Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wszystko dobrze z tym zestawem? + Monitor


YisarloMesiaf

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, czy z tym zestawem jest wszystko dobrze?

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=87022&s=80455&s=78204&s=71510&s=62074&s=78213&s=79491&s=27972&s=72453&s=73598&s=15240&s=72517

Niczego nie brakuje? Monitor będzie dobry? Nie ma żadnych komplikacji, tzn. wszystko będzie normalnie działało? 

 

Co myślicie o tym monitorze? 

http://techplanet.pl/produkty/monitory-led/benq-215-gl2250,28175.html

Będzie dobry do gier? Nie jest za mały czy coś? Ile "wygeneruje" fps? Obraz jest dobry? No wiecie, to dodatkowe 200 zł, które mógłbym wydać na np. lepsze słuchawki i jakąś klawiaturę. 

 

@Edit: Do ludzi, którzy myślą, że chcę sobie po prostu nabić posty: To nie jest prawda :). Za taką cenę wolę się upewnić 500000000 razy czy będzie działało

 

@Edit2: Jest może jakaś inna, tańsza, obudowa, która nie zmieni się w piekarnik?

 

@Edit3: Przede wszystkim, czy zasilacz wytrzyma?

Opublikowano

Zmieniłbym Xeona na i5 4670k + Macho

Wykręcony i5 4670k będzie o niebo lepszy od tego Xeona ;-)

W nowszych grach niekoniecznie, ze względu na wielowątkowość. Gry zaczynają to wykorzystywać.

Oczywiście niczego nie odradzam, to moje zdanie ;)

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Chłodzenie CPU - Thermalright HR-02 - Macho 120 lub 140 jeśli wejdzie do obudowy.

 

@Kicław, nie wiem czy zaczynają czy nie, ostatnio nie jestem na bieżąco z grami.

Wiem jedno, według testów cały czas zegar ( taktowanie ) ma najistotniejsze znaczenie.

EMPTY :C

Opublikowano

Na techplanet sami nakładają pastę termoprzewodzącą? Czy trzeba dokupić a potem samemu nałożyć? Co myślicie o tej?

http://techplanet.pl/produkty/pasty-i-kleje/pasta-termoprzewodzaca-qoltec-s05-tim-tube,46111.html

Jeżeli trzeba samemu to ile tej pasty nałożyć? Trzeba ją potem rozprowadzić?

 

@Edit: Odpowie w końcu ktoś na pytania dot. monitora/-ów?

 

@Edit2: Co myślicie o tej termoprzewodzącej paście?

 

http://techplanet.pl/produkty/pasty-i-kleje/pasta-termoprzewodzaca-coolermaster-htk-002-u1-gp,6173.html
Opublikowano

kup arctic mx-2, nie maja bubli, w mniej znanych pastach czesto jest tak ze na 100sztuk ktos trafi 2-3  dobre i poleci, a reszta kupi polecone te wlasnie, i beda syfne.

 

@Edit

 

Chłodzenie CPU - Thermalright HR-02 - Macho 120 lub 140 jeśli wejdzie do obudowy.

 

@Kicław, nie wiem czy zaczynają czy nie, ostatnio nie jestem na bieżąco z grami.

Wiem jedno, według testów cały czas zegar ( taktowanie ) ma najistotniejsze znaczenie.

 
Fx 8320 @4.5GHz nie dogoni i5 3. czy 4. generacji na 3Ghz ... ;)

Moje posty:  100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000 1100 1200 1300 1400 1500 1600 1700 1800 1900 2000

Opublikowano

Widzę, że jak przykładny obywatel wydajesz kilka stów na szatańskie dzieło Microsoftu (czyt. Win8)... Nie, żebym cię do czegoś skłaniał, ale wielu informatyków sprawiłoby, że zestaw byłby o te 300 zł tańszy bez praktycznie żadnych zmian :D

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

 

kup arctic mx-2, nie maja bubli, w mniej znanych pastach czesto jest tak ze na 100sztuk ktos trafi 2-3  dobre i poleci, a reszta kupi polecone te wlasnie, i beda syfne.

 

@Edit

 
 
Fx 8320 @4.5GHz nie dogoni i5 3. czy 4. generacji na 3Ghz ... ;)

 

Cały czas była mowa o procesorach na s1150.

Tak więc nie widzę tej całej opłacalności zakupu Xeona, chyba, że ktoś będzie dmuchał na zimne bo może następnego dnia wyjdzie gra, która w pełni obsłuży 8 wątków.

EMPTY :C

Opublikowano

Widzę, że jak przykładny obywatel wydajesz kilka stów na szatańskie dzieło Microsoftu (czyt. Win8)... Nie, żebym cię do czegoś skłaniał, ale wielu informatyków sprawiłoby, że zestaw byłby o te 300 zł tańszy bez praktycznie żadnych zmian :D

 

Linux czy "Arrr piraci, ahoj przygodo!"?

Opublikowano

To drugie, ale nie tak do końca po piracku. Informatyk postawi ci system za piwo, nie chodzi mi o ściąganie :P

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

 

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=85791&s=75828&s=77566&s=67494&s=78204&s=71510&s=62074&s=78213&s=27972&s=72453&s=15240&s=72517

 

Co myślicie o tym? Zasilacz wytrzyma podkręcanie? Komputer się nie przegrzeje? Będę mógł podkręcić do ~4,5GHz? Zestaw trochę drogi i będę musiał zrezygnować ze słuchawek i klawiatury, no ale może komputer będzie wydajniejszy. 

Opublikowano

Na tej płycie to tego i7 nie pokręcisz wyżej niż 3.9, które jest nie opłacalne. Lepiej dołożyć do płyty albo brać Xeon'a za 950zł i masz na klawe i myszkę. Wywal jeszcze pastę i cooler.

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=71510&s=86560&s=62074&s=75533&s=79491&s=78016&s=72453&s=73500&s=27972

Nie starczy na klawe i myszkę, ale masz bardzo dobrą kartę, bardzo!

Teraz zestaw, na który starczy na akcesoria:

Nie wiem w co ty tam grasz, wziąłem klawe i myszkę można powiedzieć pod siebie, zawsze możesz zmienić:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=86903&s=74613&s=78400&s=78303&s=71510&s=62074&s=75533&s=79491&s=78016&s=72453&s=73500&s=27972

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

 

Na tej płycie to tego i7 nie pokręcisz wyżej niż 3.9, które jest nie opłacalne. Lepiej dołożyć do płyty albo brać Xeon'a za 950zł i masz na klawe i myszkę. Wywal jeszcze pastę i cooler.

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=71510&s=86560&s=62074&s=75533&s=79491&s=78016&s=72453&s=73500&s=27972

Nie starczy na klawe i myszkę, ale masz bardzo dobrą kartę, bardzo!

Teraz zestaw, na który starczy na akcesoria:

Nie wiem w co ty tam grasz, wziąłem klawe i myszkę można powiedzieć pod siebie, zawsze możesz zmienić:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=86903&s=74613&s=78400&s=78303&s=71510&s=62074&s=75533&s=79491&s=78016&s=72453&s=73500&s=27972

 

Co myślisz o tym?

 

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/s=71510&s=86560&s=62074&s=75533&s=79491&s=78016&s=72453&s=73500&s=27972

 

OC Będzie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...