum 8 lat temu. Czyżby ktoś się chwalił pracą domową? Mamy tam znaleźć błędy czy co?


Przydane strony internetowe :

KURS HTML - strona WWW
KURS tworzenia stron WWW

Pisze poradnik do pisania strony internetowej, a linków na forum zrobić nie potrafi.  Padłem i nie wstaje.

 

 

Kolejny poradnik "Jak pisać na klawiaturze przy wyłączonym świetle"?

Opublikowano

 

Panowie i Panie, poznajcie następce Zielska xD.

 

Ja nic nie mówię, ale takie coś pisało się na pierwszym roku informatyki w gimbazjum 8 lat temu. Czyżby ktoś się chwalił pracą domową? Mamy tam znaleźć błędy czy co?

Pisze poradnik do pisania strony internetowej, a linków na forum zrobić nie potrafi.  Padłem i nie wstaje.

 

 

Kolejny poradnik "Jak pisać na klawiaturze przy wyłączonym świetle"?

 

W ogóle ten caly tut jest bez sensu.

Opublikowano

90% Ludzi co stawiają serwery bierze gotowe www od BombWorka / Zielsko / Czy z mpc / e*v*p

 

więc nie wiem po co ten temat ale łap + bo się rozpisałeś.

54010287442563618639.png

Opublikowano

ten temat jest gowno warty, kompletny kretyn wie takie rzeczy, ktore ucza juz od 4 klasy podstawowki, ZENADA

Więc jestem kompletnym kretynem, bo mnie nie uczyli tego od 4 klasy podstawówki ;( 

 

@topic

 

 

*Brydż (sportowy)

Nie rozumiem. Mógłbyś coś więcej napisać bo zatrzymałem się w tym miejscu. Poradnik strasznie mi się przydał - dzięki!

 

umarł

Opublikowano

Boże.... Nie dość że wam coś dać to jeszcze z mordą skaczecie że źle.... 80% z was ściąga strony z mpc i etc i nawet nie wie co to jebany div w kodowaniu. Skoro skaczecie tak wysoko to zróbcie lepszy poradnik bo może ktoś początkujący nie wie co to jest i zamiast skakać wysoko przeczyta i coś mu utkwi w głowie. 

csyt2-signa.png

Opublikowano

Boże.... Nie dość że wam coś dać to jeszcze z mordą skaczecie że źle.... 80% z was ściąga strony z mpc i etc i nawet nie wie co to jebany div w kodowaniu. Skoro skaczecie tak wysoko to zróbcie lepszy poradnik bo może ktoś początkujący nie wie co to jest i zamiast skakać wysoko przeczyta i coś mu utkwi w głowie.

Co ty pierdolisz?!

Nie wiemy co robi div?!

Chyba ty nic kompletnie nie wiesz, gdyz gdybys wiedzial to bys tak nie napisal. ;)

Opublikowano

Co ty pierdolisz?!

Nie wiemy co robi div?!

Chyba ty nic kompletnie nie wiesz, gdyz gdybys wiedzial to bys tak nie napisal. ;)

Brak mi słów na bandę pajaców takich jak Ty. To był przykład bez mózgu .....

csyt2-signa.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...