Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Drop, quest


EVIxGAME

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

8f6b4427.png

i nie działa z np itemu 159 na 260

 

Edit 2 kolumna po nazwie to refine_set a 1 to refined_vnum

a od +1 do +9 działa (magicznym kamieniem ulepszam)

Czy wiesz że..


Zbieram Lajki?

Opublikowano

8f6b4427.png

i nie działa z np itemu 159 na 260

 

Edit 2 kolumna po nazwie to refine_set a 1 to refined_vnum

a od +1 do +9 działa (magicznym kamieniem ulepszam)

Okej a dałeś reboota? I ulepszaj magicznym metalem bądź u surki.

I dzięki za takie foto :D no mój fon wyśmienicie i bardzo czysto przetrybił zdjęcie :3

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

u surki się da ale jest tylko 50% na ulepszenie więc jak spali to po eq :/ nie da się kamieniem? bo metal nie działa chyba ze questa przerobie (jak jest )

Czy wiesz że..


Zbieram Lajki?

Opublikowano

A to okej a mam pytanie, dlaczego nie czytałeś do końca tego co w tamtym temacie napisałem? Ale okej powiem Ci coś teraz, w refine_proto masz ostatnią kolumnę

prob
i to jest % ulepszenia, masz wpisane tam 50 więc daj 100 i masz 100% na ulepszenie przedmiotu i oczywiście reboot. Hm co do ulepszenia przez magiczny metal, to pewnie masz zły magiczny metal bo w plikach są 2 magiczne metale, zobacz sobie :p jeden działa a drugi nie.

Przyda się like :)

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

wiem ze w proto mozna ustawic % ale ja chce tam 50 a jak spali to nie bedzie

sa 2 ale zaden nie dziala tylko magiczny kamien od +0 do +9 25041 <-- id (chyba)

Czy wiesz że..


Zbieram Lajki?

Opublikowano

Aha czyli weź sobie z innych plików tego magicznego metala i powinno śmigać no chyba że w game jest ograniczenie na metal to lipa, wtedy trzeba diffa :c no spoko więc no po ustawieniu tam 50% to będzie te 50% i no teraz Ciebie nie kminie jaki masz błąd? Albo pytanie? xD

No przynajmniej przyda się to innym co napisałem więc zastrzegam kopiowanie i tworzenie tematów o tej bądź podobnej treści moich postów.

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

Dałem Ci lajki na zachętę -.-

teraz pytanie następne

Jaki program do edytowania item_proto clienta? teraz mam http://www.mpcforum.pl/topic/346578-dl-item-proto-maker-v20/

I czy mogl bys dac mi lub ktos inny ten magiczny metal dzialajacy?

Ach dziękuję za like :D no to tak ja na Twoim miejscu nie używał żadnego programiku do edytowania pliku item_proto bo item_proto trzeba pobrać z serwera i zapakować do klienta ale teraz pytanie skąd taki programik weźmiesz? A hm ja taki programik posiadam na moim dysku twardym lecz na razie nie mam jak udostępnić bo laptop spalony przez zwarcie w kontakcie :c no cóż no ale inne części działają, hm ale jeszcze muszę dopracować ten programik bo trzeba i tak samemu inaczej zmieniać 2 tabelki ale to notepadem++ szybko się robi :3 em więc no mógłbym udostępnić ten programik jak stworze temat no ale jeszcze do tego programiku dodam funkcję by samo się zmieniało i pakowało i rozpakowywało i to chciałbym ogłosić program 2014 bo taki program też inny koleś zrobił ale ja go nieco zmienię :3 em ale dawniej robiłem tak że z navi pobierałem w xml i zmieniałem kolumny no trochę zajęło to ale cóż wtedy się uczyłem :3 no więc pozostań przy tym programie od Tenmy :p

Co do wpisu to zaraz poszukam i dam Ci na ten metal :p

Co do programu do item_proto tutaj też nieco napisałem:

http://www.mpcforum.pl/topic/1073580-problemmoj-kolejny-problem-d/

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

Już ogarnąłem to i bransolety zmrobione tylko ze robię to przez program od tenmy i tam jest zle zrobiony ten program ale powoli się zrobi.

A ulepszanie już naprawione ;) i da się tym kamieniem

 

Edit i możesz poprawić tego questa?

 

quest energy_sys begin
state start begin
when 20001.chat."System Energi" with (game.get_event_flag("energy") == 1 or pc.is_gm() == false) begin
say_title("Alchemik")
say("Witaj towarzyszu !")
say("Mogę cię nauczyć nowej techniki ")
say("Systemu Energi.")
say("Jak widzisz jestem stary i znudzony ..")
say("Wylosowanie dobrego bonu")
say("zależy tylko od mojego samopoczucia..")
wait()
say_title("Alchemik")
say("Aby użyć mojej oryginalnej techniki")
say("Musisz posiadać Odłamek Energi")
say_item("",51001, "")
say("Musisz posiadać aż 30 sztuk by opanować umiejętność")
say("Pamiętaj by używać mocy z rozsądkiem !")
wait()
say_title("Alchemik")
say("Ta technika pozwoli ci wykorzystać bonusy")
say("z przedmiotów takich jak :")
say_reward("- Zbroje")
say("- Bronie")
say("- Biżuterie")
say("Opatentuj nową technikę !")
set_state("make")
end
end
state make begin
when 20001.chat."Sprawdz" with (game.get_event_flag("energy") == 1 or pc.is_gm() == false) begin
say_title("Alchemik")
say("Jak to działa ? Jak działa moc kryształu ..")
say("Poczekaj towarzyszu ...")
say("Aby wyprodukować kryształ energi")
say("Potrzebujesz conajmniej 30 odłamków energi")
say("oraz posiadać 35 poziom postaci !")
wait()
say_title("Alchemik")
say("Zaraz sprawdzę twój status")
say("czekaj ..")
say("czekaj ...")
say("Hm, coś ciężko to widzę ..")
wait()
if pc.get_level() < 35 then
say_title("Alchemik")
say("Nie jesteś wystarczająco silny ..")
say("wróć gdy osiągniesz 35 poziom.")
else -- TEGO NIE
say_title("Alchemik")
say_limonka("Jesteś gotowy by rozpocząć proces !")
say_limonka("Powodzenia")
end

end

when 20001.chat."Wykonaj Krysztal" with (game.get_event_flag("energy") == 1 or pc.is_gm() == false) begin
say_title("Alchemik")
say("Czy na pewno chcesz wytworzyć kryształ energi ?")
say("pamiętaj ta operacja nie jest darmowa !")
say("Musisz posiadać minimum 35 poziom postaci")
say("Oraz posiadać drogo cenne ")
say_reward("Odłamki Energi , sztuk : 30")
say_item("",51001, "")
wait()
if pc.get_level() < 35 then
say_title("Alchemik")
say("Nie posiadasz wystarczającego poziomu !")
say("Wróć towarzyszu jeżeli wbijesz 35 poziom postaci !")
else
if pc.count_item(51001) >= 30 then
say_title("Alchemik")
say_limonka("Świetnie ! Posiadasz 30 wymaganych ")
say("odłamków energi. Jeżeli chcesz ..")
say("mogę z tego wykonać Krysztął Energi")
say("Proszę poczekaj ..")
say("mogę spróbować , ale nie gwarantuje że mi się uda ..")
wait()
say_title("Alchemik")
say("Ok , wszystko jest już gotowe ..")
say("Kryształ energi już blisko ..")
say("Ale ja z czegoś muszę żyć ..")
say("W tych czasach nie ma nic za darmo ..")
say("Musisz mi troszkę zapłacić.")
say("Cena wytworzenia wynosi 5.000.000 Yang")
say("Jesteś pewien ?")
if select("Oczywiście","Nie , nie chce") == 2 then
return
end

pc.change_money(-1000)
pc.remove_item(51001,30)

if number(0,1) == 1 then
say_title("Alchemik")
say("Wiedziałem to że moja technika jest genialna !")
say("O to twój kryształ energi !")
say("Achh , czujesz już tą siłę ?")
pc.give_item2(51002,1)
else -- TEGO NIE
say_title("Alchemik")
say("Niestety.. wytworzenie ")
say("kryształu energi nie powiodło się ...")
return
end

else -- TEGO NIE
say_title("Alchemik")
say("Nie posiadasz wszytskich potrzebnych odłamków !")
say("Nie mogę wyczarować ci mocy ..")
say("Przepraszam ..")
return
end

end
end

when 20001.take with game.get_event_flag("energy") == 1 or pc.is_gm() == 1 begin
if pc.get_level() < 35 then
say_title("Alchemik")
say("Nie jesteś jeszcze wystarczająco silny")
say("by wytworzyć energię mistrza")
say("wróc gdy osiągniesz 35 poziom")
return
end

if item.get_type() == 1 or item.get_type() == 2 then

-- 2070 - 2239
-- 80 - 369
-- 1040 - 1189
-- 3070 - 3249
-- 5040 - 5359
-- 4030 - 4069
-- 7070 - 7219
-- 11250 - 11299
-- 11450 - 11499
-- 11650 - 11699
-- 11850 - 11899
-- 12240 - 12699

local maxlvl = mysql_query("SELECT limitvalue0 FROM player.item_proto WHERE vnum='"..item.get_vnum().."' LIMIT 1;")
test_chat(maxlvl[1][1])
if tonumber(maxlvl[1][1]) < 35 then
-- TEGO NIE
say_title("Alchemik")
say("Ten przedmiot nie jest odpowiedni !")
return
end

say_title("Alchemik")
say(string.trim(item.get_name()))
say("Mam zakończyć tą rozmowę ?!")
if select("Tak!","Nie , proszę!") == 2 then
return
else
local anzahl = number(0,15)
if anzahl > 0 then
say_title("Alchemik")
say("Twoje zachowanie jest wspaniałe")
say_limonka("Oddam ci część odłamków ! ")
pc.give_item2(51001, 5)
else
say_title("Alchemik")
say("Niestety nie udało mi się ..")
say("Utworzyć Kryształu")
say("kamienie przepadły ...")
return
end
item.remove()
end

else -- Tego nie
say_title("Alchemik")
say("Twój przedmiot nie jest odpowiedni !")
end
end

when login begin
if getenergytime() < 50000 then
test_chat("[Energy]Odnowienie: "..getenergytime())
setenergytime(getenergytime() + get_time())
cmdchat("energysystem "..getenergytyp().."|"..getenergyvalue().."#"..getenergytime())
end
end
when logout begin
if getenergytime() > get_time() then
local energy = getenergytime() - get_time()
if energy > 0 then
setenergytime(energy)
end
end
end

when 51002.use begin
if getenergytime() > get_time() then
chat("Energia kryształu nadal trwa !")
chat("Spróbuj ponownie potem ..")
chat("Aby sprawdzić czas najedź na pasek energi ")
return
end

local anz = number(1,10)
lista_bonow = {}
lista_bonow [1] = {apply.ATTBONUS_HUMAN, 10}
lista_bonow [2] = {apply.ATTBONUS_MONSTER, 10}
lista_bonow [3] = {apply.CRITICAL_PCT, 10}
lista_bonow [4] = {apply.PENETRATE_PCT, 10}
lista_bonow [5] = {apply.MAX_HP, 2500}
lista_bonow [6] = {apply.ATT_GRADE_BONUS, 75}
lista_bonow [7] = {apply.ATT_SPEED, 15}
lista_bonow [8] = {apply.CAST_SPEED, 15}

test_chat(anz)
test_chat(lista_bonow[anz][1])
test_chat(lista_bonow[anz][2])

affect.add_collect(lista_bonow[anz][1],lista_bonow[anz][2],7200)
setenergy(anz,lista_bonow[anz][2],get_time() + 7200)

cmdchat("energysystem "..anz.."|"..lista_bonow[anz][2].."#"..(get_time() + 7200))

setenergytime(get_time() + 7200)

item.remove()
chat("Czujesz tą energię kryształu ? Otrzymałeś bonus")
chat("Aby sprawdzić najedź na pasek energi")

end
end

 

Bo nie działa i jest błąd (edytowałem tylko bony na końcu)

d68dbf5b.png

Czy wiesz że..


Zbieram Lajki?

Opublikowano

No to ok że wszystko jest ok :) hm co do questu to jest on prawidłowy ale w questach masz plik

quest_functions
czy jakoś tak się to pisało i dopisz tam linijki jedna pod drugą:

getenergytime
getenergytyp
getenergyvalue
mysql_query
say_limonka
setenergy
setenergytime
string.trim
I wtedy quest się wgra :)

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

Nie pomoglo nadal jest blad tylko ze inny ale mniejsza z tym teraz nie dzilaja zadne questy co dodałem a w locale_list sa zapisane i nic nie modyfikowałem ich a wcześniej działały.. o.O nie ogarniam tego co się z tym serwerem dzieje

Dodawalem tylko dify ale mialem kopie dzialajaca ale i tak nie dziala wiec to nie wina game

stalo sie to po tym jak chcialem dodac ten quest (up)

Czy wiesz że..


Zbieram Lajki?

Opublikowano

Pomogło.. nie wmawiaj że jest inaczej bo jeśli ja Ci coś daje, tłumacze to zawsze tak jest, hm jaki błąd? Każde błędy nawet te najmniejsze mi dawaj to ogarnę Ci wszystkie błędy, dla mnie nie ma prawie nic obce.

Hm no bo źle wgrywasz kopie, bądź nie zapakowałeś do tar.gz? Bo samo ściągnięcie nic nie da, najlepiej pakować to do tar.gz i wtedy wypakować na serwerze i musi zadziałać.

Daj mi tu wszystkie błędy proszę.

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

8c1b39b0.png

Po dodaniu tego co napisaleś

 

a teraz 2 blad

f16cda1f.png

Mimo że mam max lvl 205 to jest kolor czerwony zamiast zielonego (lvl dobrze ustawiony w item_proto serwera i clienta)

 

3 blad

Nie dziala teczak, napis ze ktos wbil lvl, system energii i w ogóle te co ja dodalem a podstawowe dzialaja ( w locale_list sa dodane) a wczesniej dzialaly

Czy wiesz że..


Zbieram Lajki?

Opublikowano

8c1b39b0.png

Po dodaniu tego co napisaleś

 

a teraz 2 blad

f16cda1f.png

Mimo że mam max lvl 205 to jest kolor czerwony zamiast zielonego (lvl dobrze ustawiony w item_proto serwera i clienta)

 

3 blad

Nie dziala teczak, napis ze ktos wbil lvl, system energii i w ogóle te co ja dodalem a podstawowe dzialaja ( w locale_list sa dodane) a wczesniej dzialaly

Co do questa - dopisz jeden end na końcu.

 

A jeśli chodzi o to ulepszanie, sprawdź czy w item_proto masz ustawione na 115

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

8c1b39b0.png

Po dodaniu tego co napisaleś

 

a teraz 2 blad

f16cda1f.png

Mimo że mam max lvl 205 to jest kolor czerwony zamiast zielonego (lvl dobrze ustawiony w item_proto serwera i clienta)

 

3 blad

Nie dziala teczak, napis ze ktos wbil lvl, system energii i w ogóle te co ja dodalem a podstawowe dzialaja ( w locale_list sa dodane) a wczesniej dzialaly

No to tak jak kolega wyżej napisał brakuje end bądź 2 endy.

 

Co do ulepszania to na pewno masz item_proto takie samo jak na serwerze? Dlatego właśnie zgrywa się item_proto z serwa do klienta a nie edytuje na serwie i w kliencie bo to non sens -.- hm więc teraz tak zgraj przez navi to item_proto z formacie xml oraz zaznacz tamto ostatnią opcję w czasie konwertowania i z klienta i i z serwa daj tutaj i zobaczymy czy takie samo.

Bo to nie możliwe byś miał takie samo bo no nie wykonalne to jest mając wyższy lvl a są takie same item_proto i jest na czerwono.. -.-

Hm i prosił bym Ciebie o tego questa tęczak to poprawie ale proszę daj na http://wklej.to :)

Pozdrawiam.

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

To nie jest wina questa bo wczesniej dzialal a ja nic nie zmienialem w nim i teraz nie dziala tak jak inne np ze wbil ktos lvl

nie dzialaja tylko te ktore ja sam dodalem a przedtem dzialaly

wklej.to nie dziala masz tu

http://wklej.org/id/1164253/

Czy wiesz że..


Zbieram Lajki?

Opublikowano

 

To nie jest wina questa bo wczesniej dzialal a ja nic nie zmienialem w nim i teraz nie dziala tak jak inne np ze wbil ktos lvl

nie dzialaja tylko te ktore ja sam dodalem a przedtem dzialaly

wklej.to nie dziala masz tu

http://wklej.org/id/1164253/

Co masz tu nie tak? Przedstaw błąd.

Poza tym, dodaj wszystkie questy do locale_list.

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

mowie Wam od poczatku ze quest jest dobry i jest w locale_list! ale Wy wraz chcecie zobaczyc to wam pokazalem!

nie dzialaja mi questy ktore ja dodalem!

Czy wiesz że..


Zbieram Lajki?

Opublikowano

mowie Wam od poczatku ze quest jest dobry i jest w locale_list! ale Wy wraz chcecie zobaczyc to wam pokazalem!

nie dzialaja mi questy ktore ja dodalem!

No to spokojnie, przedstaw mi te questy tutaj, to spróbuje Ci pomóc.

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

teczak,

 

 

quest poziom begin
state start begin
when levelup with pc.get_level()>=99 begin
local z = pc.get_level()-1
local na = pc.get_level()
local nick = pc.get_name()
local m_sex = pc.get_sex()
if m_sex == 0 then
notice_all( "Pan "..nick.." awansowal z "..z.." poziomu na "..na.." poziom !" )
else
notice_all( "Pani "..nick.." awansowala z "..z.." poziomu na "..na.." poziom !" )
end
end
end
end

 

 

i jeszcze 1 ze usowa itemy ale nie chcemi sie odpalac serwera bo i tak nic w nich nie znajdziesz bo sa dobre wczesniej dzialaly ale cos sie stalo i nie dzialaja

Co robilem przed tym jak zaczely nie dzialac :

1. dodalem difa

2. zmienilem quest z systemu energii

3. reboot

ale game mialem 2 kopie ale po zamienieniu nadal nie dziala a sys. energii tez mialem skopiowany oryginalny z terenza to wrzuciłem z powrotem tylko ze nie z pliku .tar tylko z folderu na pc (moze symlinki ale nie wiem jak je naprawic)

Czy wiesz że..


Zbieram Lajki?

Opublikowano

teczak,

 

 

quest poziom begin
state start begin
when levelup with pc.get_level()>=99 begin
local z = pc.get_level()-1
local na = pc.get_level()
local nick = pc.get_name()
local m_sex = pc.get_sex()
if m_sex == 0 then
notice_all( "Pan "..nick.." awansowal z "..z.." poziomu na "..na.." poziom !" )
else
notice_all( "Pani "..nick.." awansowala z "..z.." poziomu na "..na.." poziom !" )
end
end
end
end

 

 

i jeszcze 1 ze usowa itemy ale nie chcemi sie odpalac serwera bo i tak nic w nich nie znajdziesz bo sa dobre wczesniej dzialaly ale cos sie stalo i nie dzialaja

Co robilem przed tym jak zaczely nie dzialac :

1. dodalem difa

2. zmienilem quest z systemu energii

3. reboot

ale game mialem 2 kopie ale po zamienieniu nadal nie dziala a sys. energii tez mialem skopiowany oryginalny z terenza to wrzuciłem z powrotem tylko ze nie z pliku .tar tylko z folderu na pc (moze symlinki ale nie wiem jak je naprawic)

Ale chłopie, wyjaśnij mi o co chodzi. Napisałeś "tęczak", co w nim nie tak?

Dałeś też quest na lvlup i co z nim? Wyskakują jakieś błędy? Czy po prostu wszystko ładnie się wgrywa, a w grze nie działa?

 

Pisz mniej chaotycznie.

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

Czy po prostu wszystko ładnie się wgrywa, a w grze nie działa?

Dokładnie

quest lvle begin
	state start begin
		when levelup with pc.level == 99 begin
			local lx = pc.get_level()
			local nx = pc.get_name()
			local px = pc.get_sex()
			local xx = 1
			if px == 0 then
				xx = "zdobył "
			elseif px == 1 then
				xx = "zdobyła "
			end
			notice_all("<Ogłoszenie> "..nx.." "..xx.."najwyższy poziom na naszym serwerze. Gratulujemy!")
		end
	end
end

Spróbuj ten.

+ dodaj do locale_list.

727881401622271220780.jpeg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...