Skocz do zawartości

Hasaj przez Junglę z Hecarimem

Eryk

Rekomendowane odpowiedzi

Hecarim_ReaperSkin_Unreleased.jpg

I. Wstęp

Siema, nigdy nie robiłem poradników do championów - chciałbym to zaznaczyć na początku

Piszę poradnik po części aby powiedzieć Wam co nieco i Hecarimie, lecz również aby zbić kilka %.

Jak wiadomo czas leci a Szymico nie śpi -.-

Pisząc ten poradnik, wzorowałem się na innym (wydaje mi się, że bardzo dobrym, ale to Wy ocenicie.)

Hecarim to mój pierwszy jungler, którym zagrałem największą ilość rankedów i to on zachęcił mnie do junglowania.

Poradnik będzie po polsku, moim zdaniem tutorial jest dla tych "słabszych" graczy, którzy grają na początku po polsku. Jaki miałby sens poradnik, w którym czytelnik nie zna nawet itemów po angielsku :)

Prosy zrozumieją, kadeci również, to najważniejsze.

II. Zalety oraz wady postaci

Plusy:

+ Bardzo niski CD na Q, co daje nam możliwość spamowania

+ Szybko zabijamy obozy stworów w jungli

+ Mobilność, nasze E w połączeniu z butami daje nam niesamowity speed dzięki czemu w mgnieniu oka możemy znaleźć się na drugim końcu mapy

+ Ganki przy dobrym zastosowaniu E oraz ultimate dają prawie pewnego killa

+ Dzięki naszemu W jesteśmy w stanie robiąc obozy nie tracić dużej ilości hp co równa się z dodatkowym gankiem

+ Bardzo dobry inicjator team fightów dzięki AoE fearowi z ultimate

+ Posiada bardzo dobre escape, jego ultimate działa przez ściany tak samo jak E

+ Dobra postać do stealowania barona/smoka

+ Nie słabnie w late, przy tankowatym buildzie dalej robi przyzwoity dmg

Minusy:

- papierowy w początkowej fazie gry

- kiedy oddamy midowi blue, przy nieodpowiednim zarządzaniu maną zostaniemy OOM

- nasze ganki mogą skończyć się niepowodzeniem gdy nieodpowiednio uderzymy w przeciwnika z E odpychając go pod jego wieżę

- po użyciu E jesteśmy #1 targetem do slowowania

III. Skille

1) Opis skilli

xdjk4v.jpg

Pozwala nam przenikać przez jednostki. Otrzymujemy również premię do AD zależną od naszego MS dlatego Janna w teamie miło widziana :)

r4m83z.jpg

Główne źródło obrażeń zadawanych przez tą postać. Ma niski przelicznik z AD dlatego warto inwestować w skrócenie odnowienia. Warto dodać, że przy trafieniu wroga czas odnowienia tego skilla skraca się o sekundę.

ae2p3g.jpg

Ten skill przede wszystkim służy nam jako źródło zdrowia. Po odpaleniu tej umiejętności leczymy się o część zadanych przez nas obrażeń. Przydatne do przeżycia w jungli, oszczędzamy w early na red potkach.

4c43zk.jpg

Szarża, czyli to, za co kochamy Hecarima. Daje nam bardzo duży bonus do MS, dodaje mobilności oraz wiele możliwości ganków. Rozpędzamy się, kiedy w trakcie trwania umiejętności uderzymy we wroga to "przepchniemy go" w stronę, z której w niego wskoczyliśmy. Obrażenia są zależne od tego, jaki dystans pokonaliśmy. Wróg podczas zmieniania pozycji za sprawą naszej szarży nie może wykonać żadnej czynności. Przydatne podczas ganków oraz przy ratowaniu naszych sojuszników, przerwa ultimate'y wielu postaci.

95iyxy.jpg

Nasz ultimate, pozwala nam wskoczyć w środek team fightu i "wystraszyć" przeciwników, czyniąc ich niezdolnych do jakichkolwiek działań. Ma wiele zastosowań, od ucieczki, przez dive'owanie do inicjacji. Skill ten nadaje się idealnie do inicjowania większych walk. Zadaje obrażenia magiczne.

2) Rozdawanie skilli.

hmm2se.jpg

Według mnie najsłuszniej zrobimy, jak wymaxujemy skille właśnie w ten sposób. Q pierwsze, jako nasze główne źródło ataku, E dodaje nam mobilności i jest bardziej przydatne od W, które wymaxujemy na końcu. Ultimate oczywiście na 6, 11, 16 lvlu.

IV. Summoner Spells

ghost.pngsmite.png - Jedyny słuszny zestaw dla Hecarima. Smite przydatny w jungli, podstawa u junglerów. Ghost przez wielu niedoceniany, czy słusznie? Na pewno nie w przypadku naszego konia, Ghost świetnie sprawuje się do pościgów, ucieczek, ganków.

V. Masteriesy

5akx7k.jpg

Może Was zastanawiać ten 1 pkt. w atak. Punkt "Gniew Przywoływacza" świetnie zgrywa się z naszym ghostem co ułatwia nam gankowanie, ucieczki czy pościgi. Reszta nie powinna być zagadką

VI. Runy

x9 ndbnmo.jpg - Większy DMG w early, szybsza jungla.

x9 7fqhov.jpg - Mniej bolą nas ganki na mida oraz bota, przydatne przez wszystkie fazy gry

x9 o3p1q9.jpg - Mniej boli nas jungla, ganki, freezowanie linii itp.

x3 ne2yei.jpg - Większa mobilność, lepsze ganki. Runy te zgrywają się z naszą pasywką

Myślę, że to najodpowiedniejsze runy na większość tankowatych junglerów.

Sprawdzą się również na Rammusie czy Sejuani.

VII. Build

Na wstępie muszę zaznaczyć, że Hecarim to bardzo wszechstronna postać i z buildami można kombinować. Wrzucać więcej itemków pod atak bądź jechać w full tanka. Ja mieszam oba te style:

Na początek, zaczynamy z:

Maczeta_%C5%81owcy_przedmiot.pnghealthpotion.png

Cofamy się po:

Kamie%C5%84_Duchowy_przedmiot.pngButy_Szybko%C5%9Bci_przedmiot.png

Następnie ulepszamy:

Duch_Starszego_Jaszczura_przedmiot.pngBoots_of_Mobility_item.pngS%C5%82oneczna_Peleryna_przedmiot.pngLodowa_R%C4%99kawica_przedmiot.pngspirit-visage.gifRanduin%27s_Omen_item.png

Sytuacyjnie:

Trinity_Force.pngDuch_Pradawnego_Golema_przedmiot.pngPlemienna_Zbroja_przedmiot.pngAnio%C5%82_Str%C3%B3%C5%BC_przedmiot.pngBanshees_Veil.gifLodowe_Serce_przedmiot.png

VIII. Jak się zachowywać?

Zaczynamy z blue, pozwoli nam to spamować do woli z Q. Kierujemy się na reda. Nie będę narzucał jakie obozy czyścić, każdy ma swój system. Cofamy się, kiedy mamy na Kamień do jungli oraz buty, buty są nieodłączną rzeczą Hecarima. Staramy się jak najwięcej gankować ponieważ nasze ganki są naprawdę skuteczne. Dzięki jaszczurowi zadajemy true dmg co daje nam nawet szansę na nie obicie, ale zabicie tanka z topa. Wychodzimy ze strony turreta przeciwnika i wpychamy go jak najbardziej w kierunku naszego middera. Powinniśmy uważać gdzie i kogo wbijamy bo może się to dla nas źle skończyć. Naszym ultimate staramy się wycelować w środek zamieszania aby fear dotknął jak najwięcej targetów. W late to my jesteśmy mięsem armatnim i to my musimy inicjować walki. Najlepiej wyjść "od dupy strony" i wbić się w całym kombo w adc/apc dając szansę na atak naszemu teamowi. Nasze inicjatorskie combo to: E W Q R. Dlaczego nie R pierwsze? Nasze E tak jak wspomniałem wyżej, zada więcej dmga im dłuższy dystans pokonaliśmy, ult natomiast zadaje taki sam dmg nawet jeśli użyjemy go pod siebie. Inicjując od razu z R zabieramy sobie część dmga jaką daje nam E. Oczywiście inicjowanie z R to nic złego, nie da się dostosować poradnika po każdą grę.

IX. Kogo omijamy w jungli?

aatrox.png - Odskakuje od naszego E gdzieś za ściany i tyle go widzieliśmy. Śmiem twierdzić, że jest od nas lepszy 1vs1

nasus.png - Chyba każdy zna W Nasusa. Totalnie nas kontruje i niszczy efekt naszego E przez co naraża nas na focus z przeciwnej drużyny

sejuani.png - Perm slow, nie daje nam żyć, uciec od niej możemy tylko spalając ulta. Psuje naszą mobilność

X. Skiny

Blood Knight Hecarim

509vjv.jpg

Spotlight:

Reaper Hecarim

xxptjg.jpg

Spotlight:

Arcade Hecarim

50ifwe.jpg

Spotlight:

Dzięki za przeczytanie, miło by było jakby kilka % znikło.

Jest to mój pierwszy poradnik więc proszę o wyrozumiałość

Piszcie w komentarzach wasze opinie :)

Albo nie grałeś hecarimem, albo wprowadzasz ludzi w bład specjalnie. Hecarimem składamy:

Lizarda > trinity > buty > sunfire > sytuacyjnie > sytuacyjnie

ZAWSZE

Pod tanka to jest gówno, a pod dmg potrafi wycarrować, wiem bo grąłem nim coś koło 300 rankedów, a po obecnym buffie trinity, nie opłaca się kupować na niego czegokolwiek innego. Build do poprawy

Albo nie grałeś hecarimem, albo wprowadzasz ludzi w bład specjalnie. Hecarimem składamy:

Lizarda > trinity > buty > sunfire > sytuacyjnie > sytuacyjnie

ZAWSZE

Pod tanka to jest gówno, a pod dmg potrafi wycarrować, wiem bo grąłem nim coś koło 300 rankedów, a po obecnym buffie trinity, nie opłaca się kupować na niego czegokolwiek innego. Build do poprawy

Powiedział koleś z czterema postami.

@topic:

Bardzo ładne itemy, sam składam go pod tanka. Wg. mnie brakuje tam Warmoga, lecz nie jest to większy problem.

Lepiej nie rób poradników brązie (tak wiem, jesteś boostowany).

Build ? z dupy po co lizard jak można dać ancient golem'a i być tanky ?

A masterki ? jeszcze gorsze, z reda wyjdziesz mając 200 hp.

Nie wspomne już o tym, że nie znasz pasywki ponny (ctrl + c, ctrl + v się nie liczy :) ), ghost i ten opis ? srsly ? serio nie wiesz po co on jest chyba.

Już bardziej przydatny był mój "TrollTut" z blitzcrankiem w junglii ad.

qxv1fr.jpg

by NovusOrdo

It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

a) Kto jest w brązie ten jest

B) Masz w sytuacyjnych, jak jest dużo cc to wtedy go bierzesz. Tak to lepszy lizard dla true dmg

c) No to mogę Ci pokazać z iloma hp wyjdę z reda, zdziwisz się ;)

d) Faktycznie, źle napisali w cliencie lola opis pasywki

e) Sugerujesz, że ghost na Heca to zły wybór?

f) Ty sam jesteś troll, idź gimbusie wowuj pieseły i Polakuj do woli ;)

@down

Jestem bostowany i jestem w Silver. Idź szukaj mózgu

a) Jesteś boostowany :)

B) Po co dmg na heca ? on ma wejść w tf i przytankować all

c) To pokaż

d) Czy ja tak napisałem ? napisałem, że nie znasz pasywki

e) Nie :) tylko dałeś zły opis do tego...

f) Idź na te swoje forum gdzie jesteś pseudo "Adminem" (reszta ekipy też ma 14 lat ?)

g) Skąd, wiesz, że jestem gimbusem :)

h) Wow uszanowanko

@Edit

kolejny warn szymcio <3

@up

Boostowany do golda jesteś * a byłeś w brązie.

Wypierdzielaj jak Ci się nie podoba to co pisze 14-latku.

@down

on tego nie rozumie, pisałem to to on pisze, że niby mówię, że " Sugerujesz, że ghost na Heca to zły wybór?".

To jest idiota, a z takimi nie wygrasz (mają przewagę liczebną).

@down ileś tam debilnych razy

W poradniku do J4 na pewno zwrócę na to uwagę.

P.S. Polaczku ja nigdy nie byłem ani w goldzie ani w brązie dlatego coś w tej małej główce musiało się popsuć :(

Po 1

nie nazywaj mnie tak :)

Po 2

Wiem, że byłeś w brązie ;<.

qxv1fr.jpg

by NovusOrdo

It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

Poradnik bardzo mi się podoba, sam nawet zastanawiam się nad kupnem tego championa, ale następnym razem nie używaj tylu skrótów,ponieważ piszesz ten poradnik dla nowicjuszy ;)

W poradniku do J4 na pewno zwrócę na to uwagę.

P.S. Polaczku ja nigdy nie byłem ani w goldzie ani w brązie dlatego coś w tej małej główce musiało się popsuć :(

• 2 tygodnie później...

Widać że autor tematu nie ma POJĘCIA O HECARIMIE. Czemu maxujemy 2 E ? Nie maxujemy E jako drugi skill ponieważ boost do prędkośći jest taki sam na każdym lvlu.

2. Lizard ? Przepraszam bardzo, hecarim to utility jungler, czyli potrzebujemy tenacity.

3. Czemu nie maxować W ? Jest niepotrzebne ? BZDURA. Ogromny sustain. w Tfach ze 100 hp ze spiritem leczysz się na 2/3 hp.

4. Poradnik jest z mobafire :)

Podsumowanie. Poradnik słaby, nie masz pojęcia o hecarimie.

Widać że autor tematu nie ma POJĘCIA O HECARIMIE. Czemu maxujemy 2 E ? Nie maxujemy E jako drugi skill ponieważ boost do prędkośći jest taki sam na każdym lvlu.

2. Lizard ? Przepraszam bardzo, hecarim to utility jungler, czyli potrzebujemy tenacity.

3. Czemu nie maxować W ? Jest niepotrzebne ? BZDURA. Ogromny sustain. w Tfach ze 100 hp ze spiritem leczysz się na 2/3 hp.

4. Poradnik jest z mobafire :)

Podsumowanie. Poradnik słaby, nie masz pojęcia o hecarimie.

Na tenacity możemy kupić merce, Hecarim to przede wszystkim agresywny jungler któremu starczą 2 itemy pod dmg, jednak musi on kupić przynajmniej 1 item pod dmg w early by coś bił także.

652601399840421198520.png

@Fejs

1. Sustain aż tak nie jest potrzebny według mnie do pewnego momentu, dopóki tej moment nadchodzi mamy już dodane punkty w W

2. Jest dodany Golem w sytuacyjnych jak Ci się Lizard nie podoba. Jest słabszy po tych nerfach ale ujdzie

3. Powtarzasz się

4. Twój łeb jest z mobafire, widać, że zaglądasz. Ja jakoś nie ;)

Effective, trinity zostanie dodany za minutę do sytuacyjnych, dzięki. Co do lizarda według mnie jeszcze ujdzie, ale i tak w większości przypadków składam golema ze względu na cc enemy.

@Fejs

1. Sustain aż tak nie jest potrzebny według mnie do pewnego momentu, dopóki tej moment nadchodzi mamy już dodane punkty w W

2. Jest dodany Golem w sytuacyjnych jak Ci się Lizard nie podoba. Jest słabszy po tych nerfach ale ujdzie

3. Powtarzasz się

4. Twój łeb jest z mobafire, widać, że zaglądasz. Ja jakoś nie ;)

Effective, trinity zostanie dodany za minutę do sytuacyjnych, dzięki. Co do lizarda według mnie jeszcze ujdzie, ale i tak w większości przypadków składam golema ze względu na cc enemy.

Nie jest potrzebny ? Aha, szkoda że czyścimy campy szybciej i jesteśmy mocniejsi 1v1 :)

Zresztą, Silver 5, który narzeka na Elo hell wie lepiej. Okay.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum Hasaj przez Junglę z Hecarimem   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...