Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zmiana kolorku itemku/z gr2 na tga ?Kto się podejmie


SHENTIQ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cze czy jest ktoś ,kto zrobi poradnik dla mnie i wielu innych których ciekawi to jak zmienić kolor miecza/zbroji ogólnie txt itemku jak przeknowertowac iczym pliczki z gr2 na tga a potem na odwrót ?

Opublikowano

pliki gr2 nie da się przekonwertować na .tga bo to model, zmianę koloru możesz wykonać zmieniając kolor tekstury w pliku .dss / .tga doczepionego do danego modelu .gr2

Opublikowano

Cze czy jest ktoś ,kto zrobi poradnik dla mnie i wielu innych których ciekawi to jak zmienić kolor miecza/zbroji ogólnie txt itemku jak przeknowertowac iczym pliczki z gr2 na tga a potem na odwrót ?

Kto Ci takich glupot na opowiadal?
Opublikowano

@SHENTIQ

Wyobraź sobie, że masz kawałek plasteliny, postanowiłeś z niej ulepić człowieczka i udało Ci się. Teraz chcesz by Twój człowieczek z plasteliny był kolorowy i miał ludzką twarz, masz dwa wyjścia:

1) Ulepić człowieczka jeszcze raz z kolorowych kawałków plasteliny - efekt : dużo pracy i człowieczek i tak nie będzie spełniał Twoich wymagań.

2) Narysować mu twarz i ubranko na kawałku papieru i "oblepić" go tym papierem.

Teraz: plik .gr2 to model, trójwymiarowa bryła, postać, którą biegasz w grze, porównując do tego co napisałem wyżej plik .gr2 to Twój człowieczek z plasteliny.

Plik .tga lub .dds to tak zwana tekstura, kolorowy obrazek "owinięty" wokół człowieczka z plasteliny.

To o co prosisz w pierwszym poście to "jak człowieczka z plasteliny zamienić w kawałek papieru". Sam rozumiesz, że to niemożliwe (no może David Cooperfield coś by wymyślił lol). Jeżeli chcesz aby twój człowieczek (model w grze) miał inne ubranko (inną teksturę) to działaj w photoshopie lub gimpie (paint od biedy też ujdzie) na kawałku papieru, którym owiniesz "plastusia" (po prostu przemaluj plik .tga lub .dds dołączony do modelu). Oczywiście istnieje możliwość malowania po modelu ale musisz posiadać program ZBrush (który NIE JEST darmowy) i duuuuużo doświadczenia a w wyniku takiego malowania i tak uzyskasz teksturę i model osobno.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...