Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[WoT] Jak grać scoutem?


Gość Arwanii

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wstęp

Scout - czołg lekki lub średni, jego zadaniem jest wyświecenie jak największej ilości czołgów wroga i ewentualna eliminacja arty (altylerii).
Z racji tego, że większość scoutów nie ma praktycznie pancerza, a ich działa nie należą do najlepszych nie nadają się do bezpośredniej walki.
Czyli reasumując czołgi do zwiadu muszą być mobilne i mieć dobry kamuflaż.

Jak nim grać ?

Nigdy nie śpiesz się ze zwiadem. Lepiej poczekać, aż nasza drużyna ustawi się na dobrym miejscu, aby pomóc gdy wykryjemy przeciwników. Jeśli pojedziesz zbyt szybko możesz bardzo szybko zginąć, bo nikt nie zdąży nawet wystrzelić zanim cele znikną.

Filmik z bitwy czołgiem którego już niestety nie ma :( , ale myślę że jest to mały pokaz w praktyce jak grać scoutem:

 

Perki na scouta

Tutaj już zależy wszystko od gracza jednakże ja odwołuję was do tego oto filmu ;) :

 

 

Jakie czołgi wybrać?

Czołgi amerykańskie do zwiadu:

M2 (58 km/h)
M3 Stuart (61 km/h)
M5 Stuart (58 km/h)
M24 Chaffee (56 km/h)

T71 (64 km/h)

Czołgi niemieckie do zwiadu:

Pzkpfw III ausf. A (68 km/h)
Pzkpfw II luchs (60 km/h)
Vk 1602 Leopard (68 km/h)
VK2801 (72 km/h)

Pz.Kpfw.I Ausf.C (79 km/h)

Pz.Kpfw.II Ausf.G(65 km/h)

Aufklarungspanzer Panther (60 km/h)

Czołgi radzieckie do zwiadu:
BT-7 (66km/h)
A-20 (72 km/h)

T-50 (52 km/h)

T-80 (45 km/h)

M3 Light (61 km/h)Premium

MT-25 (72 km/h)

BT-SV (62 km/h)Premium

Tetrarch (64 km/h)Premium

 

Czołgi francuskie do zwiadu:

Elc AMX (65 km/h)

AMX 12T (60 km/h)

AMX 13 75 ( 61km/h)

AMX 13 90 (64 km/h)

Czołgi chińskie do zwiadu:

M5A1 Stuart (64 km/h)

59-16 (60 km/h)

Type 64 (72 km/h)Premium

Type 62 (60 km/h)Premium

WZ 131 (60 km/h)

WZ 132 (64 km/h)

 

Pamiętaj scout to bardzo ważna rola! Od Ciebie zależą losy bitwy ! Powodzenia!

 

Koniec

To tyle jeśli chodzi o mój mini poradnik na temat scout'ów , jest to mój PIERWSZY poradnik tego typu więc proszę o wyrozumiałość oraz zwrócenie uwagi na to co jest źle.

Prosiłbym również o zdjęcie kilku % z paska ostrzeżeń , to by było na tyle , czekam na wasze opinie ;)

Opublikowano

Dzięki, fajny poradnik - wszystko ładnie pięknie wytłumaczone. Trzymaj plusa

- Czytał pan nasz regulamin?

- Nie...

- Witamy na pokładzie!

MPCFORUM

Opublikowano

Dużo błędów interpunkcyjnych, brak chińskich czołgów, brak perków i ogólnie dużo tego. Popraw to, a potem poproś o ściągnięcie %, bo teraz jest cieniutko.

 

Do tego to:

Drugą metodą jest szarża , czyli bespośredni wyjazd na wroga. Mało polecany sposób no ale jak ktoś tylko tak umie coś zdziałać no to cóż.Ważne jest to żeby przy szarży nie jechać prostą linią tylko zygzakiem. W pewnym stopniu pomoże to nam uniknąć lecących w nas pocisków , należy też kożystać z osłon czyli pagórków skał domów czy nawet wraków poległych towarzyszy/wrogów.

 

 

Tia, ale ani nie zrobisz dobrego wyniku bo nikt nic nie zdąży zestrzelić, ani nic, wywal to.

 

W ruskich czołgach brak T-50 oraz tego co zamiast T-50-2 jest.

Opublikowano

Dużo błędów interpunkcyjnych, brak chińskich czołgów, brak perków i ogólnie dużo tego. Popraw to, a potem poproś o ściągnięcie %, bo teraz jest cieniutko.

 

Do tego to:

 

Tia, ale ani nie zrobisz dobrego wyniku bo nikt nic nie zdąży zestrzelić, ani nic, wywal to.

 

W ruskich czołgach brak T-50 oraz tego co zamiast T-50-2 jest.

Oki ;) jeszcze muszę uzupełnić coś o perkach.

Opublikowano

Oki ;) jeszcze muszę uzupełnić coś o perkach.

 

I dodaj dużo więcej czołgów. Nawet brak najszybszego czołgu w grze - Pz. 1c.

Najlepiej napisz mi na gg bo tu jest masa błędów.

Opublikowano

Perki pod pasywnego scauta :

Stereoscope.pngCamouflageNet.pngImprovedVentilation.png

 

Perki pod aktywnego :

 

ImprovedVentilation.pngToolbox.pngCoatedOptics.png

 

Perki :

 

1. Żarówa i reszta camo.

2. Naprawa.

3. Snajpery itp.

 

 

Naprawa na scouty?

Większość schodzi na hita, wiec zbędny perk.

 

Zamiast naprawy powinno być wszechstronność i na bitwę brać dwie naprawy.

 

 

Szkoda, że nie pokazałeś filmiku jak spotować czy coś w tym rodzaju.

Opublikowano

Perki pod pasywnego scauta :

Stereoscope.pngCamouflageNet.pngImprovedVentilation.png

 

Perki pod aktywnego :

 

ImprovedVentilation.pngToolbox.pngCoatedOptics.png

 

Perki :

 

1. Żarówa i reszta camo.

2. Naprawa.

3. Snajpery itp.

NAPRAWA DLA SCOUTA? XDXDXDXDXDXDXDXDXDXD

I na chuj skrzynka? Wentylacja, Dosyłacz, Optyka. Zamiast dosyłacza ulepszone naprowadzanie/staba. Tylko nie skrzynka. Zajmowanie slota.

450 bitew na WZ-132. Dalej nie wiedz, co do scouta się przydaje.

Skrzynka i naprawa? Dla celu nr 1? Po zdjęciu gąski od razu nie żyjesz...

Opublikowano

wg mnie najlepsze perki to:

1. Camo dowódca żarówa

2. Mieszane (Dowódca camo/wszechstronność/zwiad, celowniczy sniper (przydaje mi się na magazynkowcach), gładka jazda, radioop. rozeznanie sytuacji, loadera zazwyczaj nie ma.

3. BiA?

Moduły:

Co do pasywnego się zgodzę z Jugensem, ale aktywny - śmiechłem

Wenta, optyka, siata

 

Z tą naprawą dowaliłeś xD

Opublikowano

Na light'ach przydaje się także ten moduł co zwiększa wytrzymałość nadwozia, nawet dość często gąski lubią się na żółto zamiast na czerwono zaświecić bo strzale :D

76561198001815076.png
Opublikowano

NAPRAWA DLA SCOUTA? XDXDXDXDXDXDXDXDXDXD

I na chuj skrzynka? Wentylacja, Dosyłacz, Optyka. Zamiast dosyłacza ulepszone naprowadzanie/staba. Tylko nie skrzynka. Zajmowanie slota.

450 bitew na WZ-132. Dalej nie wiedz, co do scouta się przydaje.

Skrzynka i naprawa? Dla celu nr 1? Po zdjęciu gąski od razu nie żyjesz...

 

Jak sobie ściągniesz gąski spadając albo dostając to na pewno zginiesz ;)

UggNk9.gif


ExMod WoT SP  ExLider MMT exMentor


http://www.twitch.tv/jugensik


Opublikowano

Zapomniałeś dodać T21 i T71. T21 przeciętny, ale T71 to szybkie i zwrotne bydlę, z mocnym działem bębenkowym! I nie napisałeś nic o zwiadzie pasywnym, który jest także bardzo ważny, jeśli mamy bezpiecznie spotować jakiś obszar przez długi okres czasu, ew. mapa nie pozwala na zastosowanie aktywnego. Możnaby też coś napisać o mapie Himmelsdorf, która jest trudna dla spota. I ogólnie o mapach miejskich.

Opublikowano

Zapomniałeś dodać T21 i T71. T21 przeciętny, ale T71 to szybkie i zwrotne bydlę, z mocnym działem bębenkowym! I nie napisałeś nic o zwiadzie pasywnym, który jest także bardzo ważny, jeśli mamy bezpiecznie spotować jakiś obszar przez długi okres czasu, ew. mapa nie pozwala na zastosowanie aktywnego. Możnaby też coś napisać o mapie Himmelsdorf, która jest trudna dla spota. I ogólnie o mapach miejskich.

Dobrze , uzupełni się ;) , a co do map to już może w innym TuT ;)

Opublikowano

Poradnik świetny, pomoże laikom.

Ja od siebie mogę dodać, że radziecki T-50 jest świetny. Można go zrobić przy okazji drepcząc w stronę KW-1.

  • Biter. zmienił(a) tytuł na [WoT] Jak grać scoutem?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...