Skocz do zawartości

Wojsko a Astma

SwerQ

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim, chciałbym się wam zapytać czy jeżeli w dzieciństwie miałem zdiagnozowaną astmę oskrzelową,

to czy mogą mnie przyjąć do wojska? Nie mam już duszności, biorę leki rano i wieczorem.

Ludzie pomóżcie bo naprawdę to kocham i chciałbym być w wojsku, ale jeżeli astma mi na to nie pozwoli to trudno.

Za najlepszą odp , tzn uzasadnioną itp daje +.

Siema wszystkim, chciałbym się wam zapytać czy jeżeli w dzieciństwie miałem zdiagnozowaną astmę oskrzelową,

to czy mogą mnie przyjąć do wojska? Nie mam już duszności, biorę leki rano i wieczorem.

Ludzie pomóżcie bo naprawdę to kocham i chciałbym być w wojsku, ale jeżeli astma mi na to nie pozwoli to trudno.

Za najlepszą odp , tzn uzasadnioną itp daje +.

Ciekawe jak te "ludzie" maja Tobie pomoc.. Dziwny temat

Miałem astme gdzieś tak do 5/6 klasy potem mi pomogły treningi zapasów i od tamtej pory nie mam duszności ani nic, kiedyś wystarczyło że pobiegałem 10/15 min i mi świszczało w gardle, teraz to wystarczy dobra rozgrzewka i mogę bardzo długo być w ruchu bez żadnych problemów z dusznościami. Na komisji przyznali mi kategorię A i też myślałem czy by się nie zaciągnąć po szkole a myślę też nad liceum uzupełniającym tak więc nie jestem jeszcze tego pewien ale w każdym bądź razie musisz nam powiedzieć jaką kategorię Ci przyznała komisja ;)

1377774857-U369478.png <<<CIEKAWE KURFA DLACZEGO?

Jeśli im o tym nie powiesz to cb przyjmą proste ...

Nie macie o tym bladego pojęcia.

Komisja wojskowa w wieku 18 lat nie prowadzi żadnych badań, tylko oględziny wizualne i mierzą nasz wzrost i wagę. Jeśli dostaniesz kat. A, a dostaniesz na pewno, bo każdy normalny dostaje to dopiero później jak pójdziesz na NSR czy do Oficerskiej będą Ci to diagnozować na ile to jest poważne, jeśli jednak czujesz się na siłach biegać jak inni to nic nie stoi na przeszkodzie. Mój kolega ma astmę i był na NSRach, a teraz leci do Warszawy na kontrakt chwilę ponad rok jako służba reprezentacyjna.

951841430649214321545.png

Day after day.

Nie macie o tym bladego pojęcia.

Komisja wojskowa w wieku 18 lat nie prowadzi żadnych badań, tylko oględziny wizualne i mierzą nasz wzrost i wagę. Jeśli dostaniesz kat. A, a dostaniesz na pewno, bo każdy normalny dostaje to dopiero później jak pójdziesz na NSR czy do Oficerskiej będą Ci to diagnozować na ile to jest poważne, jeśli jednak czujesz się na siłach biegać jak inni to nic nie stoi na przeszkodzie. Mój kolega ma astmę i był na NSRach, a teraz leci do Warszawy na kontrakt chwilę ponad rok jako służba reprezentacyjna.

To nie wiem jak to jest bo kumpel dostał kategorie E a jest zdrowy tylko że to informatyk, może prosił o tą kategorię?

1377774857-U369478.png <<<CIEKAWE KURFA DLACZEGO?

Zastanawiam się czemu ludzie zadają takie pytania na MPC forum? Zawsze o to mogłeś zapytać lekarza rodzinnego a jak już koniecznie chciałeś uzyskać odpowiedz przez internet to zwyczajnie wpisuję się w Google "astma oskrzelowa i służba wojskowa" i masz cała listę odpowiedzi..

Jeśli im o tym nie powiesz to cb przyjmą proste ...

A słyszałeś o czymś takim jak badania lekarskie ? :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Wojsko a Astma   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...