Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kayle - Are you sure you're not in the wrong league? Battlelet Guide #6


Battlelet

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mAJmY5i.jpg

Witam mpcowicze i zapraszam do mojego tutoriala dot. Kayle.

______Wprowadzenie______

Kayle to jedna z najłatwiejszych postaci do carryowania gier na topie (zazwyczaj przyjdzie nam sie grac vs melee co już daje nam przewagę) sam wybiłem się nią z golda do platyny.

 

______Spis Treści______

1.Zalety i wady

2.Umiejętności i rady

3.Skille przywoływacza

4.Runy

5.Specjalizacje

6.Build

7.Opis faz

8.Końcowe słowa

 

______Zalety i wady______

  • Potężny Laning Phase
  • Carry'ującie ulti
  • E = AoE.
  • CC (Q slow)
  • Lekki heal (mały, ale zawsze)
  • Pasywka robiąca za mini BC z armorem i m.resistem.
  • Brak escape.
  • Źle wycastowane ulti = GG WP.

______Umiejętności i rady______

Co do umiejętności odsyłam was tutaj:

Po co wklejać to samo ? :)

http://pl.leagueoflegends.wikia.com/wiki/Kayle


Pasyw Komentarz - OP pasywka, wbudowane BC z dodatkowym m.resistem zawsze na plus.

_________________________________________________________________________________________________
Q Komentarz - Nasz główny skill, maksujemy jako pierwsze. Po trafieniu zapewnia większy DMG z E.

!Q Rada - Używaj pierwsze, żeby E miało większy DMG.

_________________________________________________________________________________________________
W Komentarz - Heal, mały ale jest.

_________________________________________________________________________________________________
E Komentarz - Kolejny OP skill, daje range dzięki czemu wygrywamy z postaciami melee.

_________________________________________________________________________________________________

R Komentarz - Mało przydatne na 6 lvlu z powodu małego czasu, rozkręca się na 16 lvlu gdy ten ult wystarcza na zastopowanie całego burstu.

!R Rada - Używaj na twoich wyfeedowanych sojuszników, szczególnie jeśli enemy próbuje ich rushować.

Opisałbym Combo gdyby Kayle takowe posiadała.

PANx941.png

Możemy maksować E jeżeli stawiamy na AoE niż na burstowanie jednego enemy.

______Skille Przywoływacza______

gWpfDyf.png14.png

Klasycznie, nie muszę chyba tłumaczyć.

______Runy______

SQ0Dehr.png

Można brać M.Pene w markach ale wtedy trzeba kupić Berserkery zamiast Sorce (buty).

______Specjalizacje______

MAIaBGF.png

Można grać na 21/9/0 jak stawiamy bardziej na sustain niż utility.

______Build______

Start:

Crystalline_Flask.png2UfCY3Y.png +Ward lub kolejny pot

Core:

ihUTlDi.pngUdjgJIL.jpg5t4qejy.png

Damagez:

loB4Gjo.gif

More Damagez:

XTsKHZO.png

EVEN MORE DAMAGEZ:

9iSGDpS.png

Jeżeli nie dajemy sobie rady z AP dmgiem przeciwników:

cOPZN4d.png

Jezeli nie dajemy sobie rady z AD dmgiem przeciwników/Jesteśmy focusowani:

WxrSc4T.png

Enemy ma za dużo CC:

gXi4Av7.jpg

Więcej AS'u?:

3124.png

Wszystko co daje ten item jest perfekcyjne dla Kayle, a op pasywce już nie mówiąc. Biore w 90% gier.

______Opis faz______

Early:

Już na 2 lvlu Kayle może zrobić firstblooda bezproblemowo, Q+E i bijemy ile się da. Nie mamy butów więc nie ryzykuj jeżeli nie masz wizji.

Mid Game:

W tej fazie błyszczysz, forsujemy tfy. Jeżeli jesteśmy wyfeedowani to rushujemy enemy ADC/APC, jeżeli gra jest wyrównana to staramy się pilnować naszych carry i dobrze użyć ulta.

Late Game:

Patrz - Mid game. Dokładnie taka sama, dochodzi tylko Baron. Bez Maski troche słabniemy, ale nadal jesteśmy OP dzięki ultowi.

Kayle jest dobra na:

iPRR4iP.pngQJUcVjy.png

wGj2l0b.pngceGKTxI.png3mYErlb.png

Kayle jest słaba na:

TNHC7ab.png

fq2j6bJ.pngineBxa6.pngHMr89ol.png


Reszta to skill matchup (kto jest lepszy, ten wygrywa).

______Końcowe słowa______

To już kolejny mój poradnik, mam nadzieje że się podoba. Przyjmuję każdą krytykę (nie hejt).

Moja liga:

Platyna V, więc bez dennych tekstów o buildach z brązu proszę :)

Co ten Shushei?!

Opublikowano

Lubie twoje poradniki, ale jednak czegoś mi tutaj brakuje.

Ten do zeda był bardzo fajny, a tutaj wygląda to mniej więcej tak :

1. +/-

2. Itemy.

3. bij sie bij sie ibj sie

4. GG WP lajkujcie mnie.

A co najmniej ja to tak widze, rozpisz się troszke bardziej

1375198444-U163133.jpg

 

Opublikowano

Lubie twoje poradniki, ale jednak czegoś mi tutaj brakuje.

Ten do zeda był bardzo fajny, a tutaj wygląda to mniej więcej tak :

1. +/-

2. Itemy.

3. bij sie bij sie ibj sie

4. GG WP lajkujcie mnie.

A co najmniej ja to tak widze, rozpisz się troszke bardziej

Sam zauważyłem że jest tu tego mało, ale to dlatego że nie ma combo (które na Zedzie troszkę zajmowało) bo Kayle takiego nie ma.

 

W każdym moim tucie jest 8 części, tylko na jednej postaci trzeba rozpisać się sporo a na drugiej nie.

Opublikowano

Tutek ładny, choć umiejscowienie poszczególnych obrazków mi się nie podoba. No ale, książki nie ocenia się po okładce, prawda? :)

 

Informacje, filmik, build.

8,5/10

8372383248.png
Opublikowano

Ogólnie, jeszcze mógłbym dodać, że do Marków ewentualnie można wbić Mixed Pene a do Quintek A. Speed i też się ładnie sprawdza, ale są to runy wyłacznie pod Kayle i Teemo, ewentualnie Jaxa więc niewielu by je robiło.. Ale wspomnieć warto .:)

2nv8jzq.jpg

Opublikowano

Btw co ty tak spamisz tymi tutami? Czyżby kid wzywał or something?

 

@Top W kayle jest słaba masz 2x Elise popraw.

E6c9g1v.gif



Opublikowano

Już myślałem że nie zobaczę tu LB ale jest, ok :D

Co do tutu.. Te combo to jest Q -> E o ile to combem można nazwać ;d

Po prostu dziamal ;]

Opublikowano

Już myślałem że nie zobaczę tu LB ale jest, ok :D

Co do tutu.. Te combo to jest Q -> E o ile to combem można nazwać ;d

No właśnie tego combem raczej nazwać nie można, napisałem w opisie skilli żeby używać Q->E i więcej nie trzeba chyba.

 

Btw co ty tak spamisz tymi tutami? Czyżby kid wzywał or something?

 

@Top W kayle jest słaba masz 2x Elise popraw.

 

A może i wzywa ;)

 

@Poprawione, dzięki.

Opublikowano

Jezu przecież lich bane to core a quinty bym wymienił na mov speed :) :)

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...