Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] LG L3 CM9 - Zmienienie wydajności procesora na 1000MHz


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam w tym poradniku postaram się jakoś wyjaśnić wam jak z podstawowej częstotliwości taktowania procesora 800MHz zmienić ją na 1000MHz oraz jak ustawić telefon do jak najlepszego działania 

 

Tak więc musimy posiadać zainstalowanego CyanogenMod'a 

Teraz pobieramy kornele mace to wyboru 3 rodzaje

signed_e400stock-v10-kernel update dla stokowych aby podkręcić do 1GHz

lge400_cm9_kernel_blur_fix_18_02_2013_su­xsem.zip dla osób z rozwaloną gammą kolorów

oraz 
Overclocked-no-battery-bug-by-irberserk.­zip dla osób którym prawidło działa wyświetlanie kolorów

Link do Chomika (Zajmuje on niecałe 4mb więc poprostu załóżcie nowe konto czy coś nie dam osobistego uploadu ponieważ robię wszystko na tablecie a tutaj nie mam antyvirusa ^.^ a bez skanu się nie da :D )

 --->

Jeśli już pobrałeś kornel zrzuć go na kartę pamięci uruchom telefon w trybie recovery 

Teraz przejdź do 

Install from sd card

Choose zip from sd card

i tutaj wybierz kornel :)

 

             Gdy już zainstaluje się kornel uruchamiamy telefon ponownie "reebot system now"

             Teraz przechodzimy do Ustawień --> na samym dole Wydajność wyskoczy wam informacja że CM nie                                odpowiada za ewentualne zniszczenie telefonu --> Pocesor --> maksymalna częstotliwość taktowania i                            wybieramy 1000MHz oraz klikamy ustaw przy starcie 

 

Ja osobiście korzystam z kornela by irberserk 

mam go już miesiąc a telefon nie łapie żadnej wiechy przydaje się w grach typu NFS MW który śmiga mi bez zarzutów :)

21278_23_03_12_11_09_58.png

Opublikowano

"Kornel"? Nie "kernel"?

Warto podkreślić, że z wydajnością baterii nie jest zbyt dobrze, ale zapewne zrobiłeś to specjalnie, gdyż wiesz, że w CM jest wybudowana możliwość ręcznej manipulacji taktowaniem procesora

"Kornel"? Nie "kernel"?

Warto podkreślić, że z wydajnością baterii nie jest zbyt dobrze, ale zapewne zrobiłeś to specjalnie, gdyż wiesz, że w CM jest wybudowana możliwość ręcznej manipulacji taktowaniem procesora.

Pozdrawiam.

17052109001382846035.png


Opublikowano

Nie potrzebny jest Cyanogenmod do overclockingu, wystarczy kernel :rolleyes: Do tego info dla osób zawiększających częstotliwość taktowania na 1GHz - telefon może się wam restartować lub na ekranie będziecie widzieli tzw. "mrówki", a i macie jeszcze różnych zarządców, np. perfomance (stałe 1GHz, ale ja polecam conservative (podczas stanu spoczynku taktowanie jest najniższe, a podczas dotykania ekranu, najwyższe)

 

graphic.png

 

RANK - THE GLOBAL ELITE - 1028H

 

PROFIL STEAM → CLICK

Opublikowano

niestety przy niektórych softach zmienia się baseband i jest problem z uzyskaniem dobrego połączenia na wifi i ustawieniem innego trybu niż GPRS ( najwolniejszy internet ) przy internecie

 

warto przy okazji się zaopatrzyć w customowy kernel żeby potem nie szukać by przywrócić telefon do właściwego działania

 

dobrze działa na pewno przy wersji softu v10K  , polskie softy to D, G, M i P

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano
Nie potrzebny jest Cyanogenmod do overclockingu, wystarczy kernel :rolleyes: Do tego info dla osób zawiększających częstotliwość taktowania na 1GHz - telefon może się wam restartować lub na ekranie będziecie widzieli tzw. "mrówki", a i macie jeszcze różnych zarządców, np. perfomance (stałe 1GHz, ale ja polecam conservative (podczas stanu spoczynku taktowanie jest najniższe, a podczas dotykania ekranu, najwyższe)
Akurat ten procesor normalnie pracuje z taktowaniem 1GHz, tyle że do tego modelu został obniżony do 0,8 GHz, więc problemu nie powinno być.

niestety przy niektórych softach zmienia się baseband i jest problem z uzyskaniem dobrego połączenia na wifi i ustawieniem innego trybu niż GPRS ( najwolniejszy internet ) przy internecie

 

warto przy okazji się zaopatrzyć w customowy kernel żeby potem nie szukać by przywrócić telefon do właściwego działania

 

dobrze działa na pewno przy wersji softu v10K , polskie softy to D, G, M i P

Czym różni się v10k od reszty?

17052109001382846035.png


Opublikowano

czasem basebandem, sterownikami i drobnymi poprawkami systemu stąd tyle różnych wersji kernela

 

podobny problem mam ze swoim modelem e405 ( dual sim )  i tylko przy niektórych softach działa jak należy wifi i internet

 

tak przy okazji ten kernel jest robiony pod wersję amerykańskiego softu stąd problemy z niektórymi softami na europę , jest/może być nie w pełni kompatybilny z wersją w telefonie

 

 

wydajnościowo to bardzo niewielki przyrost, może tyko dla tych co grają w gierki te 5-10 fps więcej czasami ale ogólnie to zwiększa się pobór baterii co odbija się na działaniu telefonu od 3 do 6 h krótszym czasem i większym  przy normalnym użytkowaniu

 

swojego dual sim LG 3 II na normalnym kernelu używam prawie 3 dni , z tweakowanym , nawet 1,5 doby nie wytrzymuje

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...