Skocz do zawartości

[Problem] Miejsce na dysku C

Plesniawek#

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomoże mi ktoś ze zwolnieniem miejsca na dysku C ? CCleaner już nic nie daję, bo nie ma co nim czyścić, wczoraj oczyszczałem dysk i miałem 3gb miejsca wolnego, bo usunąłem coś z tam service packa 1 (mam win7) w oczyszczaniu dysku tzn. ppm na dysk>oczyszczanie dysku. Z panelu>programy i funkcje nie mam również co już usuwać. Wczoraj było te około 2.9-3gb wolnego miejsca, poszedłem spać, rano wstaję i jest 1.9gb.. Teraz już skacze od 800/900mb. Wie ktoś co z tym zrobić ? ;x

Przenieś plik stronicowania na inny dysk:

Aby dokonać przeniesienia pliku stronicowania, należy postępować zgodnie z poradą.

1. Na ikonce Mojego komputera klikamy PPM i wybieramy właściwości.
2. W oknie Właściwości systemu przechodzimy do zakładki Zaawansowane. W tejże zakładce wybieramy opcję Ustawienia znajdującą się w sekcji Wydajność.
3. W oknie Opcje wydajności klikamy na zakładkę Zaawansowane, a w niej na opcję Zmień znajdującą się w sekcji Pamięć wirtualna.
4. Pojawi się okno dialogowe. W jego górnej części widać ilość wszystkich dostępnych dysków. Domyślnie plik str. znajduje się na dysku systemowym.
5. Chcąc przenieś pamięć wirtualną na inny dysk, należy wyłączyć plik str. ustawiony domyślnie na dysku systemowym. Upewniamy się jeszcze, że z listy dysków wybrany jest dysk systemowy (zazwyczaj C:). Następnie w sekcji Rozmiar pliku stronicowania dla wybranego dysku zaznaczamy opcję Bez pliku stronicowania i klikamy Ustaw.
6. Teraz z listy wybieramy dysk, na który chcemy przenieść pamięć wirtualną. W sekcji Rozmiar pliku stronicowania dla wybranego dysku wybieramy opcję Rozmiar kontrolowany przez system. Klikamy kolejno na Ustaw, a potem na OK.
7. W oknie Aplet System w Panelu sterowania zobaczymy informację, że aby zmiany weszły w życie, należy zrestartować peceta. Klikamy na OK, następnie zamykamy wszystkie otwarte okna i w oknie Zmiana ustawień systemu klikamy na Tak.

Są też poradniki wideo jak to zrobić

1378331621-U719057.png

Zapomniałem dodać, że to też robiłem. Na dysku C mam brak, na dysku D kontrolowane przez system, a na dysku E początkowy 765 i maximum tez 765mb. Na dole jest napisane, dopuszczalne minimum: 16mb, zalecane: 765mb, aktualnie przydzielono: 1789mb.

Ściągasz program EaseUS Partition Master

http://www.programosy.pl/program,easeus-partition-manager-home-edition.html

easeus-partition-manager-home-edition-1.

Obok refresh masz takie strzałki klikasz je i przesuwasz rozmiar dysku, pamiętaj zwiększając rozmiar jednego dysku zmniejsza rozmiar innego,nie możesz zmniejszyć więcej niż wolne miejsce na pozostałych dyskach.

Terasz klikasz znaczek apply (obok refresh) i wyłączasz program, program poprosi o reset pc zrób to. Nic nie rób póki komputer sam się nie włączy i ni wyświetli sie ekran logowania.

1378331621-U719057.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Problem] Miejsce na dysku C   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...