Skocz do zawartości

Poradnik do gry jako Sivir


TroLLu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś wam przedstawię poradnik do Sivir

Nie przedłużając historiami czy spisami treści zaczynamy

Summonerki:

hvPH3DM.png

Jak na każdym ADC, ignite jest uselles vs bariera i w late jest nieprzydatny ze względu na niski zasięg użycia. Jeśli enemy ma hard cc możemy pokusić się o cleanse

Runy:

soT8iLy.png

Bez wątpienia life steal się przyda w early, z doranem mamy ok. 8 hp na hit w early. Reszta standrard

Masterki:

8l48.png

Możemy jedną masterke z as na Feast dać. Po za tym standardowa strona na ADC

O skillach:

Pasywka: Sivir_Passive.png Sivir otrzymuje krótkotrwałą premię do prędkości ruchu, kiedy atakuje wrogiego bohatera. 30/40/50 1/6/11 lvl. Dzięki tej pasywce nie powinniśmy mieć problemów z pozycjonowaniem. Dzięki niej ciężko od nas uciec dzięki Q.

Q:sivir-boomerang-blade.png Sivir rzuca swą bronią niczym bumerangiem, który w trakcie lotu do celu i z powrotem zadaje obrażenia.

Sivir ciska bronią niczym bumerangiem, zadając 25/45/65/85/105 ((+70/80/90/100/110% Obrażenia od ataku) (+50% Moc umiejętności) pkt. obrażeń fizycznych pierwszemu celowi i o 10% mniej obrażeń każdemu kolejnemu celowi, ale nie mniej niż 40%.
Ostatnio buffowana, więcej bije w late, niestety w early trochę mniej. Dzięki niej na 4 lvl z w możemy już cała falę minionów ściągać.
W:SivirW.png Następne kilka podstawowych ataków Sivir odbija się między celami, z każdym odbiciem zadają coraz mniejsze obrażenia.
Następne 3 podstawowych ataków Sivir odbija się do pobliskich celów i zadaje 100% Obrażenia od ataku pkt. obrażeń fizycznych pierwszemu celowi oraz 50/55/60/65/70% Obrażenia od ataku (50/55/60/65/70% całkowitych obrażeń od ataku) pkt. obrażeń fizycznych każdemu kolejnemu celowi.Tylko pierwszy cel otrzymuje efekty przy trafieniu. Każdy cel może być trafiony tylko raz przez każdy Rykoszet.
Umiejętność służy głownie do zbierania fal minionów, lecz dzięki ultowi dostajemy as. Niski cd w late, dzieki niej ciągle mamy znacznego buffa do as.
E:SivirE.png Tworzy magiczną barierę, która blokuje wrogą umiejętność użytą na Sivir. Jeśli zablokuje zaklęcie, otrzyma manę.
Sivir tworzy magiczną barierę na 1.5 sek., która blokuje wrogą umiejętność.Jeśli zablokuje umiejętność, Sivir odzyskuje 60/75/90/105/120 pkt. many.
Dobra umiejętność do blokowania spelli i uzupełniania many na lini.
R:SivirR.png Sivir prowadzi sojuszników do boju, zwiększając ich prędkość ruchu na pewien czas. Dodatkowo biernie zwiększa prędkość ataku Sivir, gdy Rykoszet jest aktywny.
Biernie: Sivir zyskuje 40/60/80% prędkości ataku, gdy Rykoszet jest aktywny.
Użycie: Sivir prowadzi sojuszników do boju przez 8 sek., zwiększając ich prędkość ruchu początkowo o 60%. Efekt maleje do 20% po 2/3/4 sek.
Znakomity buff do as, genialny escape dla drużyny, dobrzy się łaczy z karmą i nową shurleyą.
Skill order: ggvc.png
Build:
Zaczynamy z dorans-blade.gif doranem i health-potion.gif. Trinket: warding-totem.gif
Core (w takiej kolejności budujemy): berserkers-greaves.gifthe-bloodthirster.giflast-whisper.gifstatikk-shiv.gifinfinity-edge.gif
BT pierwsze dla wiekszego dmg z q, nie potrzebujemy as bo mamy buffa z ulta dlatego LW drugie, do tego znacząco zwieksza nasze dmg, stattik trzeci, IE czwarte, wcześniej tak wiele nie daje.
Sytuacyjne:
mercurial-scimitar.gif enemy ma hard cc, nie mamy cleanse albo ma ich naprawdę sporo
guardian-angel.gif nie mamy co robić z goldem, starczy nam dmg, team jest wstanie nas uratować po użyciu pasywki, jeśli nie to nie kupujemy. Gdy nie mamy pasywki sprzedajemy i kupujemy banshees-veil.gif
blade-of-the-ruined-king.gif enemy stackuje hp, nie przejmuj się, że masz już BT, item ten dobrze działa wraz z nim i nic nie tracimy kupując go z BT. Nie opłaca sie go kupić zamiast BT, gdyż nie mamy dmg z Q, a as mamy z pasywki ulta.
zephyr.gif zamiast butów gdy mamy kase w late
Fazy gry:
Early:
Staramy się grać dosyć agresywnie, poke z q, farmimy z w, pushujemy ile się da. Mam nadzieje, że macie zwardowaną linie, sivir ma potęzny dmg z q nawet w early po nerfie, próbujemy zrobić na ganku przynajmniej 1 za 1, a o killa nie trudną nią. Innymi słowy- dominujemy linie, gramy agresywnie jak się tylko da.
Mid:
Powinniśmy już brać powoli wieże, przypominamy junglerowi o smoku. Trzymamy się drużyny, nie jesteśmy już ciągle na bocie. Pushujemy, bo sivir nie jest to trudne (szybki wave clear,buff do as, jakiś escape). Wiele się nie zmienia od early, próbójemy brać więcej objectivsów i to tyle
Late:
Trzymamy się już z drużyną, nie odstajemy od niej. Staramy się trzymać jak najdalej od pierwszej lini, staramy się pozycjonować jak się da. Jeśli nie to odpalamy ulta i uciekamy (waląc q oczywiście przy tym).
Jaki support do sivir? Zdecydowanie Leona, Thresh, Taric, Soraka, Blitzcrank, Karma
Leona, Thersh, Taric, Blitzcrank bo cc i są tankowaci ( a jeszcze Taric ma heal). Soraka, bo leczy i daje mane, wystarczy, że to robi. Karma jej shield z Mantrą i naszym ultem idealnie się nadaje do ratowania dupy naszemu teamowi.
Dziękuje za lekture

­

Odnośnik do komentarza

Ziomeczku, daj obrazek ze skillami bo inaczej jest to niewidoczne, z tego co rozumiem to na 1 bierzesz Q? Teraz opłaca się W brać na 1, potem maks. Q.

http://prntscr.com/2h107v

ja mam obrazki, ale skill order dam zaraz

w early jest uselles, nie daje dmg tylko do czyszczenia fali, zbędny skill w early, tylko do farmy a q nawet po nerfie jego early bije więcej

­

Odnośnik do komentarza

http://prntscr.com/2h107v

ja mam obrazki, ale skill order dam zaraz

w early jest uselles, nie daje dmg tylko do czyszczenia fali, zbędny skill w early, tylko do farmy a q nawet po nerfie jego early bije więcej

W early engage się nadają, na 1 lvlu jak enemy adc i supp stoją obok siebie to ładny DMG idzie zrobić.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum Poradnik do gry jako Sivir   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...