Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak skompilowac sobie game na freeBSD w 10 krokach


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co potrzebne:

  • FreeBSD 9.2 32 bit ( na tym patrzyłem i działa )
  • Odpowiednie porty ( GMAKE, DEVIL (png,jpg,ttif czy jak to sie tam pisze ), MAKEDEPEND, SUBVERSION , GCC 42/48/49 ( do wyboru do koloru ) , GOOGLETEST, CRYPTOPP )
  • Kod GAME z wycieku

Postępowanie

  1. Instalujemy FreeBSD.
  2. Instalujemy Porty
  3. Kopiujemy wszystkie FreeBSD`owe liby z  z wycieku z folderu Server ( Folder > lib***   =  *.a , *.o ) do /usr/lib
  4. Kopiujemy wszystkie podfoldery z Externeu do /usr/
  5. Wrzucamy cryptopp i openssl do /usr/include/ badz zmieniamy sciezke w MakeFile
  6. Przezucamy novaline do /usr/src
  7. Usuwamy " # " w MakeFile  przed game i db "# $(MAKE) -C $@/src" na "$(MAKE) -C $@/src"
  8. Wpisujemy gmake
  9. Game mamy w folderze /game a db w /db
  10. Wszystko zrobione

Quest sobie wrzucajcie do folderu game/locale/polish/

Tam se tez mozecie wrzucic QC i kompilowac

Piszcie ERRORY to wam pomoge

Opublikowano

Śmiem twierdzić, że do kompilacji na BSD wystarczyt zainstalowane WYŁĄCZNIE gmake. Żaden DevIL, ani nic :)

ES2ny3B.png

"Just because I'm weaker doesn't make you stronger".

krul | władca | mangozjeb | technik Ascarialu s2

Last.fm

Zainteresowanych fixami na source'owe game 40250 zapraszam PW.

Opublikowano

Śmiem twierdzić, że do kompilacji na BSD wystarczyt zainstalowane WYŁĄCZNIE gmake. Żaden DevIL, ani nic :)

ES2ny3B.png

 

 

Nie wiem jak tobie ale mi krzyczał o jpg,png,ttif,gtest itp.

Ewentualnie po drobnej edycji zarówno Makefile jak i kodu można zrobić to w taki sposób jak twój .

Opublikowano

Nie wiem jak tobie ale mi krzyczał o jpg,png,ttif,gtest itp.

Ewentualnie po drobnej edycji zarówno Makefile jak i kodu można zrobić to w taki sposób jak twój .

Ani Makefile ani kodu nei trzeba edytować. Wszystko jest, tylko w róznych folderach :)

"Just because I'm weaker doesn't make you stronger".

krul | władca | mangozjeb | technik Ascarialu s2

Last.fm

Zainteresowanych fixami na source'owe game 40250 zapraszam PW.

Opublikowano

Ani Makefile ani kodu nei trzeba edytować. Wszystko jest, tylko w róznych folderach :)

Skoro mówisz że od tak o wrzucasz pliki, instalujesz gmake i ci działa to muszę to stwierdzić: ale walisz ostro w chuja.

 

Bo musisz podać ścieżki albo przenieść pliki.

Opublikowano

Skoro mówisz że od tak o wrzucasz pliki, instalujesz gmake i ci działa to muszę to stwierdzić: ale walisz ostro w chuja.

 

Bo musisz podać ścieżki albo przenieść pliki.

Czytaj miedzy wierszami, skoro "w róznych folderach", znaczy, ze trzeba odpowiednie rzeczy polinkować albo poprzenosić. :)

"Just because I'm weaker doesn't make you stronger".

krul | władca | mangozjeb | technik Ascarialu s2

Last.fm

Zainteresowanych fixami na source'owe game 40250 zapraszam PW.

Opublikowano

Skoro mówisz że od tak o wrzucasz pliki, instalujesz gmake i ci działa to muszę to stwierdzić: ale walisz ostro w chuja.

 

Bo musisz podać ścieżki albo przenieść pliki.

Asparte ma racje, ja dodatkowo musiałem doinstalować makedepend.

Opublikowano

Asparte ma racje, ja dodatkowo musiałem doinstalować makedepend.

Makedepend jest potrzebne, jeśli chcesz zbuildować cały projekt. Natomiast do skompilowania samego game czy db wystarczy gmake :)

"Just because I'm weaker doesn't make you stronger".

krul | władca | mangozjeb | technik Ascarialu s2

Last.fm

Zainteresowanych fixami na source'owe game 40250 zapraszam PW.

Opublikowano

Jeżeli jeszcze nie masz source!

Odpal google.pl  -> niebezpiecznik wyciek kodu źródłowego metin2 -> zjeżdżamy na sam dół posta i mamy link z mego.co.nz

 

A temat się komuś na pewno przyda! 

Opublikowano

Jeżeli jeszcze nie masz source!

Odpal google.pl  -> niebezpiecznik wyciek kodu źródłowego metin2 -> zjeżdżamy na sam dół posta i mamy link z mego.co.nz

 

A temat się komuś na pewno przyda! 

Zbanowany już jesteś, ziomek. Policja po ciebie jedzie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...