Skocz do zawartości

[Spis] Modyfikacji pod minecrafta 1.6.4


ArtiXD

Rekomendowane odpowiedzi

post-903193-0-56061100-1386509833.png
Witam. Postanowiłem zrobić dobry spis modyfikacji pod minecrafta 1.6.4. Jednakże niektóre zamieszczone tu mody są dostępne tylko na 1.6.2. Jeśli, gdzieś się pomyliłem, proszę mi o tym napisać pod tematem lub na pw. Mody na 1.6.4 są oznaczane na zielono, a na 1.6.2 na żółto
Ostatnio dodałem również kilka modyfikacji na minecrafta 1.7.2. Muszę przyznać, nie są najlepszej jakości, lecz to nie jest moja wina - mody na najnowszą wersję minecrafta można policzyć na palcach jednej ręki.
Ważne !
Jeśli chcesz zainstalować mody na serwerze nie wrzucamy plików, które powinny być w core mods. Są one potzrebne w większości tylko na klienta.
Jeśli napisałem w opisie "Multiplayer (brak danych)" oznacza to, że mod może działać, ale nie musi, a nawet jak się uruchomi to mogą występować rózne problemy.
Mody na 1.7.2
#1 Enderman don't pick up

Kolejny prosty mod. Wyłącza on nam podnoszenie bloków przez endermanów !
Tryby gry
-single player
Download

#2 No creeper explosions

Krótko, zwięźle i na temat - mod ten blokuje wybuchy creeperów - i tyle !
Tryby gry
-single player
-multiplayer
Download

#3 Too many items - lista wszystkich itemków i nie tylko !

Najbardziej znany minecraftowy mod. Po jego zainstalowaniu, po wciśnięciu przycisku "E", po prawej stronie będziemy mieli nowe okno, w którym będą się znajdować wszystkie itemki występujące w minecrafcie (łącznie z blokami tecnicznymi, spawnerami itp.). Nad tym ekipunkiem, mamy trzy przyciski, dzięki którym, możemy zenchantować zbroję i narzędzia na taki poziom, jaki chcemy. Z lewej strony u góry będą widoczne opcje zmieniania czasu i pogody. Chyba już wiecie dlaczego do taki znany mod - to dla każdego gracza, admina, youtubera podstawowy mod !
Tryby gry
-single player
-multiplayer (nie wymaga instalacji na serwerze)
Download

#4 Xray - zobacz cenne rudy !

Mod ten jak sama nazwa wskazuje, pozwala na zobaczenie, gdzie znajdują się cenne rudy. Uaktywnia się po przyciśnięciu przycisku "X". Dodatkowo po wciśnięciu "L", nawet w najgłębszych jaskiniach, zawsze będziemy mieli jasno !
Tryby gry
-single player
-multiplayer (Niewymaga instalaji na serwerze, Spójrz na uwagi !)
Uwagi
Na serwerach multiplayer zabrania się tego modu. Jeśli ktoś go u ciebie wykryje najprawdopodobniej dostaniesz bana na serwerze ! Korzystasz z tej modyfikacjii na własną odpowiedzialność !
Download

Mody na 1.6.4 i 1.6.2
#1
Alien vs Predator mod – Kosmiczne moby i bronie (1.6.4)


Jest to modyfikacja
stworzona na podstawie filmu Alien vs Predator. Od teraz na naszym świecie będą występowały 4 nowe rodzaje ród: Kawałek diamentu (przydatny do craftowania kilku przedmiotów), silikon (do wytworzenia zbroi), tytan (do zrobienia przedmiotów), boksyty (które przetapiamy w aluminium). Dodaje on włócznie, nowe jedzenie (doritos), zbroje z tytanu (jeśli przyciśniemy "z" dostajemy zoom jak po przyciśnięciu ctrl w Optifine, shurikeny, dyski, bronie. Mamy też nowe moby takie jak obcy, predatorzy, ludzie. Są też Facehuggery, które mogą się owinąć wokół głowy i zabierać punkty hp.
Tryby gry
- Single player
- Multi player
DOWNLOAD

#2
Armor Movement – Itemy, dzięki którym możesz latać, biegać itp. (1.6.2)


Dodaje on funkcjonalne itemy takie jak peleryna (dzięki niej możemy szybciej biec i szybować), jetpack (do latania), kamizelka ratunkowa (możemy się w niej unosić na wodzie), płetwy (do szybkiego przemieszczania się pod wodą), aparat do nurkowania (możemy pływać bez utraty powietrza), łyżwy (do szybkiego poruszania się po lodzie).
Tryby gry:
- Single player
- Brak informacji o multiplayer
DOWNLOAD

#3
Damage Indicators – Zobacz zadawane obrażenia (1.6.4)


Pokazuje on nam po uderzeniu jakie obrażenia zadaliśmy. Dodatkowo po lewej stronie jest pokazana miniaturka moba i jego pasek życia. W ustawieniach możemy dodatkowo wszystko skonfigurować według własnych potrzeb.
Tryby gry
- Single player
- Multiplayer (Instalacja na serwerze niepotrzebna)
DOWNLOAD

#4
Dynamic lights – Światło z pochodni (1.6.4)


Dodaje on ciekawą rzecz, jeśli masz w ręku pochodnie daje ona światło bez jej stawiania. Dzięki temunie musimy już mieć ich wiele w ekwipunku, wystarczy jedna ;).
Tryby gry
- Single player
- Multiplayer (Instalacja na serwerze niepotrzebna)
DOWNLOAD

#5
Explodables mod – Wybuchowy mod (1.6.4)


Modyfikacja ta dodaje różne materiały wybuchowe, które np. wybuchają w określonym kierunku, rozwalają tylko drzwi i okna itp. Dostępne są też bloki odporne na tnt, z których można sobie zrobić bukier. Ciekawą rzeczą są siatki, które zapobiegają osuwaniu się piasku czy żwiru na ciebie, gdy budujesz np. jakiś tunel.
Tryby gry
- Single player
- Multiplayer (brak informacji)
DOWNLOAD

#6
Galacticcraft – Podróż kosmiczna (1.6.2)


Daje nam możliwość utworzenia statku kosmicznego i podróży na inne plateny w układzie słonecznym. Możesz tam zrobić kosmiczną kopalnię lub bazę - co tylko chcesz !
Tryby gry
- Single player
- Multiplayer
DOWNLOAD

#7
Gases mod – Gazy (1.6.4)


Dodaje on bardzo ciekawe gazy takie jak para wodna, która powstaje przy tworzeniu się obsydianu (i może nas zabić), metan (który po położeniu torcha wybucha), łatwopalny gaz (który podpala wszystko dookoła), dym (który po dłuższym przebywaniu nas udusi). Dodatkowo ostatnio została dodana lampa, dzięki której możemy wykorzystywać te gazy.
Tryby gry
- Single player
- Multiplayer (brak informacji)
DOWNLOAD

#8
GLSL Shaders mod – Odmień swojego minecrafta ! (1.6.4)


Jeden z podstawowych modów. Daje on nam możliwość instalacji shaderów, które w niesamowity sposób upiększają naszego minecrafta. Oczywiście trzeba mieć do nich mocny komputer, gdyż fps wtedy drastycznie spadają.
Tryby gry
- Single player
- Multiplayer (brak informacji)
DOWNLOAD

#9
Godzilla Mod – Walcz z godzillą (1.6.2)


Modyfikacja dodaje nowego moba – godzille, który bardzo rzadko spawnuję się na świecie. Ma on 12000 serduszek życia i za jednym razem zabiera 50 hp. Byłby nie do pokonania gdyby nie specjalna broń, która może go natychmiast zabić. Jednak jest ona jednorazowa i trudno ją zcraftować. Z godzilli wypada dużo xp, czaszka i kości, które nie mają zastosowania oraz kuleczki g-cel, które możemy wykorzystać do zrobienia zbroi i miecza.
Tryby gry
- Single player
- Multiplayer (brak informacji)
DOWNLOAD

#10
Herobrine mod – Zobacz Herobrine'a ! (1.6.4)


Modyfikacja, która dodaje do gry legendarną postać minecrafta - Herobrine'a, która uprzykrza nam nasze minecraftowe życie. Dodatkowo można tam spotkać Notha, który będzie nam pomagał w walce. Mod ten zapewnia wiele godzin wspaniałej rozrywki.
Tryby gry
- Single player
DOWNLOAD

#11
Instant massive structures – gotowe budynki (1.6.2)


Mod ten jest dobry dla osób nieumiących budować. Dodaje on blocki, które po postawieniu zmieniają się w np w statki, balony, samoloty, wieże, domki, kolejki górskie.
DOWNLOAD
Tryby gry
- Single player
- Multi player (brak informacji)

#12
Inventory tweaks – Przekładaj szybko itemy (1.6.2)


Zmienia działanie ekwipunku.Od teraz itemy są sortowane, automatycznie podmieniane. Modyfikacja przydatna dla budowniczych.
Tryby gry
- Single player
- Multiplayer (brak informacji)
DOWNLOAD

#13
Kirwi's Clay Golem Mod – Twoi pomocnicy (1.6.2)


Dodaje on 5 różnych rodzai golemów. Jeśli będziemy chcieli je schować musimy na nie kliknąć różdżki.
Tryby gry
- Single player
- Multi player (brak informacji)
DOWNLOAD

 

 

 

 

#14
Legendary beats – Nowe struktury, mocne bossy (1.6.4)


Dodaje on 5 nowych bossów (ognia, lodu itp.) i magiczne różdżki, które z nich wypadają (strzelające strzałami itp.)
DOWNLOAD
Tryby gry
- Single player
- Multi player

#15
Magic clover mod – Magiczna koniczyna (1.6.4)


Ten mod dodaje czterolistną koniczynę, którą możemy znaleźć podczas niszczenia trawy. Jeśli mając ją w ręce klikamy PPM, pojawi nam się losowy item. Dobrze pomyślaną rzeczą jest to, że można również to robić z pomocą dispensera, zamiast cały czas klikać.
Tryby gry
- Single player
- Multi player
DOWNLOAD

#16
Mine & blade battlegear 2 – Średniowieczny mod (1.6.4)


Ten mod osobiście bardzo mi się spodobał. Dodaje on nowe bronie takie jak topory, włócznie, tarcze. Dodatkowo po obu stronach ekranu pojawią się 3 dodatkowe miejsca na przedmioty. W te miejsca wkładamy bronie, aby tworzyć tzw. zestawy broni. Aby je tam włożyć klikamy przycisk "i". Po przeniesieniu naciskamy "r", aby wybrać zestaw. Aktywne tarcze mają taką właściwość, że powstrzymują ataki mobów przez jakiś czas.
Tryby gry
- Single player
- Multi player (ostatnio zrobione, znane bugi usunięte)
DOWNLOAD

#17
Mo' creatures – Dużo więcej mobów w grze (1.6.2)


Dodaje różne ciekawe moby takie jak (rekiny, ogry itp.). Są też wywreny, latające
stworzenia z innego wymiaru, które możemy ujeżdżać i nimi latać. Do wersji minecrafta 1.6 były tam też konie.
Tryby gry
- Single player
- Multi player
DOWNLOAD

#18
More storge mod – Zabezpiecz swoje itemy (1.6.2)


Zabezpiecza on nasze itemy dodając do gry kłódki, klucze i sejfy. Aby zablokować taki sejf trzeba posiadać specjalny stół craftngowy. Wtedy trzeba tam włożyć najpierw kłódkę, potem klucz, wpisać jakiś 5 cyfrowy kod (taki sam jeśli chcesz móc potem otworzyć) i potwierdzić enterem.
Tryby gry
- Single player
- Multi player
DOWNLOAD

#19
Morph mod – Transoformuj się w moby ! (1.6.4)


Jest to bardzo pomysłowy mod. Umożliwia nam zmianę, w któregoś z mobów. Ciekawe jest też to, że można się zamienić w postać z modów.
Tryby gry
- Single player
- Multi player (brak danych)
DOWNLOAD

#20
Optifine – Miej więcej fpsów w minecraftcie ! (1.6.4)


Najbardziej znany mod w minecrafcie. Jest on błogosławieństwem dla osób mających słaby komputer. Rozszerza on nam menu graficzne dodając wiele funkcji, dzięki którym nasza gra będzie miała większą ilość fpsów, ale niestety kosztem grafiki.
Tryby gry
- Single player
- Multi player (nie wymaga instalacji na serwerze)
DOWNLOAD

#21
Paintball mod – Graj w paintballa z przyjaciółmi (1.6.4)


Jest to mod idealny do drużynowej rozgrywki multiplayer. Dodaje on nam bronie, zbroje i granaty w kolorze niebieskim lub czerwonym. Na uwagę zasługuje płytka, która w zależności od koloru będzie mogła być aktywowana tylko przez osobę posiadającą dany kolor zbroi. Ciekawą rzeczą jest też blok, który po aktywowaniu wybuduję bazę dla drużyny z skrzynią pełną broni.
Tryby gry
- Single player
- Multi player
DOWNLOAD

#22
Zan minimap – Minimapka w grze (1.6.4)


Dodaje on tylko jedną rzecz, ale za to bardzo przydatną - minimapkę. Mozna na niej ustawić waypointsy, czyli punkty widoczne na mapie, dzięki którym będziemy mogli łatwo znaleźć zaznaczone miejsce. Po kliknięciu na literę "M" mamy do wyboru różne opcje dotyczące wydajności, rozmiaru i innych ciekawych opcji.
Tryby gry
- Single player
- Multi player (nie wymaga instalacji na serwerach)
DOWNLOAD

#23
Rings of power mod – Pierścienie z ciekawymi mocami (1.6.4)


Ten mod dodaje nam pierścienie z ciekawymi funkcjami. Niestety crafting takiego itemu jest bardzo kosztowny – występują tam bloki diamentów. Jednak w pełni to rekompensuje funkcjonalność – np. jeden służy do teleportacji, inny do zrobienia ściany ognia. Każdy pierścień potrzebuje zasilania. Może do tego służyć węgiel i redstone (zarówno pojedynczy jak i blok) oraz proch.
Tryby gry
- Single player
- Multi player (brak danych)
DOWNLOAD

#24
Single player command – Serwerowe komendy ! (1.6.2)

 

 

 

Dodaje on nam komendy znane z serwerów multiplayer takie jak /spawn, /tppos.
Tryby gry
- Single player
DOWNLOAD

#25
BetterFonts - inne czcionki (1.6.4)

Dodaje on możliwość korzystania w minecrafcie z czcionek dostępnych w naszym sytemie.
Tryby gry
- Single player
DOWNLOAD

#26
Super Mario – graj w mario, w mc ! (1.6.4)

 

 

 

Mod stworzony na podstawie gry Mario. Dodaje on wiele bloków, z którym możemy robić plansze do tej gry. Dodatkowo na świecie spawnują się bloki z znakiem zapytania, dzięki którym możemy otrzymać itemy.
Tryby gry
- Single player
- Muli player
DOWNLOAD

#27
Thaumcraft 4 – Magia i czary (1.6.4)

Jest to bardzo znany mod. Dodaje do naszej gry magię, magiczne przedmioty (np. miecz odpychający potwory) i golemy, małych służących. Do tworzenia tych rzeczy będzie potrzebne odkrycie technologii, przez łączenie aspektów wielu różnych przedmiotów na stole badawczym. Kolejny mod, którego odkrywanie zajmuje bardzo dużo czasu.
Tryby gry
- Single player
- Muli player
DOWNLOAD

#28
The
legend of Notch – super mod RPG (1.6.4)

Dodaje on do rozgrywki wiele elementów RPG takich jak wybór postaci, system expienia, skille. Na całym świecie można znaleźć miasta z mieszkańcami, z którymi możemy handlować, a nawet ich okradać. U króla możemy wykonywać questy. Po za tym mamy multum nowych broni takich jak włócznie, różdżki, nowe rudy i wiele innych ciekawych rzeczy
Tryby gry
- Single player
- Muli player
DOWNLOAD

 

 

#29
The lord of the rings mod - Świat z „Władców pierścieni” (1.6.4)

Jest to mod, który na pewno spodoba się fanom sagi "Władca pierścieni". Dodaje on nowy wymiar, gdzie możemy znaleźć biomy, w których mieszkają hobbici, elfy itp. Są też dostępne nowe bronie (np. włócznie i sztylety), rudy. Ciekawym pomysłem jest pasek na górze ekranu, który może się przesuwać w stronę dobrej lub złej strony. Jeśli zabijasz np. hobbity pasek przesuwa się ku mordorze. Skutkuje to tym, że dobrzy będą cię atakować.
Tryby gry
- Single player
- Muli player
DOWNLOAD

#30
Too many items – Lista wszystkich itemków w grze (1.6.4)

Dodaje on po otworzeniu ekwipunku specjalne menu, w którym można zobaczyć i wziąć każdy item dostępny w grze. Dodatkowo mamy opcje zmienianie gamemoda, pogody i godziny.
Tryby gry
- Single player
- Muli player (instalacja na serwerze niepotrzebna)
DOWNLOAD

#31
Torched mod – Wyrzutnia pochodni (1.6.4)

Jest to mod pozwalający na wystrzeliwanie pochodni. Możemy do tego użyć wyrzutni, która będzie strzelała pojedyńczo, lub rakiety, która może rozrzucić ich kilka staków. Proch zwiększa wysokość na jaką wyleci pocisk, pochodnie ilość, a samorodek powoduje większy ich rozrzut.
Tryby gry
- Single player
- Muli player (brak danych)
DOWNLOAD

#32
Troll stuf – Trolluj kolegów ! (1.6.4)

Dzięki niemu możesz strollować swojego kolegę. Mod dodaje np. nić, która szybko rozprzestrzeni się po terenie, tnt, które po wybuchu naprawia szkody, item zmieniający bloki na stone, dzięki czemu możesz ukryć diaxy itp. Fajną rzeczą jest też różdżka cofająca efekty trollingu.
Tryby gry
- Single player
- Muli player (brak danych)
DOWNLOAD

 

 

 

 

#33
Tux weapons mod – Ciekawe bronie (1.6.4)

Modyfikacja ta dodaje różne bronie takie jak młoty, topory, wyrzutnie fireballi itp. Dodaje też tarczę, która podobnie jak w Mine & blade battlegear 2 blokuje ciosy zadawane przez moby.
Tryby gry
- Single player
- Muli player
DOWNLOAD

#34
Uniwersal coins mod – Pieniądze w grze (1.6.4)

Jest to ciekawy mod, który dodaje monety do naszej gry. Możemy je uzyskać sprzedając różne itemy w tzw. "uniwersal coins station". Możemy również za te pieniądze kupić potrzebne przedmioty. Aby monety nie zajmowały nam dużo miejsca można je zamienić na grupki.
Tryby gry
- Single player
- Muli player
DOWNLOAD

#35
Web displays mod – Przeglądarka internetowa w minecrafcie ! (1.6.4)

Bardzo dobry mod pozwalający na przeglądanie Internetu w minecrafcie. Jest to szczególnie fajne na serwerach, gdzie można np. razem oglądać filmiki na youtube !
Tryby gry
- Single player
- Muli player
DOWNLOAD

 

 

Spodobał ci się spis ? Daj like'a !

 

 

post-903193-0-15061400-1386460056.jpg

 

 

Uwaga ! Spis jest edytowany. Przepraszam za wszelkie problemy <_<.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spis modyfikacji pod Minecrafta 1.6.4, tak? W punkcie 22 jest Rei's MiniMap, przepraszam ale nie ma go jeszcze na 1.6.4 lub jest ale napewno dałeś nam linka do DL na wersje 1.6.2. Gratulacje...

 

Przepraszam za tą sytuację. Za chwilę zamienię rei's Minimap na inny, podobny mod. Jutro jeszcze dokładnie sprawdzę każdą modyfikację, aby już taka systuacja się nie powtórzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tux weapons dziala na multi? Tzn. gdy go wrzuce se na serwer z silnikiem forge?

 

Tak, działa na multi. W przyszłości może dodam takie informacje. Na razie po kliknięciu na link do pobierania, prawie zawsze w tytule są takie Skróty:

 

SSP - Mod działa na single player

SMP - Mod działa na mutli player

 

@Edit właśnie dodałem przy modzie wersję, a w szczegółach możecie znaleźć czy mod działa na multiplayer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać mody, mi wszystkie działają na 1.6.4:
- Minions

- millenaire
- Craftable Spawners

- ArmorStatusHUD
- TreeCapitator

- Jammy Furniture Mod

- Backpack Mod
- Battle Towers

- BuildCraft

- CraftGuide

- Better Dugneons

- Dungeon Pack

- Enchanting Plus

- gokiStats

- TF2 Teleporter

- TwilightForest

Daj +


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać mody, mi wszystkie działają na 1.6.4:

- Minions

- millenaire

- Craftable Spawners

- ArmorStatusHUD

- TreeCapitator

- Jammy Furniture Mod

- Backpack Mod

- Battle Towers

- BuildCraft

- CraftGuide

- Better Dugneons

- Dungeon Pack

- Enchanting Plus

- gokiStats

- TF2 Teleporter

- TwilightForest

Wielkie dzięki. Jutro je sprawdzę i dodam do listy.

 

Mam do was pytanie. Czy chcielibyście spis modyfikacji na różne wersje, np. 1.6.4, 1.5.2, 1.4.7 ? Były by one zaszufladkowane do takich kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający forum [Spis] Modyfikacji pod minecrafta 1.6.4   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...