Skocz do zawartości

[Problem] z gniazdami pamięci na płycie głównej

nek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż zmieniałem obudowę do komputera i po włożeniu wszystkich części przestały mi działać gniazda pamięci 3 i 4, 1 i 2 działa normalnie. Jeżeli mam 1 kość włożoną do gniazda 1, a drugą do 3 to w biosie pokazuje tylko 2gb, a powinienem mieć 4. W windowsie w ram pokazuje 4,00 GB( dostępne 2,00 GB). A jak dam kości ram do slotów 3 i 4 to komputer się co chwile restartuje, nie ma obrazu. Na 1 i 2 działają poprawnie, a przed zmianą obudowy miałem na slotach 2 i 4 i było normalnie. Kości ram są sprawne, bo próbowałem pojedynczo sprawdzać i w tym samym gnieździe widziało 2GB. Czy jest możliwe jakieś zablokowanie slotów na pamięć ram ? Dziwne, że tak nagle przestały mi działać 2 gniazda i w dodatku 3 i 4. Bios aktualizowałem i nie pomogło, wyjmowałem wtyczkę od zasilania, sprawdzałem czy się coś nie wygięło i też nic.

MOBO: Gigabyte GA-P55A-UD3

Sprawdz kody dzwiekowe biosu swojego, potem podaj tutaj wyjasnienie przy kodzie bledu jaki wystepuje u ciuebie i powiemy ci co jest.

A tak w 99% to poprostu sloty padly i nic z tym nie zrobisz.

http://www.gigabyte.com/support-downloads/faq-page.aspx?fid=816
Mam nadzieje ze nagielski znasz choc troche, wiec jak sprawdzisz jaki dzwiek jest u ciebie to tutaj bedziesz mial podane gdzie lezy problem.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Problem] z gniazdami pamięci na płycie głównej   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...