Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Rozstrzygnięte]Ogarniecie dzialania forum


alchemik1

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Prowadzicie forum tyle lat,czytamy tylko ze zmieniacie maszyne i staracie sie aby forum funkcjonowalo bez bledy 502/503 tylko z tego waszego gadania (pisania) nic nie ma do dzisiaj bo nie mozna spokojnie czytac tematow przez brak stabilnosci forum dlatego moje sugestie:

- Wywalic nginx i zainstalowac litespeed (najlepiej premke, stac was na to sprawdzac statystyki waszych reklam)

- Wylaczyc na probe zapisywanie tresci edytora przy pisaniu wiadomosci mozliwe ze pomoze bo i tak to nic nie daje przez blad 502/3

- Przeniesc baze danych na odrebna maszyne

 

Zanim skrytykujesz moj temat przeczytaj co to jest litespeed i dlaczego jest stabilniejsze.

ban.gif

 

Opublikowano

Technik naprawi ;)

 

Tak poważnie.. nawet nie wiesz, ile udało się ogarnąć, ile rzeczy udało się polepszyć.

Nie jest to szczyt marzeń, ale forum miało ciężki okres ostatnio, a praca techników/a jest tutaj bardzo duża.

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

Technik naprawi ;)

 

Tak poważnie.. nawet nie wiesz, ile udało się ogarnąć, ile rzeczy udało się polepszyć.

Nie jest to szczyt marzeń, ale forum miało ciężki okres ostatnio, a praca techników/a jest tutaj bardzo duża.

Jakos ich nie widze bo nadal forum jest zmulone, nie bron czegos czego niema. Ataki to prosty przyklad waszej bezradnosci bo nawet na policje nie mozecie isc, fajnie jest na czyms zarabiac ale trzeba tez inwestowac w to.

ban.gif

 

Opublikowano

Jakos ich nie widze bo nadal forum jest zmulone, nie bron czegos czego niema. Ataki to prosty przyklad waszej bezradnosci bo nawet na policje nie mozecie isc, fajnie jest na czyms zarabiac ale trzeba tez inwestowac w to.

Łatwo jest skrytykować to wszystko.

Tak naprawdę gdyby nie praca techników, forum nie działałoby pewnie nadal.

Porównaj sobie takie działanie forum, z działaniem sprzed paru tygodni/miesięcy - praktycznie wyeliminowane 502/503 (czasem się zdarzy, a nie tak jak kiedyś - co wejście na stronę).

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

Łatwo jest skrytykować to wszystko.

Tak naprawdę gdyby nie praca techników, forum nie działałoby pewnie nadal.

Porównaj sobie takie działanie forum, z działaniem sprzed paru tygodni/miesięcy - praktycznie wyeliminowane 502/503 (czasem się zdarzy, a nie tak jak kiedyś - co wejście na stronę).

Porównaj to z kolei do działania forum... rok temu. Błędy były rzadko, więc co nagle spowodowało taki wypierdol błędów na powierzchnię?

Same działania typu '5000 zł za głowę atakującego' są śmieszne. 5000 zł to spora suma, która przeznaczona na prawdziwe ogarnięcie forum byłaby lepiej spożytkowana.


 

Opublikowano

Technik naprawi ;)

 

Tak poważnie.. nawet nie wiesz, ile udało się ogarnąć, ile rzeczy udało się polepszyć.

Nie jest to szczyt marzeń, ale forum miało ciężki okres ostatnio, a praca techników/a jest tutaj bardzo duża.

 

Np co udało się ogarnąć? Mógłbyś podać jakieś żywe przykłady?

 

Łatwo jest skrytykować to wszystko.

Tak naprawdę gdyby nie praca techników, forum nie działałoby pewnie nadal.

Porównaj sobie takie działanie forum, z działaniem sprzed paru tygodni/miesięcy - praktycznie wyeliminowane 502/503 (czasem się zdarzy, a nie tak jak kiedyś - co wejście na stronę).

 

Owszem łatwo gdy się nie widzi różnicy po za statusami.

Praktyczne wyeliminowanie 502/503? Jakoś jeszcze nie zdarzyło mi się przejrzeć działu np zapowiedziami bez tego błędu (czyt. otwarcie 3-4 tematów w dziale Metin2)

w

0LsM05U.png

Opublikowano

@PhoEnix9332 ma 100% rację. Nie wiesz jak jest na prawdę kolego i ile technicy forum dziennie siedzą, abyś Ty mógł wejść na to forum i przeczytać ten temat. Z błędami, ok, są, bo nie zaprzeczajmy, ddosy są i gdyby nie akcja techników, nawet teraz forum było by wyłączone. Dlatego nie zarzucajcie im, że nic nie robią. To jest zwykłe plucie w twarz.

MPC Hejter Team Leader

Opublikowano

Porównaj to z kolei do działania forum... rok temu. Błędy były rzadko, więc co nagle spowodowało taki wypierdol błędów na powierzchnię?

Same działania typu '5000 zł za głowę atakującego' są śmieszne. 5000 zł to spora suma, która przeznaczona na prawdziwe ogarnięcie forum byłaby lepiej spożytkowana.

Ja już nie wnikam kto, komu, ile..

Gdyby do naprawy forum wystarczyło te 5000 zł, albo sama naprawa byłaby dość prosta - błędy dawno zostałyby wyeliminowane.

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

Ja już nie wnikam kto, komu, ile..

Gdyby do naprawy forum wystarczyło te 5000 zł, albo sama naprawa byłaby dość prosta - błędy dawno zostałyby wyeliminowane.

Parę lat temu techników tu nie było, a forum stało stabilnie. Im więcej osób przy tym grzebie, tym jest gorzej- ot, co narazie można zauważyć.

 

kq-vfnjczatupqdqkfeqdgs.jpg

beka, świeży błąd numer milion podczas dzisiejszego pobytu na forum.


 

Opublikowano
 

Łatwo jest skrytykować to wszystko.

Tak naprawdę gdyby nie praca techników, forum nie działałoby pewnie nadal.

Porównaj sobie takie działanie forum, z działaniem sprzed paru tygodni/miesięcy - praktycznie wyeliminowane 502/503 (czasem się zdarzy, a nie tak jak kiedyś - co wejście na stronę).

I nie dziala, nie wiem skad macie tych technikow ani jakim cudem kokosz przez tyle lat uczenia sie prowadzenia forum nie ogarnal go w 100% optymalizacji, nie ma tutaj nic do rowniania. Zapraszam cie w nocy w godzinach 3-5 rano zobaczym sam jak cudownie dziala forum i prosze kolejny raz nie pisz o czyms o czym nie masz pojecia bo forum jak nie dzialalo tak nie dziala i moze znikly 24 godzinne 503/2 z powodu ze kupiliscie nowa maszyna (wow) ale to nie jest powod do tego zeby tym sie szczycic.

 

@PhoEnix9332 ma 100% rację. Nie wiesz jak jest na prawdę kolego i ile technicy forum dziennie siedzą, abyś Ty mógł wejść na to forum i przeczytać ten temat. Z błędami, ok, są, bo nie zaprzeczajmy, ddosy są i gdyby nie akcja techników, nawet teraz forum było by wyłączone. Dlatego nie zarzucajcie im, że nic nie robią. To jest zwykłe plucie w twarz.

To niech zaczna robic cos co jest potrzebne czyli STABILNOSC forum, wczesniej byl jeden technik + kokosz , teraz jest jakas firma w czym dziala tu pare os. i nie daja sobie rady to moze wojsko wezmy? Gdyby dali rade z ddosami nie bylo by tej calej nagrody na FB czy wykop 

Ja już nie wnikam kto, komu, ile..

Gdyby do naprawy forum wystarczyło te 5000 zł, albo sama naprawa byłaby dość prosta - błędy dawno zostałyby wyeliminowane.

Zarabiaja po 10 tys msc i z czego wystarczy +- 10% z tego (tys) na naprawe tego syfu ktory sie tutaj dzieje, ale po co? Lepiej pisac ze ciagle cos naprawiacie ale tego nie widac!

Btw. Jestes tylko liderem dzialu wiec jak mozesz miec pojecie o optymalizacji czy naprawie forum? Rozumiem ze bronisz Team ale jesli nie masz podstaw ani wiedzy o tym to prosze nie udzielaj sie na ten temat tylko popros kogos kto ma cos wspolnego z technicznymi sprawami forum (np technik)

@@@

NOWY TYP BLEDU

tKjMAkB.png

 

 

Jesli nie macie pojecia o litespeed(konfiguracji) moge wytlumaczyc na pw za darmo bo wystarczy mi to zeby dzialalo to forum normalnie.

 

 

Parę lat temu nie było tylu użytkowników co teraz.

 

Jeszcze raz ci wyjaśnię, gdyby nie technicy, na których tak narzekasz, to już około miesiąca forum było by wyłączone. Chyba lepiej, że te błędy się pojawiają zakłócając przebieg forum na 2 minuty co ok. pół godziny/godzinę niż aby forum nie było w ogóle. A to, że ono jest, to zasługa właśnie techników.

 
To czas zajac sie sprawami waznymi a nie duperelami typu blad w profilu
#edit
Przy takich atakach jakie byly (obstawiam zapchaly lacze) nie byli wstanie nawet wejsc do ssh zeby blokowac ip bo zaden firewall nie ogarnie tyle pakietow naraz, jedynie firewall sprzetowy ale to tez do pewnej granicy. Wiem bo w jednej serwerowni spalilem pare routerow przez ataki ktore byly na mnie prowadzone.

ban.gif

 

Opublikowano

Parę lat temu techników tu nie było, a forum stało stabilnie. Im więcej osób przy tym grzebie, tym jest gorzej- ot, co narazie można zauważyć.

 

Parę lat temu nie było tylu użytkowników co teraz.

 

Jeszcze raz ci wyjaśnię, gdyby nie technicy, na których tak narzekasz, to już około miesiąca forum było by wyłączone. Chyba lepiej, że te błędy się pojawiają zakłócając przebieg forum na 2 minuty co ok. pół godziny/godzinę niż aby forum nie było w ogóle. A to, że ono jest, to zasługa właśnie techników.

MPC Hejter Team Leader

Opublikowano

Parę lat temu nie było tylu użytkowników co teraz.

 

Jeszcze raz ci wyjaśnię, gdyby nie technicy, na których tak narzekasz, to już około miesiąca forum było by wyłączone. Chyba lepiej, że te błędy się pojawiają zakłócając przebieg forum na 2 minuty co ok. pół godziny/godzinę niż aby forum nie było w ogóle. A to, że ono jest, to zasługa właśnie techników.

Co ty ich tak bronisz, kurwa, pilnujesz ich za rączkę i wiesz, ile pracują? Błędy się zdarzają w nocy, kiedy użytkowników jest mniej niż na wielu innych forach w godzinach szczytu i tam nigdy nie spotkałem błędów. To dowód na to, że błąd leży w technikach. Swoją drogą, teraz jest mniej niż 5k userów, a już w chuj dawno temu, zanim założyłeś sobie konto, bywało tu już po ~7k i błędów brak.


 

Opublikowano

Parę lat temu nie było tylu użytkowników co teraz.

 

Jeszcze raz ci wyjaśnię, gdyby nie technicy, na których tak narzekasz, to już około miesiąca forum było by wyłączone. Chyba lepiej, że te błędy się pojawiają zakłócając przebieg forum na 2 minuty co ok. pół godziny/godzinę niż aby forum nie było w ogóle. A to, że ono jest, to zasługa właśnie techników.

 

Zacznijmy od tego, że te błędy występują od zawsze. Jest tyle aktywnych użytkowników dziennie, więc MPC nie powinno sobie pozwolić na tego typu błędy.

 

@Edit. Właśnie te błędy, co przed chwilą wyskoczyły.

Opublikowano

Wyłączyć zapisywanie edytora? No chyba nie.

To jest sugestia dot. poprawy stabilnosci forum, autozapisy edytora sa w stanie zamulac ta smieszna maszyne bo zapisuja co chwile wysylac zapytania w serwera,u mnie ani razu nie przydalo sie ta modyfikacja wprowadzona przez ips na tym forum.

 

@Top

podobno naprawiliscie baze czyli Driver errory

oje9uag.png

 

Obciazona baza + obiciazone nginx = stop forum.  Nie mam zamiaru ciagnac tej dyskusji z ludzmi ktorzy nie maja nic wspolego z sprawami technicznymi bo temat kierowany jest do technikow jak i administracji dlatego prosze o kontakt pw badz udzielenie sie tutaj bo jak na razie odczuwam maly "zlew" widzac 2 technikow ogladajacych ten temat i zaden z nich sie nie udzielil, skoro jestescie profesionalna firma to zacznijcie pracowac profesionalnie.

ban.gif

 

Opublikowano

@Autorze tematu. Zdajesz sobie sprawę ile to trzeba włożyć pracy i wysiłku, żeby cokolwiek zdziałać na takim wielkim forum? Administracja dużo robi, a to, że jakieś #Neo #Hacked #Team atakuje forum to już nie ich wina. Jeśli piszesz sugestię "Ogarnijcie Forum" jestem sam ciekawy jak dużo byś Ty na prawdę tutaj w tej sprawie zdziałał sam.

Opublikowano

@Autorze tematu. Zdajesz sobie sprawę ile to trzeba włożyć pracy i wysiłku, żeby cokolwiek zdziałać na takim wielkim forum? Administracja dużo robi, a to, że jakieś #Neo #Hacked #Team atakuje forum to już nie ich wina. Jeśli piszesz sugestię "Ogarnijcie Forum" jestem sam ciekawy jak dużo byś Ty na prawdę tutaj w tej sprawie zdziałał sam.

DDoS nie leci 24/7, nie wszystkie błędy to wina ataków.


 

Opublikowano
 

@Autorze tematu. Zdajesz sobie sprawę ile to trzeba włożyć pracy i wysiłku, żeby cokolwiek zdziałać na takim wielkim forum? Administracja dużo robi, a to, że jakieś #Neo #Hacked #Team atakuje forum to już nie ich wina. Jeśli piszesz sugestię "Ogarnijcie Forum" jestem sam ciekawy jak dużo byś Ty na prawdę tutaj w tej sprawie zdziałał sam.

Autorze postu zdaje sobie sprawe z tego ile jest pracy przy takim forum ale to nie jest usprawiedliwienie kilkoletniego braku stabilnosci forum,moze czas zamknac ten dzial i zajac sie sprawami waznymi czyli stabilnoscia bo inne rzeczy nie sa tak wazne jak to, bo bez stabilnosci wszystkie zmiany wprowadzone na forum nic nie sa warte bo nie dzialaja na 100% tylko 70%, oni nie sa sami jest ich paru, jest to firma. Kokosz nie dal rady rozumiem ale sprzedal forum firmie ktora wedlug KRS zajmuje sie tym wiec dla nich nie powinien to byc problem i prosze nie interesuj sie tym jak ja bym sobie dal rade bo tego nie wiesz i sie nie dowiesz.

ban.gif

 

Opublikowano

DDoS nie leci 24/7, nie wszystkie błędy to wina ataków.

No tak masz rację, ale liczba użytkowników też robi swoje.

 

 

 

 

Autorze postu zdaje sobie sprawe z tego ile jest pracy przy takim forum ale to nie jest usprawiedliwienie kilkoletniego braku stabilnosci forum,moze czas zamknac ten dzial i zajac sie sprawami waznymi czyli stabilnoscia bo inne rzeczy nie sa tak wazne jak to, bo bez stabilnosci wszystkie zmiany wprowadzone na forum nic nie sa warte bo nie dzialaja na 100% tylko 70%, oni nie sa sami jest ich paru, jest to firma. Kokosz nie dal rady rozumiem ale sprzedal forum firmie ktora wedlug KRS zajmuje sie tym wiec dla nich nie powinien to byc problem i prosze nie interesuj sie tym jak ja bym sobie dal rade bo tego nie wiesz i sie nie dowiesz.

 

Nie każdy sobie radzi, ale to też jest wina liczby użytkowników. Nie musisz się chwalić, że się nie dowiem czy byś dał sobie radę.

 

Pozdrawiam tyle w temacie.

Opublikowano
 

No tak masz rację, ale liczba użytkowników też robi swoje.

 

 

Nie każdy sobie radzi, ale to też jest wina liczby użytkowników. Nie musisz się chwalić, że się nie dowiem czy byś dał sobie radę.

 

Pozdrawiam tyle w temacie.

Nie chwale sie tym czy dalbym sobie rade czy nie bo nie musze ani nie chce sie tym chwalic bo to tylko i wylacznie moje zdanie ale nie zmienia to faktu ze sobie nie radza, ile jeszcze przejdziemy "zmian maszyn" czy wlascicieli poki forum stanie na 4 nogach?

ban.gif

 

Opublikowano

Dokładnie, łatwo skrytykować czyjąś pracę. Technik gdzieś powiedział, że nadal są/były atakowaniu a forum działało, co jest i tak sukcesem. Wgranie nowych skryptów nic nie da, znając życie mogą zawierać luki. :)

Według mnie, w chwili obecnej jest dobrze, a:

1. Forum zapewnia, iż dołoży najwyższej możliwej staranności, aby system Forum działał

w sposób ciągły i bezawaryjnie.

 

 

 

Nie.

Opublikowano

@alchemik1 , swoje ambicje zostaw proszę na bok.

 

Nie jesteśmy bandą amatorów. Dla MPCForum jest przydzielonych trzech administratorów. Nadzorują pracę również paru innych największych serwisów internetowych w Polsce. 

Nie będę na publicznym forum opisywał naszych rozwiązań - masz jakieś uwagi, komentarze, wątpliwości to zapraszam na PW.

 

Dodam, że błędy 502/503 mogą być jeszcze spowodowane, że ciągle jesteśmy atakowani różnymi typami ataków. O ile typowy DDoS się skończył, bo radzi z nim sobie świetnie nasza nowa serwerownia to zaczęły się ataki na aplikacje , czyli skrypt forum IPB - tutaj już za dużo zrobić nie możemy. Przy ostatnim ataku zostało zablokowanych kilka tysięcy adresów IP, które tak naprawdę były spoofowane. Taki atak skutkuje obciążeniem całej aplikacji, a co za tym idzie serwera aplikacji oraz serwera mysql - czego wynikiem są błędy 502. Zawsze każdy atak jest inny. Reakcja na zwiększone obciążenie serwerów to u nas max. 15 minut, a taki typ ataku jest od razu blokowany na przyszłość.

 

Cały czas wracasz też do kokosza. Uwierz, że ostatnie ataki są najbardziej uporczywymi atakami od lat na MPC. MPC od początku prawie działało w niemieckiej serwerowni, która nie miała żadnego zabezpieczenia DDoS - czyli jednym słowem wcześniej nie było żadnych ataków albo były na tyle małe, że ew. objawiały się w lagach forum. Z tym problemem kokosz by sobie tak łatwo nie poradził, tym bardziej, że nasz team pracował praktycznie 24h na dobę.

 

Podsumowując - mamy strasznie upierdliwą osobę na karku, która chce za wszelką cenę zakłócić pracę forum i pewnie od ostatniego czasu zajmuje się tylko tym :) 

Cały czas staramy się z całym zespołem i przy współpracy serwerowni wypracować metodę na skuteczne blokowanie takich czynności. Jednak wymaga to czasochłonnej analizy.

Opublikowano

Dokładnie, łatwo skrytykować czyjąś pracę. Technik gdzieś powiedział, że nadal są/były atakowaniu a forum działało, co jest i tak sukcesem. Wgranie nowych skryptów nic nie da, znając życie mogą zawierać luki. :)

Według mnie, w chwili obecnej jest dobrze, a:

 

 

 

Nie.

Nowych skryptow? Zanim piszesz posta pomysl i przeczytaj go i zasiegnij wiedze w google jak nie wiesz o czym mowa, bo litespeed nie jest skryptem a serwerem

@alchemik1 , swoje ambicje zostaw proszę na bok.

 

Nie jesteśmy bandą amatorów. Dla MPCForum jest przydzielonych trzech administratorów. Nadzorują pracę również paru innych największych serwisów internetowych w Polsce. 

Nie będę na publicznym forum opisywał naszych rozwiązań - masz jakieś uwagi, komentarze, wątpliwości to zapraszam na PW.

 

Dodam, że błędy 502/503 mogą być jeszcze spowodowane, że ciągle jesteśmy atakowani różnymi typami ataków. O ile typowy DDoS się skończył, bo radzi z nim sobie świetnie nasza nowa serwerownia to zaczęły się ataki na aplikacje , czyli skrypt forum IPB - tutaj już za dużo zrobić nie możemy. Przy ostatnim ataku zostało zablokowanych kilka tysięcy adresów IP, które tak naprawdę były spoofowane. Taki atak skutkuje obciążeniem całej aplikacji, a co za tym idzie serwera aplikacji oraz serwera mysql - czego wynikiem są błędy 502. Zawsze każdy atak jest inny. Reakcja na zwiększone obciążenie serwerów to u nas max. 15 minut, a taki typ ataku jest od razu blokowany na przyszłość.

 

Cały czas wracasz też do kokosza. Uwierz, że ostatnie ataki są najbardziej uporczywymi atakami od lat na MPC. MPC od początku prawie działało w niemieckiej serwerowni, która nie miała żadnego zabezpieczenia DDoS - czyli jednym słowem wcześniej nie było żadnych ataków albo były na tyle małe, że ew. objawiały się w lagach forum. Z tym problemem kokosz by sobie tak łatwo nie poradził, tym bardziej, że nasz team pracował praktycznie 24h na dobę.

 

Podsumowując - mamy strasznie upierdliwą osobę na karku, która chce za wszelką cenę zakłócić pracę forum i pewnie od ostatniego czasu zajmuje się tylko tym :)

Cały czas staramy się z całym zespołem i przy współpracy serwerowni wypracować metodę na skuteczne blokowanie takich czynności. Jednak wymaga to czasochłonnej analizy.

W zadnym poscie nie uzylem slowa "banda amatorow" ani nie uwazam tak,jesli macie ataki na aplikacje moze warto ograniczyc kierowany do nich ruch? Nie mam zamiaru tu sie wymadrzac bo chce zeby to forum w koncu stalo normalnie, a nie jak dotychczas lezy,byly ataki ddos i tak najlepiej powiedziec ze kokosz nic nie robil. Brawo dla was ze jestescie lepsi ale nie zmieniliscie nic odkad wy macie to forum bo nadal jest problem z 502/3/4, nginx jest juz nie optymalny faktem jest ze jest lepszy niz apache, lighttpd etc ale litespeed bije ich wszystkich na kolana swoim dzialaniem, proste testy litespeed vs apache vs nginx

http://blog.litespeedtech.com/2013/11/12/new-benchmarks-litespeed-vs-apache-vs-nginx-for-static-content/comment-page-1/

Moze czas zaczac isc do przodu zamiast stac w jednym miejcu. Jesli uwazasz ze w tym temacie chce pokazac swoje ambicje to gratuluje ale nie zgadles.

ban.gif

 

Opublikowano

@alchemik1

Uwierz, że zmiana na litespeed nic nie pomoże, bo to nie jest kwestia wydajności. A przy ataku na aplikację nawet litespeed się zapcha - nie ma reguły. Widzę, że jesteś zwolennikiem tej aplikacji, ale zostaw to dla siebie. Jakbyś miał jakąś większą wiedzę to byś wiedział, że w naszym przypadku największe obciążenia generuje PHP (!) a nie statyczne dane nginxa, czy litespeeda :)

 

Ograniczenie ruchu do aplikacji - łatwo napisać, ale to nie jest takie proste, gdyż musielibyśmy zablokować forum dla wszystkich użytkowników :) Ataki są wykonywane przez boty ze spoofowanymi IPkami, więc ciężko temu zaradzić oraz ustalić jakąś skuteczną regułę.

 

Pamiętaj - kokosz nie miał takich ataków na forum. Gdyby nie nasz team i zerwane nocki to forum jeszcze by było offline :-)

 

Wydaje mi się, że temat wyczerpałem i jeśli chcesz podyskutować jeszcze to zapraszam na PW.

Opublikowano

@alchemik1

Uwierz, że zmiana na litespeed nic nie pomoże, bo to nie jest kwestia wydajności. A przy ataku na aplikację nawet litespeed się zapcha - nie ma reguły. Widzę, że jesteś zwolennikiem tej aplikacji, ale zostaw to dla siebie. Jakbyś miał jakąś większą wiedzę to byś wiedział, że w naszym przypadku największe obciążenia generuje PHP (!) a nie statyczne dane nginxa, czy litespeeda :)

 

Ograniczenie ruchu do aplikacji - łatwo napisać, ale to nie jest takie proste, gdyż musielibyśmy zablokować forum dla wszystkich użytkowników :) Ataki są wykonywane przez boty ze spoofowanymi IPkami, więc ciężko temu zaradzić oraz ustalić jakąś skuteczną regułę.

 

Pamiętaj - kokosz nie miał takich ataków na forum. Gdyby nie nasz team i zerwane nocki to forum jeszcze by było offline :-)

 

Wydaje mi się, że temat wyczerpałem i jeśli chcesz podyskutować jeszcze to zapraszam na PW.

Nie jestem zwolennikiem litespeed tylko widze jak one dziala. Nie sugeruj mi tutaj ze nie mysle bo nie boje sie napisac takiego tematu ani wyklocac sie z wami oto zebyscie cos zrobili w koncu z forum, ogarniczenie ruchu aplikacji jest mozliwe bo wiekszosc aplikacji dziala poprzez wysylanie uzywajac ajax do plikow wyjsciowych .php i jest szansa za ogrniczenie tego ruchu dopisujac regulke na maksylalna ilosc z ip, warto tez pomyslec o blokadze krajow nawet w cloudfare bo skoro ipki sa dziwne, wyjscie jest na pewno z tej sytuacji bo nie ma takich w ktorych sa tylko okna:)   

ban.gif

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...