Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wojsko a Astma


SwerQ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema wszystkim, chciałbym się wam zapytać czy jeżeli w dzieciństwie miałem zdiagnozowaną astmę oskrzelową,

to czy mogą mnie przyjąć do wojska? Nie mam już duszności, biorę leki rano i wieczorem.

Ludzie pomóżcie bo naprawdę to kocham i chciałbym być w wojsku, ale jeżeli astma mi na to nie pozwoli to trudno.

Za najlepszą odp , tzn uzasadnioną itp daje +.

Opublikowano

Siema wszystkim, chciałbym się wam zapytać czy jeżeli w dzieciństwie miałem zdiagnozowaną astmę oskrzelową,

to czy mogą mnie przyjąć do wojska? Nie mam już duszności, biorę leki rano i wieczorem.

Ludzie pomóżcie bo naprawdę to kocham i chciałbym być w wojsku, ale jeżeli astma mi na to nie pozwoli to trudno.

Za najlepszą odp , tzn uzasadnioną itp daje +.

Ciekawe jak te "ludzie" maja Tobie pomoc.. Dziwny temat

Opublikowano

sanandre ma racje, jak powiesz to bedziesz mial pozamiatane...mam koleżanke która tez ma astme, wiem o tym bo mi sama powiedziala inaczej bym sie nie kapnela..

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

Miałem astme gdzieś tak do 5/6 klasy potem mi pomogły treningi zapasów i od tamtej pory nie mam duszności ani nic, kiedyś wystarczyło że pobiegałem 10/15 min i mi świszczało w gardle, teraz to wystarczy dobra rozgrzewka i mogę bardzo długo być w ruchu bez żadnych problemów z dusznościami. Na komisji przyznali mi kategorię A i też myślałem czy by się nie zaciągnąć po szkole a myślę też nad liceum uzupełniającym tak więc nie jestem jeszcze tego pewien ale w każdym bądź razie musisz nam powiedzieć jaką kategorię Ci przyznała komisja ;)

1377774857-U369478.png <<<CIEKAWE KURFA DLACZEGO?

Opublikowano

Jeśli im o tym nie powiesz to cb przyjmą proste ...

Nie macie o tym bladego pojęcia.

 

Komisja wojskowa w wieku 18 lat nie prowadzi żadnych badań, tylko oględziny wizualne i mierzą nasz wzrost i wagę. Jeśli dostaniesz kat. A, a dostaniesz na pewno, bo każdy normalny dostaje to dopiero później jak pójdziesz na NSR czy do Oficerskiej będą Ci to diagnozować na ile to jest poważne, jeśli jednak czujesz się na siłach biegać jak inni to nic nie stoi na przeszkodzie. Mój kolega ma astmę i był na NSRach, a teraz leci do Warszawy na kontrakt chwilę ponad rok jako służba reprezentacyjna.

951841430649214321545.png

 

Day after day.

 

Opublikowano

Nie macie o tym bladego pojęcia.

 

Komisja wojskowa w wieku 18 lat nie prowadzi żadnych badań, tylko oględziny wizualne i mierzą nasz wzrost i wagę. Jeśli dostaniesz kat. A, a dostaniesz na pewno, bo każdy normalny dostaje to dopiero później jak pójdziesz na NSR czy do Oficerskiej będą Ci to diagnozować na ile to jest poważne, jeśli jednak czujesz się na siłach biegać jak inni to nic nie stoi na przeszkodzie. Mój kolega ma astmę i był na NSRach, a teraz leci do Warszawy na kontrakt chwilę ponad rok jako służba reprezentacyjna.

To nie wiem jak to jest bo kumpel dostał kategorie E a jest zdrowy tylko że to informatyk, może prosił o tą kategorię?

1377774857-U369478.png <<<CIEKAWE KURFA DLACZEGO?

Opublikowano

kategorię nie dostaje się ze względu na zdrowie ale na podatność do służy wojskowej, z jakimikolwiek chorobami wrodzonymi może zapomnieć całkowicie o służbie w wojsku zawodowym

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

jest w tym trochę prawdy, ale przy astmie możesz żyć i o ile nie jest ona na zaawansowanym poziomie, czyli dusisz się przy wysiłku to nic się jeszcze takiego nie stało.

951841430649214321545.png

 

Day after day.

 

Opublikowano

Zastanawiam się czemu ludzie zadają takie pytania na MPC forum? Zawsze o to mogłeś zapytać lekarza rodzinnego a jak już koniecznie chciałeś uzyskać odpowiedz przez internet to zwyczajnie wpisuję się w Google "astma oskrzelowa i służba wojskowa" i masz cała listę odpowiedzi..



Jeśli im o tym nie powiesz to cb przyjmą proste ...

A słyszałeś o czymś takim jak badania lekarskie ? :)

Opublikowano

Moim zdaniem nie masz szans dostać się do wojska z astmą ponieważ w wojsku musisz być w 100% zdrowy. Dlatego lepiej znajdź sobie inne zajęcie.

1386361287-U962219.png


By Maxio.


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...