Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Świateczne kolendy z użyciem noteblocków


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Znalazłem na youtube filmiki, w których ludzie pokazują stworzoną za pomoca noteblocków kolendę, np. jingle bells, czy O' Christmas Tree.

Wrzuciłem więc ich save do minecrafta, odtworzyłem muzyczkę klikając w przycisk i ... bardzo fajna kolęda, jakby grana na pianinie.

Po skopiowaniu jej na mój "survival", rzmi to okropnie!

Dźwięk jest strasznie niski i nie trzyma się kupy...

 

Dlaczego tak jest?

 

Chciałem, zeby na spawnie, gracze mogli słuchać świątecznych melodii...

 

Przy okazji chciałbym spytać, czy można sprawić, żeby na biomie zwykłym (las dębowo - brzozowy) padał śnieg (nieustannie) ?

Chłopek, który pracuje :)

Opublikowano

Czy skopiowałeś też bloki, które są pod NoteBlock'ami??

W zależności na jakim bloku stoi NoteBlock wydaje odpowiednio wysoki dźwięk.

Np. jeśli położysz go na wełnie wyda inny dźwięk, niż gdybyś położył go na deskach.

Opublikowano

Polecam użyć programu MCEDIT jest darmowy i zachowuje stan bloków.

Co się stało z moją sygnaturom?????????

76561198046221729.png

Opublikowano

nm osoby wszyscy wyżej mają rację warto też zauważyć że jeśli będzie to duży mechanizm :l może nieco logować zwłaszcza jeśli serwer jest np 100 slotów a mechanizm na spawn (nie zawsze winna jest maszyna może być problem po stronie graczy)

 

co do drugiego pytania to tak można ale musiał byś napisać własny plugin :)

(sprawdza pozycje gracza jeśli gracz postawi nogę na danym biomie zmieniasz JEGO pogodę na deszczową)

Opublikowano

Możliwe, że w mcedit nie zapisują się note bloki, aby zapisać ich stan powinien wystarczyć worldedit. Możesz zainstalować go na singla, lub serwer, jeżeli takowy posiadasz, jeżeli nie to walnij szybko na hamahi

Opublikowano

Pluginy potrzebne:

NoteblockAPI

McMusic

 

Programy

NoteBlockStudio (nbs)

 

Tworzysz muzykę, lub ściągasz w rozszerzeniu *.midi

przekładasz na NoteBlockStudio i tam zapisujesz to jako *.nbs

 

Potem wrzucasz to do folderu McMusic.

Teraz musisz odtworzyć muzykę za pomocą komendy. Niestety już jej zapomniałem, bo dawno nie korzystałem z tego pluginu.

Na pewno znajdziesz komendy pod /mcmusic help albo /help mcmusic.

Coś ze słowem "play".

343731479829004887779.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...