Skocz do zawartości

soczewki

dawid555d

Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz, nie myśl o tym..

Rób często treningi oka typu

- 2 minuty zamykają oczy (lużno) i połóż sie na brzuch

- 3 minuty miej otwarte oko i pacz w okno(nie w słońce) a przy tym najlepiej sie zamyślić

Przyzwyczajisz sie w około 4-20 dni.

Pomagam w tworzeniu for IPB za darmo. Trzy letnie doświadczenie.

Przez długi czas się męczyłam okropnie przy wkładaniu soczewek i przestałam próbować. Po jakimś roku postanowiłam zobaczyć czy dam radę i z pozytywnym nastawieniem przystąpiłam do wykładania. Wiadomo.. całe oczy załzawione, czerwone itp., ale po kilku dniach już szło dużo sprawniej. Obecnie nie mam żadnego problemu z wkładaniem sobie palca do oka i z 'jeżdzeniem' soczewką po gałce (w ten sposób sobie je układam). Musisz sobie wypracować swój własny sposób. Zauważyłam też, że komfort zakładania oraz noszenia soczewek zależy od ich typu i materiału, z którego są wykonane. Kiedyś nie wyobrażałam sobie dotknąc oka palcem, a dziś wkładam i wyjmuję soczewki migusiem. Odpowiednio dopasowanych kontaktów nie powinieneś wcale czuć. Wypróbuj sobie różne firmy. Na początku będzie dziwnie (przecież jest to ciało obce), ale przyzwyczaisz się po kilku dniach. Komfortu dodaje zaaplikowanie kropli nawilżających nim je założysz :)

#don't care

Stary temat bardzo ale chcę tylko napisać, że siostra nosi soczewki i zawsze musi taki płyn antybakteryjny sobie kupować i w nim macza te kawałki

gumy :D Bez tego płynu ani rusz, jest on w tych pojemnikach ale szybko się kończy i trzeba go uzupełniać, a co do oka to ja normalnie kiedyś dotykałem se z kuzynem oka dla żartów hehe to były czasy xD Przestań myśleć, że to oko a pomyśl że np twoje czoło i zostaniesz mistrzem dotykania oka hehehe xD

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|

Ja swoje soczewki nosilem cos 2 lata (Oczywiscie wymienialem). Niedawno mialem Specialna operacjie, i od jakiegos miesiaca nie musze miec okularow itp. Zalezy od oka, ile sie bedziesz przyzwyczajac. Ja do swoich bardzo dlugo, okolo 40 dni. Podczasz poczatkow Mialem zamazany obraz w szkole i ciezko mi bylo. Polecam ci na samym poczatku nosic soczewki jakies slabe + Okulary. MI to znacznie pomoglo.

Laserową operacje miałeś? Czytałem o niej i podobno jest często negatywny skutek, czyli osoby mające operacje mają jeszcze gorszy wzrok :(

nie często ale czasami się zdarza, dlatego jak ktoś chce się podejmować takiej operacji to na własne ryzyko... może być wszystko dobrze i dobry wzrok ale równie dobrze mogą tez być nieprzyjemne efekty uboczne

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum soczewki   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...