Skocz do zawartości

Łączenie przez domenę naszego TS3

zoxovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Dzisiaj chciałbym wam przedstawić jak wykonać prosty sposób aby łączyć się przez naszą domenę na nasz serwer teamspeak 3

Co będziemy potrzebować ?

• Serwer www z directadminem
  • Domena

1. Następnie przechodzimy do directadmin -> zarządzanie strefą DNS

yedawo.jpg

Kolejno wykonujemy wypełnianie kolumny SRV ->

679iiw.jpg

Kolumna z lewej : _ts3._udp.nazwadomeny.pl.

Kolumna z prawej : 5 0 9987 ts3.domena.pl.

Pamiętajcie aby dodać . na sam koniec !

Teraz krótkie sprostowanie kolumny z lewej -> nazwadomeny czyli tutaj wpisujemy nazwę którą zarejestrowaliśmy. Jeżeli chodzi o końcówkę .pl to możemy to zastąpić innymi.

Prawa kolumna -> 5 0 to zostawiamy bez zmian. Następnie port naszego serwera też możemy zmienić ale jeżeli ktoś ma VPS to pozostawia 9987 standardowy. i następnie ts3.domena.pl.

Jeżeli wszystko gra to klikamy przycisk dodaj.

2. Następnie przechodzimy do rekordu A ->

j7gzjh.png

Sprostowanie kolumn ->

Lewa tutaj wpisujemy przedrostek ts3 abyśmy mogli się łączyć przez naszą domenę zobacz punkt 1 rekordu SRV jak to robiliśmy ;)

Prawa kolumna tutaj wpisujemy nasz adres IP ts3 bez portu.

Jeżeli wykonaliśmy wszystko możemy kliknąć dodaj.

Teraz wystarczy nam czekać do 15min (ja tyle czekałem) i mogłem normalnie logować się na mój serwer ts3 przez domenę np. mojadomena.pl

Czas wahania nawet liczy 24h od odświeżenia, zależy jak nasz dostawca odświeża DNSy do serwerów świata.

To na tyle. Mam nadzieję że wszystko wypisałem i poradzicie sobie z tym ;)

Pozdrawiam ;-)

Poradnik dla MPCForum. Zakaz kopiowania na inne fora bez zgody autora !

1385681103-U843596.jpg

• 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Masakra, walczylem z tym caly dzień, aż musialem stworzyć temat, szukając pomocy. W końcu, przyszedl ziomuś (autor poradnika) i skierowal mnie do tego tematu, Dziękuję, bardzo mi pomogleś, doceniam to. Podlączylem domenę nie tylko do teamspeak, ale też odrazu pod strone www. Pozdrawiam.

• 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jak dokonać tego na "nazwa" bo tam nie chce dodać tego srv mimo, że dodaję zgodnie z tym jak podałeś.

...................\/...................

• 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Zrobiłem tak jak w poradniku a i tak przekierowywuje domenę na standardowy port teamspeaka, mimo że wpisałem inny w polu.

Jeśli dodałeś rekord "A" i rekord "SRV" to normalne ,że tak Ci działa. Dzieje się tak, że rekord "A" nadal jest aktywny i oddziałuje na domyślny adres IP ( bez portu ).

Jeśli dodałeś poprawnie rekord "SRV" to odczekaj jakiś czas bo odświeżanie DNS może potrwać nawet do 48h.

Zrobiłem tak jak w poradniku a i tak przekierowywuje domenę na standardowy port teamspeaka, mimo że wpisałem inny w polu.

Jeśli dodałeś rekord "A" i rekord "SRV" to normalne ,że tak Ci działa. Dzieje się tak, że rekord "A" nadal jest aktywny i oddziałuje na domyślny adres IP ( bez portu ).

Jeśli dodałeś poprawnie rekord "SRV" to odczekaj jakiś czas bo odświeżanie DNS może potrwać nawet do 48h.

No dobra to teraz tak, 48 godzin minęło - domena nadal przekierowywuje na domyślny port teamspeaka, chociaż strona która jest postawiona także pod IP ts'a działa pod ip który ustawiłem na innej domenie.

IP maszyny jest takie samo jak oczywiście teamspeaka oraz strony internetowej, nowa domena działa pod względem strony ale nie działa pod względem łączenia się z teamspeakiem pod innym portem.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Łączenie przez domenę naszego TS3   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...