Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Lulu, The Fae Sorceress


Ekinoxu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Lulu_Splash_3.jpg

1.Wstęp

Witajcie ! Jest to mój pierwszy poradnik w życiu także proszę o wyrozumiałość. Postacią jaką chciałbym dzisiaj zaprezentować jest Lulu. Jest ona supportem. Jest ona według mnie najlepszym agresywnym supportem w grze. Zawdzięczają jej to skille, którymi można non- stop nękać przeciwnika. Ostatnie zmiany w presezonowe doprowadziły do tego, że jest ona jeszcze większym potworem niż kiedykolwiek była. Przejdzmy teraz do konkretów.

 

 

 

 

2.Plusy i minusy

Brutalna_Si%C5%82a.specjalizacja.s3.png

Plusy:

-Bardzo dobry harass

-Dobra w każdej fazie gry

-W i E mają dwa zastosowania

-Jeden z mocniejszych ultów wspierających

-Posiada slowa jak i podrzucenie

-W early jej kompan Pix zadaje całkiem mocny dmg

Blok.specjalizacja.s4.png

Minusy:

-bardzo powolna postać

-manożerna w early game

-łatwa do zabicia w early game

-zle znosi stuny, slow, taunty etc.

3.Spelle

Pix Duszek-Towarzysz

Lulu.Pix_Duszek-Towarzysz.jpgBierna: Pix wystrzeliwuje salwę trzech pocisków w aktualny cel Lulu. Każdy zadaje 9/18/27/36/45/54/63/72/81 (+5% mocy umiejętności) magicznych obrażeń. Pociski są naprowadzane na cel i mogą zostać zablokowane przez inne jednostki.

 

 

Lśniąca Lanca

Lulu.L%C5%9Bni%C4%85ca_Lanca.jpgAktywna: Lulu i Pix wystrzeliwują magiczny pocisk, który zadaje obrażenia magiczne oraz spowalnia wszystkich trafionych wrogów o 80% na krótki czas. Spowolnienie słabnie z czasem do 0% (+13.3% co 100 mocy umiejętności). Wróg może być trafiony tylko jednym pociskiem

 

 

Fanaberia

Lulu.Fanaberia.jpgAktywna – na sojusznika: Wybrany sojusznik otrzymuje premię 30% (+1% za każde 10 pkt. mocy umiejętności) do prędkości poruszania na 5 sekund.

Aktywna – na wroga: Polimorfuje wrogiego bohatera na krótki czas uniemożliwiając mu atakowanie i używanie umiejętności oraz redukując jego bazową prędkość poruszania o 60.

 

 

Na pomoc, Pix!

Lulu.Na_pomoc%2C_Pix%21.jpgAktywna – na sojusznika: Rozkazuje Pix podążanie za sojusznikiem i daje mu tarczę na 6 sekund. W tym czasie Pix będzie podążać za sojusznikiem i atakować jego cel zamiast Lulu.

Aktywna – na wroga: Pix zadaje obrażenia magiczne wybranemu celowi. Później Pix podąża za celem i odkrywa go przez 6 sekund.

 

 

Szalony Rozrost

Lulu.Szalony_Rozrost.jpgAktywna: Lulu powiększa sojusznika, podrzucając pobliskich wrogów w powietrze. Na 7 sekund sojusznik otrzymuje bonus do zdrowia oraz aurę spowalniającą okolicznych wrogów.

Oto sposób w jaki rozdajemy punkty umiejętności:

Jeśli gramy agresywnie:

0mq9z9.jpg

 

Jeśli gramy pasywnie:

sg4hcl.jpg

4.Runy i masteriesy

Masteriesy

ejklzw.jpg

Dlaczego takie ? Cóż, powód jest prosty. Harass harass i jeszcze raz harass. Dzięki tym masterkom będziemy grać agresywnie co na Lulu jest bardzo ważne. Dzięki dużo wydanym punktom na offensive, będziemy zadawać duży dmg na pierwszych lvlach a utility pomoże nam troszeczkę z utratą many ( tak wiem, zdjęcie jest zbugowane bo było robione z mojego lol buildera).

wctgrf.jpg

Tutaj mamy masterki na pasywną grę. Są to takie totalnie podstawowe masterki na range supporta. Używamy ich jeśli nie jesteśmy nastawieni na agresywną grę (to zdjęcie jest z mojego lolkinga).

Na koniec chciałbym dodać, że masterki mogą ulec zmianie.

Runy

xgeijo.jpg

Bardzo fajne runy na Lulu. Dają nam dobrą obronę plus większy dochód golda. Megic pen. na lepszy harass i oczywiście mr oraz armor.

5.Itemy:

Na start:

xbnc9v.jpglyjoyr.jpggqvqzs.jpgyir0fo.jpggr1nfm.jpg

Są to standardowe startowe itemki. Możemy też zamiast Amuletu Wróżki kupić niebieskie poty i jedną czerwoną miksturę.

Tak powinien wyglądać nasz skończony build:

51md13.jpg

Dlaczego taki ? Już wam tłumaczę:

0dk427.jpg Daje nam mana i health regen co jest nam bardzo potrzebne na linii. Dostajemy też cd reduction oraz 2 golda na 10 sekund. Lecz najważniejsze jest to, że dzięki temu itemowi za każdym razem kiedy jakiś minion zostanie zabity przez pobliskiego sojuszniczego bohatera, dostajemy 4 sztuk złota. Jeśli użyjemy tego itemu to wszyscy pobliscy sojusznicy dostają szybszą prędkość poruszania się o 40% na 3 sek (działa jak stara shurelya).

qyc4rq.jpg Bardzo fajne butki na Lulu. Ogólnie polecam je na każdym supporcie. Dają nam one prędkość ruchu w wysokości 45 pkt.. Jeśli nie bierzemy udziału w walce to wartość ta zostaje zwiększona do 105 pkt. Dzięki nim, możemy szybciej wardować mapę i dodatkowo możemy szybciej się przemieszczać by ochronić naszych towarzyszy.

ge8inf.jpg Bardzo ważny item. Kiedy już go kupimy, nie będziemy musieli kupować wardów, ponieważ pasywnie dzięki temu itemowi mamy do dyspozycji 5 darmowych wardów (lecz tylko 3 możemy położyć na mapie bo w przeciwnym razie najstarszy zniknie). Dodatkowo daje nam też dużo życia co dla Lulu jest bardzo ważnym elementem. Mimo, iż według mojego final buildu item ten jest trzeci, to polecam go składać jak najszybciej.

cv86sm.jpg Bardzo przydatny item. Dzięki niemu nasza lulu jest wytrzymalsza. Dodatkowo wszyscy sojusznicy, którzy znajdują się blisko nas, otrzymują dodatkowe 20 odporności na magię i 10 pkt. regeneracji zdrowia co 5 sek. Jeśli użyjemy ten przedmiot to wszyscy pobliscy bohaterowie z naszego teamu dostaja tarczę na 5 sekund.

n807l4.jpg Niektórzy z was pewnie łapią się za głowę, dlaczego itemy ap na supporta. Przed presezonem czwartym było niemożliwe do złożenia ich przed końcem meczu. Jednak teraz mamy tyle dróg do zdobywania pieniędzy, że teraz to jest to jak najbardziej możliwe. Dzięki nowym itemkom, masteriesami i runami kasa co chwile do nas przychodzi. Dzięki tym itemom, Lulu w end game robi ładny dmg co naprawdę pomaga drużynie. Rabadon da nam dużo AP a Udręka Liandry będzie dobra na champów z duża ilością hp. Są to itemy sytuacyjne i w ich miejscu możemy złożyć takie:

gx24pg.jpgvd3c53.jpg9fwwh2.jpgciq9d0.jpg

6.Jak grać?

Early game:

Nasz early game jest prosty. Mamy harassować naszych przeciwników przez cały czas. Oczywiście musimy to robić w ten sposób abyśmy sami nie dostawali po dupie. Stawiamy wardy i ogólnie to cała filozofia. No i staramy się cały czas odganiać opponentów od naszego adc, żeby nie dostał jakiegoś dmga.

 

Mid game:

Tutaj musimy się trzymać cały czas z naszym adc. Nie pozwólmy mu chodzić samemu. Wardujemy dragona i okolice blue (w przypadku drużyny niebieskiej) lub reda ( w przypadku drużyny czerwonej). Tutaj tracimy nasz dmg i staramy się bardziej pomagać całej drużynie aniżeli harassować przeciwnika.

 

Late game:

To jest czas teamfight'ów. Kiedy my inicjujemy, to wtedy rzucamy W na naszego tanka, żeby mógł bez trudu przejść w wir walki. Rzucamy na niego w tym momencie ulta, żeby podrzucić przeciwników. Teraz musimy chronić naszego adc, nie zapominając o shieldowaniu sojusznika który dostaje największy dmg i "uciszania" z W najbardziej naffedowanego przeciwnika. Kiedy zaś my jesteśmy jako pierwsi atakowani, to wtedy rzucamy ulta na sojusznika, który zbiera najwiekszy dmg i używamy W na najbardziej zfeedowanego opponenta.

 

7.Słowa na koniec.

To byłoby na tyle jeśli chodzi o ten poradnik. Mam nadzieje, że w jakiś sposób wam pomogłem. Jest to mój pierwszy build więc jeśli macie jakieś propozycje to walcie śmiało :)

Poradnik będzie aktualizowany i jeśli wypali to zrobię następny. Jak tylko otrzymam mój nowy komputer to nagram jakieś filmiki żebyście widzieli wszystko na żywo. Jeśli znajdziecie jakieś błędy w pisowni, literówki itd. itp. to wybaczcie, ale pisze to lekko zmęczony także piszcie jak coś będzie nie tak.

Pozdrawiam

d3witchdoctor.jpg

Opublikowano

Szkoda, że tutek nie jest pisany jak grać Lulu na topie pod AD bo jest naprawdę silna, a zwłaszcza po tym buffie dzisiejszym. Ale tutek mi się podoba mimo, że preferuję grać AD.

Opublikowano

Dzięki za pozytywne komentarze :)

Lulu ad na bocie jak już. Jeszcze nie próbowałem jej po tym buffie dzisiejszym ale napweno to ogarnę ;)

d3witchdoctor.jpg

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...