Skocz do zawartości

Problem z dyskiem twardym (?)

PLxCyrkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od początku... Kupiłem przez morele.net nowego kompa z dyskiem twardym od Western Digital zeby nie było niejasności to ten

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-353686/

Po załadowaniu się biosu(nie w biosie tylko po ekranie powitalnym biosu xD ) wyświetla się napis:reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key

Gdy próbowałem zainstalować win xp wyskoczył błąd 0x00000007B (dokładnie to tych zer nie liczyłem :) )

Dodam że dysk w biosie jest wykryty. Kompa zamawiałem złożonego, i jakoś mam wszystkie pudełka tylko nie od tego WD. Sam nie wiem co zrobić, HELP!

"Ponownie uruchomić komputer i wybrać właściwe urządzenie rozruchowe lub włożyć nośnik startowy w wybranym urządzeniu startowym i nacisnąć klawisz"

Oznacza to, że bateria, którą masz na płycie głównej, prawdopodobnie nie potrzymuje RTC i ustawień biosu, co za tym idzie, bios wraca do domyślnej konfiguracji i komunikat "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key" wyskakuje dlatego, że jako pierwsze urządzenie startowe masz ustawioną stację dyskietek, a powinien być ustawiony dysk twardy.

Niezależnie czy hdd jest na pierwszym miejscu czy drugim, ten komunikat wciąż się pokazuje..

Spróbowałem z F6, to podczas instalacji wyskakuje że instalator nie mógł określić typu komputera a potem typu co najmniej jednego urządzenia magazynującego. A potem znów ten je*any stop 0x0000007B

Gdy odpalam instalke to włącza się tylko przez wd a nie przez cd/dvd ;...;

dysk w biosie ( jeśli to jest SATA ) wyłącza się z trybu AHCI na każdy inny co tam jest , po instalacji sterowników na gotowym systemie przełącza się na AHCI z powrotem

instalka windowsa powinna być z SP3 , każda inna wywali się

dysk i sprzęt jest dobry tylko użytkownik nie wie jak zainstalować system czyli problemu sprzętowego nie ma

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Problem z dyskiem twardym (?)   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...