Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

~[ EmpireCraft ]~ [1.6.2][100sl][FullSurvival+Factions][9 klas/ 34 skille][Nowy sytem Gildi][Armaty][Statki powietrzne i morskie][McMMO]


KlaKier23

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

reklama.png

Jak używać Statki powietrzne oraz armaty :

 

 

Tak dobrze słyszysz! Umożliwia to plugin Ships. Nie jest to żaden Movecraft czy inne badziewie,

Ships umożliwia zbudowanie własnego okrętu, manewrowanie nim,

skręcanie oraz automatyczne poruszanie się. Nic nie stoi na przeszkodzie

abyś razem ze znajomymi zwiedzał świat na twoim własnoręcznie zbudowanym statku!

Możesz również wykorzystać statek bojowo montując na nim działa artyleryjskie!

Można je również montować gdzie zechcesz, w twierdzach lub twoich kryjówkach.

Działem można celować oraz ustawić siłę wystrzału. Jest to trudne dlatego dobry kanonier

jest na wagę złota!



Jak tworzyć statki?



Są 3 typy okrętów:

-morski (musi składać się w 15% z wełny, nie wymaga paliwa, średnia prędkość),

-powietrzny (musi składać się w 60% z wełny, wymaga paliwa, najszybszy),

-marsship (tylko dla vipów, musi składać się w 10% z detektorów światła słonecznego, nie wymaga paliwa,

działa tylko w dzień, wolny)



Aby okręt działał i można było nim kierować trzeba utworzyć na nim tabliczki, oto one:
2013-05-05_10.41.48.png
* Główna tabliczka definiująca dowódcę i oficera:
* pierwsza linia:[ships]
* druga linia(typ statku): ship/airship/marsship
* trzecia linia: Kapitan okrętu (nie wymagane.)
* czwarta linia: Oficer okrętu (nie wymagane.)


2013-05-05_10.41.14.png

* Napisz w pierwszej linii: [engine]

Uderz prawym przyciskiem w tą tabliczkę a statek poruszy się w kierunku w którym ją ustawiłeś.
(służy do manewrowania statkiem)

2013-05-05_10.41.28.png

* Napisz w pierwszej linii: [wheel]
* Kliknij na tabliczkę prawym, statek obróci się w prawo.
* Kliknij na tabliczkę lewym, statek obróci się w lewo.


2013-05-05_10.42.13.png

* Napisz w pierwszej linii: [elevator]
Służy do manewrowania wysokością statku powietrznego i marsship.

2013-05-05_10.42.26.png

* Napisz w pierwszej linii: [EOT]
Kliknij prawym aby statek poruszał się automatycznie z pełną prędkością.



Uwagi dotyczące tworzenia statku!

Skrzynki stawiaj z dala od tabliczek, mogą się zbugować.

Ogólnie cały plugin jest wrażliwy i bugi mogą występować często, miej to na uwadze.


cannons_650.png



Działo składa się 3 bloków wełny, kamiennych przyciskach pod dwóch stronach, i pochodni tak jak na zdjęciu.

Jak je obsługiwać?

1.Załaduj od 1-3 prochu (im więcej tym większa siła wystrzału) klikając prawym przyciskiem myszy na lufę armaty, oczywiście trzymając proch w ręce.

2.Mając w ręce kulę armatnią (cobblestone) również kliknij prawym na bok lufy armatniej. Jeśli poprawnie załadujesz cobblestone zniknie.

3.Kliknij prawym przyciskiem na pochodnię, BOOM! Załóż hełm aby uniknąć obrażeń od fali wystrzałowej!

Możesz dokładniej celować armatą, do tego celu spraw sobie zegarek, gdy już go trzymasz w ręce kliknij prawym na lufę armaty, najedź na interesujący cel

i poczekaj aż komunikaty o ustawianiu armaty ustaną, nie ruszaj celownikiem i kliknij prawym na cel który wskazałeś, teraz armata jest ustawiona i możesz odpalać.



Dobry kanonier jest na wagę złota, może akurat ty takim zostaniesz?

 

Serwer jest gotowy w 90 % przewidywany start już w tym tygodniu jednak brakuje mi dobrego budowniczego chętnych proszę o kontakt na PW

A kalesony kurwa


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...