Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Błąd podczas włączania komputera


Blezur

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

mój problem polega na tym, że podczas włączania komputera stacjonarnego wyskakuje błąd, który brzmi:

MOS checksum srror - Defaults loaded

arning! Now System is in Safe Mode.

lease re-setting CPU fraquency in the

niestety reszty nie odczytałem i początek skrócił ekran.

 

Opublikowano

Zrestartuj bios poprzez wyjęcie baterii i napisz czy nadal to samo.

CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

Opublikowano

Reset biosu mu nic nie da bo tutaj po prostu jest padnięta bateria. Kup nową i będzie śmigać :)

O co chodzi z tym programowaniem? Gdy programujesz, uczysz najprawdopodobniej najgłupszą rzecz na świecie, czyli komputer, jak ma coś zrobić.

Opublikowano

o taka

:)

Jednak u mnie zużyta bateria objawiała się zupełnie innymi czynnikami. Prawdopodobnie uwalona płyta główna. Jakieś popękane piny? Konfigurowałeś komputer ostatnio?

CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

Opublikowano

Podkręcałeś coś? Zmieniałeś podzespoły? Podaj model płytki i ew. wiek może coś nawaliło. Przydałaby się w tym momencie gwarancja.

CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

Opublikowano

Nie strasz go.... Kup nową baterię wsadź jak dalej będzie wywalać takie komunikaty wtedy będziemy się martwić :)

O co chodzi z tym programowaniem? Gdy programujesz, uczysz najprawdopodobniej najgłupszą rzecz na świecie, czyli komputer, jak ma coś zrobić.

Opublikowano

Nie uniknione, że coś z płytką, ale kup tą nędzną baterię za kilka złotych i zobaczymy ;)

CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

Opublikowano

Bateri nowej jeszcze nie mam, teraz mam cały komunikat:

CMOS checksum error - Defaults loaded
Warning! Now system is in Safe Mode.
Please re-setting CPU Frequency in the CMOS setup

Klikam F1(continue) i wyskakuje takie coś:

Verifying DMI Pool Data ...........
Boot from CD:

NVIDIA Boot Agent 224.0523
Copyright (C) 2001-2005 NVIDIA Corporation
Copyright (C) 1997-2000 Intel Corporation
PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M8F: Exiting NVIDIA Boot Agent.

NVIDIA Boot Agent 224.0523
Copyright (C) 2001-2005 NVIDIA Corporatio:n
Copyright (C) 1997-2000 Intel Corporation
PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M8F: Exiting NVIDIA Boot Agent.
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

Wiecie o co w tym chodzi?

 

Edit:

PS. Przedmuchałem komputer sprężonym powietrzem.

Opublikowano

W BIOSIE jest opcja RESET DMI DATA lub podobna. Try It.

CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

Opublikowano

Tak. Try & answer with results

CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

Opublikowano

Nic się nie zmieniło...

A spróbuj zamienić karty PCI miejscami lub jeśli masz tylko jedną to przenieś ją na inne złącze.

CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

Opublikowano

Chodzi o kartę graficzną? Nie mogę jej przełożyć, ponieważ jest w pierwszym slocie od góry(niestety karta jest przyczepiona górą do dołu) i jest odstęp akurat na powietrze, jak obniże to będzie z dołem obudowy równo. Jeżeli nie o kartę graficzną chodzi to prosiłbym byś napisał bo jestem "zielony".

 

PS. Zastanawiam się nad zmianą płyty głównej i procesora(z ram'em). Czy masz jakieś propozycje jaki procesor a jaka płyta główna? Chciałbym wiadomo, jak najtaniej(około 800zł może nawet 900 ale z ramem). Kolega mówi, że bardzo dobre jest AMD ale nie jestem pewien..

 

 

Zasilacz: Zalman(chyba dobrze odczytałem) 500W

Karta graficzna: Asus Radeon 7770HD DirectCU

System Windows 7 32Bity

 

 

Opublikowano

Tak, karta graficzna korzysta ze złącza PCI. Jeśli nie możesz jej przełożyć spróbuj uruchomić komputer bez niej.

bardzo dobre jest AMD

W takim razie ja mówię że b. dobry jest Intel :D

na jakiej podstawie on to wywnioskował?

 

Prosiłbym o podanie pełnej specyfikacji twojego pc'tka bo nie będę składał z informacji, które co rusz mi podajesz ;p

CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

Opublikowano

Zasilacz: Zalman 500W

Karta graficzna: Asus Radeon 7770HD Direct Cu

Windows 7 32bit'y ale chce się przenieść na 64bit'y.

Procesor: Amd Athlon II 3800+(niestety nie pamiętam pełnej nazwy)

Płyta główna: NFORCE-A V V 3.0

Ram: DDR2 3gb(chcę się przenieść na ddr3)

Dysk: Samsung i Segate

a chłodzenie procesora AMD, ale raczej nowe też będę musiał zakupić ...

Opublikowano

Płyta główna od NASA? ;d Podaj pełną nazwę.

CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

Opublikowano

Ilu rdzeniowy procesor?

 

@edit

Nie jest tak łatwo wybrać płytę na podstawie procka etc. ponieważ to do płyty dołączamy podzesoły a nie odwrotnie.

CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

Opublikowano

Podaj standard płyty głównej i potrzebne złącza/etc

CPU: Intel Pentium G2030 @ 3.0GHz x2 | GPU: Gigabyte Radeon HD 7790 | RAM: 4GB DDR3


lamborginiaventadorsyg1.png


Lamborghini Aventador

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...