Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zestaw komputerowy za około 2000zł


kamiru0

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć wszystkim, mam do was pytanie. Co sądzicie o takim zestawie/-ach? Planuję "lekką" rozbudowę komputera sprzed prawie 6 lat, więc jest trochę do wymiany.

karta:  GIGABYTE R9 270X OC 4GB GDDR5 256b  (~900zł) - na niej chciałbym chyba bazować swój komputer obecnie

kości ram:  2x 4GB GoodRam Play 1600 MHz CL9 (270zł)

plyta: Gigabyte GA-B85M-D3H   (250zł)   lub  ASRock Z87 Extreme4 (490zł)

cooler: Raijintek EreBoss (150zł)

procesor: AMD FX-8320 BOX (550zł) albo AMD Phenom II X4 955 QuadCore 3.2GHz Black Edition  (350zł) lub Intel Pentium G3220 (200zł)

zasilacz:  Corsair VS 650W ATX (200zł)

ewentualne:
dysk twardy: WD Blue 1TB   (200zł)
napęd: LG GH24NSB0 (55zł)
obudowy prawdopodobnie nie będę potrzebował

Jeśli macie jakieś propozycje, czy chcielibyście coś powiedzieć, to zachęcam, chętnie wysłucham (tu: przeczytam) każde zdanie/opinię :D Oczywiście pod AMD-ki wybrałbym inną płytę główną ;)

Opublikowano

Podaj budżet na całość, bo to się niezbyt trzyma kupy. Co to za obudowa + jaki teraz masz dysk i napęd?

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Jeśli chodzi o budżet, myślę, że nie chciałbym przekroczyć progu 2200zł (do maja), w lipcu wybieram się do pracy za granicą, więc wtedy mógłby wzrosnąć.

obecna obudowa: Step 207 (od Modecomu), dysk WD Blue 500GB, napędu teraz nie pamiętam, właściwie nie jest mi potrzebny.

Opublikowano

Autor ma już nagrywarkę, nawet napisał, że nie będzie jej potrzebował, poza tym prawdopodobnie dysk zostanie

Opublikowano

Mam takie pytanie, co widzicie złego w tej karcie, którą zaproponowałem - 4GB R9 270X Windforce 3x? Jakby to powiedzieć, bardzo mi wpadła w oko, a poza tym, widziałem na żywo, co jest w stanie osiągnąć i byłem lekko zdziwiony. Jak pisałem, chciałbym oprzeć na niej swój zakup, ponieważ prawdopodobnie w najbliższym czasie nie będę ponownie wymieniał 'bebechów' w nim.

Jeśli chodzi o obudowę, obiło mi się o uszy, że Zalman Z1 byłby lepszy od CoolerMaster N200, ponieważ CM jest dość delikatny. 

Jeśli chodzi o nagrywarkę, tak jak Uriel zauwazył, nie jest mi potrzebna, a w razie czegoś, coś się dokupi z czasem ;)
 

http://www.morele.net/dysk-seagate-dysk-seagate-barracuda-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-16mb-ncq-st500dm002-407545/  

to jest dysk o który pytałeś :) (jak się okazało, WD sprzedałem kumplowi)

Opublikowano

A powiedz, po co Ci 4GB pamięci karty, podwyższające cenę o dobre 100 zł? Daliśmy tańszą alternatywę o lepszej kulturze pracy.

To ten dysk, który masz aktualnie? Może zostać.

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Cóż, może dlatego, że nie wiadomo na czym konkretnie będą skupiali się twórcy gier, czy im się coś nie odmieni. Ponoć od przybytku głowa nie boli. W dodatku mają podobny pobór prądu, a co do kultury pracy, może miałeś do czynienia z wadliwym Windforcem, ponieważ jeśli chodzi o głośność - jest cichy, natomiast jeśli o OC, cóż, wolę już podkręconą (stabilnie), ponieważ nie planuję zabawy w OC. Bez zależności od budżetu, prawdopodobnie i tak zostanę przy Radeonie 270x ze względu na osiągi.

Opublikowano

Jeśli chodzi o ilość ekranów, mam możliwość podłączenia dwóch nad czym się zastanawiam. Natomiast jeśli chodzi o opłacalność, czytałem parę porównań i większość twierdzi że wersje od Gigabyte z Windforcem się najbardziej opłacają (a nie chciałbym zaoszczędzić tych przykładowych 40zł kosztem kilkunastu stopni w komputerze ponieważ długo korzystam z komputera w ciągu dnia).

Opublikowano

Tak ci powiem. Top 5 firm produkujących 

1. ASUS

2. MSI

3. Gigabyte

4. XFX

5. Sapphire 

Karty od Gigabyte nie są złe, ale są lepsze. Może i mają dobre chodzenie, ale też są bardzo plastikowe czy tam silikonowe nie pamiętam już. W budżecie 2,2k

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=79676&s=86104&s=78629&s=77781&s=85773&s=80996

Bez dysku i bez nagrywarki, bo pisałeś, że te owe podzespoły już masz.

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, według tego, co piszecie, obecny zestaw wyglądałby tak:
procesor: Intel i5-4440 LGA1150 BOX
ram: Crucial DDR3 8GB (2x4) 1600MHz
zasilacz: SilentiumPC Deus M1 550W (chociaż wciąż mnie kusi ten Corsair)
ewentualna nowa obudowa (jedna z podanych prawdopodobnie)

I tu mam teraz 2 pytania:
1.Dlaczego wybieracie płyty microATX?
2. Asus Radeon R9 270X vs MSI GeForce GTX 750Ti (OC) ?

Opublikowano

1. gdybym na przykład chciał podłączyć więcej podzespołów (lub inne, ot, np. karta dźwiękowa, mogą być problemy z pomieszczeniem tego wszystkiego)
2.Mhm.

Opublikowano

Skoro nie chcesz przekroczyć progu 2200 złotych i masz dysk oraz nagrywarkę to proponuję taki zestaw

CPU http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4570-3-2ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54570-546528/
PSU http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/
GPU http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270x-dc2-2gb-ddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9270x-dc2-2gd5-625420/
CASE http://www.morele.net/obudowa-zalman-z1-usb-3-0-czarny-zm-z1-626587/
RAM http://www.morele.net/pamiec-geil-black-dragon-8gb-1333-2-4gb-cl9-9-9-gb38gb1333c9dc-573320/
MOBO http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85m-d3h-intel-b85-lga-1150-matx-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-crossfire-ga-b85m-d3h-582757/

Razem 2217

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/
to ta usługa.
Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz
O44Y129AC8
i naciśnij obok wyślij to koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz wybrać kartę sieciową wi-fi Asusa, dokładnie taką
http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A

Masz tutaj szybkiego i5 z bogatym pakietem gier (zobacz sobie opis), do tego mocny modularny zasilacz, wydajna karta z kodem do Battlefield 4 w zestawie, dobra obudowa jak na swoją cenę, dobre i fajnie wyglądające kości pamięci oraz solidną płytę główną.

Opublikowano

@Velociraptorus, nie sądzisz, że i5-4440 jest bardziej opłacalny (bo prawie tak samo wydajny) od 4570?  A co do kości, wygląd akurat jest mało ważny :P

Opublikowano

Radek R9 270X= podkręcony R9 270, proponowałbym jednak kupno tańszej karty i doprowadzenie jej do stanu tej droższej, oszczędzisz pieniądze a kupisz to samo. Za zaoszczędzone pieniądze można dołożyć do lepszego zasilacza Deus M1 550, lepszej obudowy np. Corsair 200R oraz pełnowymiarowej płyty na B85 np. Asrock B85 Pro3.

http://www.morele.net/inventory/info/lszJ1K/
Opublikowano

Radek R9 270 to odpad, którego nie dało się wykręcić do 270X. :D (joke)

Ale ofc. nie każdą sztukę tak wykręcisz, że dorówna 270X, już nie wspominając o tym, że 270X i tak można jeszcze podgonić.

Co do zasilacza, to ani on nie ma certyfikatu 80+ (Corosair), anie nie ma modularnych kabli, po prostu się nie opłaca, lepiej Deusa wziąć.

436951440626370320491.png

Opublikowano

Skoro autor nie chce bawić się w OC, to równie dobrze może wybrać znacznie tańszą GTX 660:

xxx

 

Dlaczego? To karta zazwyczaj wolniejsza od R9 270 o 2-3%. Tyle co nic, a kosztuje 60 PLN mniej.

Opublikowano

Hm.. czasu mam w miarę dużo, więc póki co, mogę się zastanawiać :P  270X też będę mógł podkręcić w razie czegoś -patrząc bardziej przyszłościowo, by nadgonić lekko te modele z wyższej półki, a nie dociągać do obecnej średniej, albo przynajmniej tak mi się wydaje.

Jesli chodzi o obudowę Corsair Carbide 200R, jeśli wystarczy funduszy, to rozważę ten wybór :) (póki co Zalman Z1 ze względu na cenę)

Więc na obecną chwilę wyglądałoby to jakoś tak (chyba):
Asus R9 270x 2GB

Intel i5-4440 LGA1150 BOX

Crucial DDR3 8GB (2x4) 1600MHz  (z jakiegoś powodu wyglądają solidnie)
i Deus M1 550 jako zasilacz

pozostawałaby płyta, na którą trochę ciężko się zdecydować :P

Opublikowano

@Velociraptorus, nie sądzisz, że i5-4440 jest bardziej opłacalny (bo prawie tak samo wydajny) od 4570?  A co do kości, wygląd akurat jest mało ważny :P

i5 4440 na stock ma 3.1 GHz, ale Turbo ma tylko 3.3 GHz. i5 4570 ma 3.2 GHz, ale Turbo do 3.6 GHz. 300 MHz różnicy, w niektórych grach daje niewiele, ale w niektórych masz te parę klatek więcej (przykładowo seria Assassin's Creed, która lubi każde dodatkowe MHz procesora). Jeśli jest budżet (a u Ciebie przekracza zaledwie 17 złotych) to moim zdaniem warto dorzucić do tego i5 4570.

 

@TF

Nad tym czy M1 550 jest lepszy od TT Smart SE 530W to można dyskutować. Z jednej strony ma teoretycznie lepsze bebechy, ale z drugiej strony TT ma rok gwarancji więcej, a technologicznie nie jest zauważalnie gorszy. Dlatego ja bym jednak proponował zostać przy poleconym przeze mnie TT, rok gwarancji zawsze się może przydać.

Opublikowano

Niby tak, nie wiadomo co zasilaczowi odwali, jednak ludzie się skarżą na głośność TT, osobiście nie słyszałem (słyszałem jedynie wręcz bezgłośnego Deus'a).

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...