Skocz do zawartości

Not AION

Gość Xanan

Rekomendowane odpowiedzi

Not AION

O serwerze:

Not AION to jeden z najstarszych istniejących privów poświęconych PvP w AIONie. Nie przejmując się wyjściem wersji Truly Free w NA oraz F2P w EU po paru drobnych przerwach reaktywowany i do dnia dzisiejszego rozwijany w kierunku jak najprzyjemniej walce z innymi graczami.

Wersja serwera: 4.7 (dnia 26.03.2014 - wyszedł najnowszy patch na serwerach NA).

Typ serwera: PvP (z odrobiną PvE)

Aktualnie są 2 serwery: Europe oraz USA.
Serwer Europe jest oczywiście poświęcony graczom Europejskim z względu na inną strefę czasową.
Serwer USA jest oczywiście poświęcony graczom Amerykańskim z względu na inną strefę czasową. Jest tam zwykle bardzo mało graczy przez cały dzień (nawet gdy w Ameryce jest dzień) bo serwer USA po prostu nie jest aż tak popularny jak Europe

Inne:
Na serwerze za walkę na specjalnych autorskich arenkach, bicie przeciwników na mapach, zabijanie mobów i uczestnictwo w eventach dostaje się "mighty" - punkty, za które kupujemy przedmioty w Shopie AIONa. W ten sposób zbieramy eq, socketujemy je w manastone, komendą podbijamy do maxa, kupujemy potki, itp.

Raty serwerów:

Exp: Instant 65lvl
Drop: Ustawiony przez administrację - najczęściej cukierki i drobne itemki bez śmieci do NPC
Quest: Brak
Kinah: Z shopu
Gathering: Brak
Crafting: Brak
Abyss Points: Ustawione przez administrację i praktycznie bezużyteczne*

Mighty: Waluta Item Shopowa ustawiona przez administrację w zależności od tego co robi gracz

*AP służą tylko do wbijania rangi by z coraz to wyższą mieć inny efekt godstone na broni.

Linki:

Strona główna serwera:

http://notaion.com/

Forum serwera:

http://forum.notaion.com/

http://notaion.com/register 

Download:

Serwer wymaga klienta o tej samej wersji co NA!
Oznacza to, że tak długo jak AION NA oraz EU będą na tej samej wersji - aktualnie 4.7 - tak długo będziemy mogli wykorzystywać klienta EU do gry. Wymaga on jednak drobnej zabawy w plikach językowych by móc odpalić serwer. Mogą się jednak pojawić drobne problemy z plikami (czegoś nam może brakować, czegoś możemy nie widzieć) ponieważ serwer domyślnie jest dedykowany na innego klienta. Jeśli NA przejdzie na wersję 4.5 (a priv Not AION razem z nim) to klient EU stanie się bezużyteczny i trzeba będzie pobrać wersję Amerykańską.

1. Pobieramy klienta wersji AION NA i instalujemy go:

http://us.ncsoft.com/en/launcher/ncsoft-launcher.html

2. Pobieramy launchera priva Not AIONa:

http://notaion.com/connect

3. Wypakowujemy go do folderu z grą, odpalamy launchera, logujemy się i gramy.

Wersja EU nie działa! 

1. Wrzucamy launchera priva do folderu z grą.
2. Uruchamiamy launchera, wchodzimy w ustawienia i wpisujemy tak jak jest na poniższym screenie (ścieżkę do pliku aion.bin wersji F2P oraz parametry):

UAyXl0X.png

Wersja do skopiowania:

-cc:1 -lang:deu -noweb -noauthgg -nowebshop

3. zapisujemy zmiany w ustawieniach launchera
4. Wchodzimy do folderu z grą -> folder "l10n"
5. Kopiujemy folder z naszymi domyślnymi plikami (by był np. "ENG - Kopia")
6. Zamieniamy nazwę skopiowanego folderu na "DEU"
7. Wchodzimy do folderu "DEU"
8. Zmieniamy nazwę pliku "eng.pak" na "deu.pak"
9. Odpalamy priva przy użyciu launchera i cieszymy się grą.

Czym się charakteryzuje serwer:

Cóż, najprościej będzie podać link do oficjalnego guide na forum priva w którym administracja zawarła listę komend, sposoby na dołączanie do arenek i inne ciekawostki. Polecam dokładne przejrzenie bo praktycznie większość odpowiedzi na ewentualne pytania "a jak mam...kupić/pójść/ulepszyć/itd".

http://forum.notaion.com/viewtopic.php?f=23&t=1224

Parę słów ode mnie:

Miałem okazję trochę pobawić się na Not AIONie przed wejściem 4.0 oraz krótko po patchu. Zdecydowanie dla mnie był to najciekawszy serwer wymagający szybkiego myślenia, refleksu, kombinowania oraz ogarnięcia postaci. Parę skilli nie działa tak jak na oficjalnych serwerach (np. SM nie może ściągać buffów) co może być problemem dla ludzi, którzy jak marny gracz w Tekkenie wciskają ciągle jeden/dwa przyciski licząc na wygraną.

Rozwiązanie z Mightami - walutą do Item Shopu, którą dostajemy za bicie mobów/uczestnictwo w eventach/bicie się z innymi graczami moim zdaniem jest bardzo dobre. Jeśli spróbujemy bić ciągle moby to albo na nas co chwile ktoś będzie wyskakiwał, albo gdy już znajdziemy 10min spokoju to zorientujemy się, że 5x szybciej nafarmimy Mighty chodząc na arenki/bijąc się z graczami ćwicząc przy okazji PvP.

Dzięki łatwemu w ogarnięciu systemowi komend dla graczy możemy błyskawicznie podbić eq na +15 czy zmienić skin. Po prostu stosunkowo szybko (dużo szybciej niż na oficjalnych serwerach ale jednak nie od razu bo trzeba trochę pograć) tworzymy sobie wymarzoną postać i bawimy się na PvP.

Osobiście polecam serwer by się pobawić lub chociaż popatrzeć na skiny komendą.

Jeśli poprzez "sytuację na serwerze" masz na myśli ilość Asmo czy Ely to nie ma to większego znaczenia gdzie byś poszła bo co prawda można robić zerg PvP na mapkach z małymi śmiesznymi mobkami do farmienia Mightów albo aktualnie w tej "edycji" atakować/bronić Sillusa ale większość czasu spędzasz na arenach/battlegroundach/walce każdy na każdego w znanych lokacjach jak Dredgion. Tworzysz sobie jakiś premade i gdy tylko dany battleground jest dostępny to idziesz się bić.

Jeśli natomiast pytasz o ilość klas to jest to w miarę wyrównane. Nie jest tak jak wspomniałaś, że jest na większości serwerów bo tutaj "nawet sorc czy cler d..a jak ludzi wkoło na FFA kupa" :D Oczywiście jak weszło 4.0 to przez pierwszy dzień ciężko było znaleźć kogoś grającego starą klasą - mam na myśli nie gunnera czy barda. Wszędzie na około słychać było strzały i gdzieś tam śmigały nutki bo na privie można było obydwie klasy sprawdzić krótko po wyjściu patcha na NA. Parę godzin do max 1 dnia, nie pamiętam już dokładnie jak z tym dokładnie było ale przeciętnemu graczowi więcej czasu zajęłoby expienie na NA niż czekanie na update priva. Tylko tu był od razu max lvl i możliwość sprawdzenia wszystkich skilli w end-game gearze.

A tak to jest masa ludzi grająca różnymi klasami. Mam wrażenie, że może więcej jest melee niż na oficjalnych serwerach ale mogę się mylić. Może po prostu ludzie normalnie robią sorców bo na PvE ta klasa ma olbrzymi dmg na zasięg i łatwiej jest farmić sobie eq bo można to robić solo... Chociaż tutaj sorc miałby trochę łatwiej na arenkach 1v1 bo resetują się wszystkie cd skilli po wejściu na mapę = na 3 stage sorc może wywalić wszystko w pierwszym mając nadzieję zdemotywować przeciwnika. Coś na zasadzie przypadkowego PvP gdy zarówno gracz jak i przeciwnik mają wszystkie skille gotowe do użycia i muszą szybko obrać strategię... Nie wiem.

Jeszcze wspominając "zerg PvP" - w edycji na której ja trochę pograłem było bardzo fajne PvP w Beluslan koło Red Mane Cavern. Średnio 20 Asmo walczyło przeciwko 20 Ely i się przepychało - tu zginęło 3/4 przeciwnego zergu to pod ich portal, tam już na nas czeka cały zerg, a nam brakuje połowy - taktyczny odwrót na wcześniej upatrzoną pozycję obok naszego spawnu! Dużo biegania ale była zabawa. Teraz bodajże przenieśli PvP to lasów po lewej stronie Sarpanu koło AM/EM. Nie miałem zbytnio czasu sprawdzać jak to wygląda ale PvP na pustyni ok. miesiąc temu było całkiem interesujące.

Jeśli poprzez "sytuację na serwerze" masz na myśli ilość Asmo czy Ely to nie ma to większego znaczenia gdzie byś poszła bo co prawda można robić zerg PvP na mapkach z małymi śmiesznymi mobkami do farmienia Mightów albo aktualnie w tej "edycji" atakować/bronić Sillusa ale większość czasu spędzasz na arenach/battlegroundach/walce każdy na każdego w znanych lokacjach jak Dredgion. Tworzysz sobie jakiś premade i gdy tylko dany battleground jest dostępny to idziesz się bić.

Jeśli natomiast pytasz o ilość klas to jest to w miarę wyrównane. Nie jest tak jak wspomniałaś, że jest na większości serwerów bo tutaj "nawet sorc czy cler d..a jak ludzi wkoło na FFA kupa" :D Oczywiście jak weszło 4.0 to przez pierwszy dzień ciężko było znaleźć kogoś grającego starą klasą - mam na myśli nie gunnera czy barda. Wszędzie na około słychać było strzały i gdzieś tam śmigały nutki bo na privie można było obydwie klasy sprawdzić krótko po wyjściu patcha na NA. Parę godzin do max 1 dnia, nie pamiętam już dokładnie jak z tym dokładnie było ale przeciętnemu graczowi więcej czasu zajęłoby expienie na NA niż czekanie na update priva. Tylko tu był od razu max lvl i możliwość sprawdzenia wszystkich skilli w end-game gearze.

A tak to jest masa ludzi grająca różnymi klasami. Mam wrażenie, że może więcej jest melee niż na oficjalnych serwerach ale mogę się mylić. Może po prostu ludzie normalnie robią sorców bo na PvE ta klasa ma olbrzymi dmg na zasięg i łatwiej jest farmić sobie eq bo można to robić solo... Chociaż tutaj sorc miałby trochę łatwiej na arenkach 1v1 bo resetują się wszystkie cd skilli po wejściu na mapę = na 3 stage sorc może wywalić wszystko w pierwszym mając nadzieję zdemotywować przeciwnika. Coś na zasadzie przypadkowego PvP gdy zarówno gracz jak i przeciwnik mają wszystkie skille gotowe do użycia i muszą szybko obrać strategię... Nie wiem.

Jeszcze wspominając "zerg PvP" - w edycji na której ja trochę pograłem było bardzo fajne PvP w Beluslan koło Red Mane Cavern. Średnio 20 Asmo walczyło przeciwko 20 Ely i się przepychało - tu zginęło 3/4 przeciwnego zergu to pod ich portal, tam już na nas czeka cały zerg, a nam brakuje połowy - taktyczny odwrót na wcześniej upatrzoną pozycję obok naszego spawnu! Dużo biegania ale była zabawa. Teraz bodajże przenieśli PvP to lasów po lewej stronie Sarpanu koło AM/EM. Nie miałem zbytnio czasu sprawdzać jak to wygląda ale PvP na pustyni ok. miesiąc temu było całkiem interesujące.

A wygląda to dośc normalnie? W sensie, czy gracze są ogarnięci, tworzą jakieś party, czy każdy biega sam i jest jeden wielki chaos? (Jak ostatnio na obronie Basenu, pozdrawiam idiotów z Barusa ^^)

Rozumiem, że pytasz o siege i organizacją ludzi w postaci grup/allianceów, itp. Nie potrafię powiedzieć jak jest teraz ale obstawiam, że podobnie do tego co było gdy ja trochę dłużej grałem.

Była to edycja przed 4.0 z siegeami w Gelku i Inggision. Z tego co się orientuję to każdy kto aktywnie brał udział (powiedzmy: był w tym miejscu, zadał min 50k dmg/wyhealował za min 20k hp) otrzymywał dokładnie tyle samo AP i Mightów. Bez znaczenia czy tank, sorc, cler - każdy tyle samo. Dzięki temu nie było walki "kto zrobi większy DPS" tylko wszyscy przychodzili z myślą "zróbmy to jak najszybciej i wracajmy na PvP). Ja swoim śmiesznym tankiem będąc w ally, który był częścią ligi tankowałem parokrotnie bossa mając na sobie z połowę clerów w okolicy. Wystarczyłby jeden lub dwóch ale reszcie widocznie nie chciało się bić to pilnowali bym czasem w jakiś sposób nie padł. Z mojej perspektywy to wyglądało niesamowicie bo HP mi ani razu nie zszedł poniżej połowy (sam boss ogółem został znerfiony). Taka sytuacja by nie miała miejsca na oficjalnych serwerach, prędzej bym nauczył się sam healować siebie templarem jak cler niż by mnie zaczęli leczyć randomowi clerzy z okolicy.

Jeśli dalej się to utrzymało w edycji z Sillusem to pewnie są tworzone grupy/alliance bo w takiej sytuacji bez względu na to ile zabijesz czy ile zrobisz dmg dostajesz to samo - liczy się tylko ile np. przeciwników ubijesz bo za każdego naruszonego są Mighty.

/Mały offtop skoro wspomniałaś o Bassenie..

Bassen jest łatwym fortem do obrony. Przykładem może być Nexus na którym gram na codzień.. Co prawda jeśli przeciwnik wykazałby się chociaż odrobiną inteligencji (a na Nexusie Elyosi nie wykazują w ogóle żadnych oznak myślenia czy planowania przez co mam zawsze łatwe ceranium medale) to mogłyby być problemy bo jest masa wejść do fortu ale wystarczy dobre obsadzenie cannonów, heal na ich plecach i DPS na około działa. I oczywiście dużo pocisków do cannonów - to podstawa. Są drogie, ale niezbędne.

Ani jeden Elyos na Nexusie nigdy nie dostał wingów za obronę Bassenu. Nigdy. Ani razu nie obronili, po pierwszym failu na defie nawet jeśli kiedyś zdobyli fort na jeden dzień to następnego w fortecy nie było ani żywej duszy na obronie bo zdawali sobie sprawę z tego co ich spotka. Asmo wiedzą jak przejąć i bronić Bassen, a Elyosi chyba nigdy nawet go całego nie mieli okazji zwiedzić. Atakowali na zasadzie "chodźcie chodźcie spróbujemy!" -> wpadali przez główne wejście -> odbijali się od ściany z cannonów i graczy -> spamowali u sibie "wy tępe [wstaw coś niemiłego co Ci przyjdzie do głowy] bić cannony, tyle razy próbowaliśmy i niczego wy [ponownie wstaw coś niemiłego co Ci przyjdzie do głowy] się nie nauczyliście" czy sytuacje jak ich Gov xformuje się razem z paroma generałami, podlatują i w ciągu 5s gaśnie pierwszy najbliższy = reszta ucieka do dołu i stoi z tępą masówką modląc się o cud żeby nagle połowa Asmo dostała dc, itd. Ogółem dużo płaczu na Ely LFG, dużo zabawy gdy znajomy mi podsyła co piszą kopiując z Aion Rainmetera.

U Asmo z tego co się orientuję wingi miał raz lider legionu SmallGods (i to też tylko jedne) i aktualnie poza powiedzmy 3-4 obronami gdzie np. Elyosi zaatakowali i zbili 90% bossa to wpadli Balaurzy i dobili demotywując Ely, było za mało Asmo czy okupujący fortecę jeszcze nie korzystali z cannonów - po dziś dzień fortecę okupuje legion Classic. Będzie tak od powiedzmy września do dziś po 4-6 obron na tydzień. Jak tak patrzę czasem na członków tego legionu to 3/4 z nich miała przynajmniej 2 razy wingi, a niektórzy ponoć mają cały zapas na mailach. Lider pewnie mógłby przez min. 2 miesiące nie zmieniać wingów.

Dla przypomnienia o co liderzy siege walczą Asmo z Elyosami w Bassenie (poza instancją dla wszystkich) - jedyne wingi z PvP statami:

http://aiondatabase.net/pl/item/187000118/?sl=1

Co do Barusa to znam paru "ogarniających" siege po stronie Asmo i stety czy niestety muszę Ci powiedzieć Wredna, że tam Asmo nie odpuszczą. Za dużo "ważniejszych osób" chce te skrzydła dla siebie, a reszta idzie za nimi nawet nie wiedząc o co się toczy tam walka. :P

• 4 tygodnie później...

29.01.2014 Not AION przeszedł na wersję 4.5 wraz z serwerami NA. Dzięki temu możemy dokładnie sprawdzić Aethertecha - Raidera na "end-game PvP" które trochę się różni od tego z oficjalnych serwerów ale pozwala nam zobaczyć jak działa ta klasa. Niestety tym samym przestała być możliwa gra przy pomocy klienta EU ponieważ ten dalej jest na wersji 4.0.3.

Dla osób, które chcą "na szybko" sprawdzić nową klasę polecam pobrać tego klienta NA i trzymać go gdzieś na dysku. NA dostaje nowe patche szybciej od EU w związku z czym tam można będzie w przyszłości wszystko szybciej zobaczyć.

Czyli EU - Europa, które jest na wersji 4.0.3. Niestety dopóki GameForge nie dostanie i nie wprowadzi najnowszego patcha 4.5 nie będzie możliwości by połączyć się z privem Not AION.

Jeśli chcesz zobaczyć nową klasę w postaci Aethertecha / Raidera czy ogółem pograć na tym privie to musisz pobrać klienta wersji NA - North America by NCSoft, tak zwanego "AION Truly Free" :

http://na.aiononline.com/en/

Dopiero po pobraniu całego klienta oraz wrzuceniu launchera priva będziesz mogła na nim zagrać.

A powiedz mi jak to jest z tym klientem NA, muszę go spatchować do końca tj. pobrać te 9 "aktualizacji" czy wystarczy że pobiorę i zainstaluję?

Obama wie, co robisz!!!
131894.jpg                                                                                                                                                    4906167742.png

LTE Play Opole

Nie jestem pewien (a przynajmniej nie znalazłem wzmianki o tym) czy NCSoft wprowadził takie ściąganie pakietami jakie jest u GameForge. Najprawdopodobniej trzeba pobrać wszystko na raz. Zresztą, jeśli wprowadzili to i tak to nie zadziała w przypadku Not AIONa ponieważ na NA by się się expiło do ~18lvl na pierwszych ograniczonych mapach (jak na EU) gdy pobierałby się drugi pakiet z rozszerzeniem, a na privie dostaje się automatycznie max lvl i bierze się udział w walkach na różnych end-game mapach przerobionych do arenek.

• 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

W grze odbierasz najpierw podstawowy set z surveyów po czym zaczynasz farmić Mighty z PvP lub PvE, które wymieniasz po zalogowaniu na stronie serwera w Item Shopie na przedmioty, których potrzebujesz. W ten sposób robisz nowy ekwipunek, który ułatwia Ci farmienie Mightów na kolejne przedmioty.

W grze odbierasz najpierw podstawowy set z surveyów po czym zaczynasz farmić Mighty z PvP lub PvE, które wymieniasz po zalogowaniu na stronie serwera w Item Shopie na przedmioty, których potrzebujesz. W ten sposób robisz nowy ekwipunek, który ułatwia Ci farmienie Mightów na kolejne przedmioty.

Spoko, rozumiem. Ale czo ja zrobie na PvP jak mam tylko broń, przed chwilą mnie Gunner  na kilka skilli pocisnał a ja mu nic nie zabrałem. ;c

Rozumiem, że EQ można odebrać u jakiegoś NPC te podstawowe czy jak? ;d

EDIT: Już sie wyjaśniło i jest ok. ;p

Serwer jest troszke niezbalansowany, ktoś kto zaczął gre kilka dni temu, nie ma szans z kimś kto gra miesiąc ze względu na lepsze EQ. Przed chwilą byłem na battlegroundzie i co? Innym biłem z skilli tak mało że 4 skille nie wystarczało aby zbić komuś pół hp. ;/

• 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Not AION   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...