Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Rozstrzygnięte]Sugestia zmian w sprawie kont do odwołania


Zavetti

3 stycznia 2014  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jeste? za zmian? post?powania wobec osób odwo?uj?cych si??

    • TAK
      14
    • NIE
      5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No z tym Farex'em to bylo przegiecie po calej lini ale jestem na tak, tylko tak jak Miszczu pisze, jak ktos lajkuje sam siebie to permik na dwoch kontach i tyle.

sstwc.jpg

Opublikowano

Jestem na tak, ale jeżeli chodzi tylko o:

-Korzystaniu z systemu reputacji

-Aktualizacji profilu, avataru, sygnatury

 

Zmiana avatara, czy podpisu na koncie do odwołania raczej nikomu krzywdy nie zrobi, jak i nie wydaje się jakimś przesadnym "korzystaniem z konta". Kwestia czysto estetyczna.

Lajki można dac faktycznie komuś przez przypadek. Oczywiście w takiej sytuacji nie mogłoby byc to więcej niż np 1-2 lajki na cały okres bana. W innym wypadku tłumaczenie sie pomyłką, lagiem, czy jakkolwiek to nazwać było by idiotyzmem.

 

Jestem przeciwna:

-Tworzenia własnych statusów i odpisywania w cudzych

 

Co w sytuacji, kiedy ktoś dostał bana za obrazę w statusie lub flame? Lub ogólnie za tego typu przewinienie, niekoniecznie w statusach. Ban w tym przypadku nie jest tylko karą, ale i wyznacznikiem odpoczynku od forum, uspokojenia się, zażegnania w jakiś sposób sytuacji. Gdyby umożliwić takim osobom dalsza dyskusje na forum, mijało by się to całkowicie z celem i nie miało by sensu. Fakt, faktem, że tego typu user mógłby przykładowo otrzymać surowszą karę, gdyby ponownie złamał regulamin, tym razem w statusie, ale wydaje mi się, że jest to niepotrzebne robienie sobie roboty.

 

-Brania udziału w ankietach.

Ankiety często dotyczą konkursów, czy ogólnie jakiś ważnych kwestii na forum. Przeważnie w ich "regulaminie: widnieje notka na temat "jeden głos na jedną osobę". Gdyby umożliwić zbanowanym czasowo osobom na głosowanie w ankiecie, ponownie kara mijałaby się z celem i było by więcej roboty.

Opublikowano

 

 

  • Korzystaniu z systemu reputacji

Może być, ale jak da sobie " lajka " na czasowo zbanowane konto to wylatuje z permem za multi.

 

 

  • Aktualizacji profilu, avataru, sygnatury

Po co skoro to tylko konto do odwołania.

Co do reszty może być.

674071459604241683421.gif

Opublikowano

Tutaj należy podchodzić do każdej sytuacji indywidualnie. Często Moderatorom na forum brakuje najzwyczajniej w świecie zdrowego rozsądku i logicznego myślenia. Nie można w każdym przypadku ślepo kierować się regulaminem- trzeba go odpowiednio interpretować. Mamy tutaj dwa rodzaje banów- czasowy i stały. W przypadku pierwszego użytkownik dostaje określoną w czasie karę, która ma dać mu nauczkę za złamanie regulaminu. Może jednak się zdarzyć, że ban będzie niesłuszny, dlatego też otworzliśmy dla takich osób furtkę, dzięki której mogą utworzyć konto do odwołania się. Jednak póki osoba nie zostanie uniewinniona to jest wykluczona z pobytu na forum i na dobrą sprawę nie powinna z niego w ogóle korzystać. Możemy zrozumieć przypadkowy lajk, nawet w wyjątkowych sytuacjach status, ale prawidłowo dopóki ban nie zostanie zdjęty dopóty osoba nie może brać biernego udziału w życiu forum. Podsumowując, najbezpieczniej jest używać konta tylko w celu odwołania się w temacie z banem.

W przypadku bana stałego czy to za 100% ostrzeżeń, czy to za jakieś przewinienie podpadające pod taką karę, użytkownik może bez przeszkód założyć nowe konto i spokojnie się na nim udzielać.

1294477714-U1.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...