Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kilka pytań odnośnie tworzenia serwerów.


Gość Zentso

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka, mam zamiar pobawić się i stworzyć jakiś serwerek. Do tej pory bardzo dużo siedziałem w cliencie.  Nim zacznę robić serwer mam parę pytać :D, a dokładniej:

 

1. Jak to jest z tym tworzeniem dedyków? Jak postawię sobie serwer na hamachi, to czy potem będę mógł z niego zrobić dedyka? Powiedzmy, że zmienię tylko wtedy ip w sysinstall, dobrze myślę?

 

2. Polecicie jakiś tut, z aktualnymi linkami? Najlepiej 2012. Bo w tucie terenzo jakiś plik tam wygasł.

 

3. Ile kosztuje taki dedyk? Jakie są miesięczne koszty itd.

 

Opublikowano

1.Nie, będziesz musiał wykupić maszynę na jakimś hostingu i na nią przenieść pliki.

2.Jeszcze te pliki możesz spróbować:

http://www.mpcforum.pl/topic/652473-pliki-serwerowe-2011-vdi-by-kociol/

3.Zależy jakiego byś chciał, na ile osób itd.

Napisz tutaj wtedy:

http://www.mpcforum.pl/topic/265787-ile-osob-uciagnie-moj-komputerdedyk/page-147
Opublikowano

@Up

 

A powiedzmy, taki serwer pod 700 osób około. Ile by taki kosztował?

Opublikowano

@Up

 

A powiedzmy, taki serwer pod 700 osób około. Ile by taki kosztował?

 

No gdzieś koło 400 zł myślę + najważniejsze czyli zabezpieczenia.

Cena zabezpieczeń od 600 w górę, zależy jakie chcesz i ile masz funduszy.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...